Bitcoinová volatilita může prudce stoupat, protože se mince konsolidují v peněženkách „velryb“

Bitcoinová velryba

Pokud jste se do komunity kryptoměn zapojili kdykoli, pravděpodobně jste znovu a znovu zaslechli slovo „velryba“. Pro ty, kteří nejsou ve smyčce, je takzvaná velryba držitelem digitálního majetku, který ovládá velkou část (relativně řečeno) nabídky kryptoměny.

Zatímco velryby jsou do značné míry záhadná stvoření a jen málo z nich ví, kdo vlastně ovládá většinu, řekněme, bitcoinů, analytici se obávají, že tito investoři mohou v blízké budoucnosti tento trh ještě více volatilně.

Bitcoinová velryba

Vědci varují, že se zvyšuje volatilita bitcoinů

Bitcoin je již dlouho těkavým aktivem. Od svého zrodu před zhruba 11 lety byla kryptoměna vystavena nejdramatičtějším tržním cyklům, prudce vzrostla o tisíce procent a v následujících měsících se propadla jen o 90%, znovu a znovu.

I když v uplynulém roce se volatilita uklidnila, alespoň relativně řečeno. Kryptoměna vzrostla od začátku roku o „pouhých“ 90%, což je daleko od 2 000% zisků zaznamenaných v roce 2017 nebo 85% drtivé porážky zaznamenané v nevýhodě roku 2018.

Data však naznačují, že volatilita má potenciál se na tomto trhu znovu objevit. Bloomberg nedávno nahlášeno že podle analytické firmy Coin Metrics investoři s 1 000 až 1 milionem BTC „drží 42,1% veškerých dodávek bitcoinů, což je nárůst z 37,9% během výšky spekulativní bubliny před dvěma lety.“

Potvrdil to Flipside Crypto, další butik průmyslového výzkumu, který nedávno zjistil, že pouhých 3,5% všech BTC adres aktivně obchoduje se svými bitcoiny „v kterýkoli daný týden“.

Proč je to důležité, John Griffin, profesor financí na Texaské univerzitě v Austinu, který naznačil, že růst bitcoinů na 20 000 $ byl vedlejším produktem jedné entity, uvedl:

“Problém s několika velkými hráči, kteří drží krypto, spočívá v tom, že když prodávají, mohou snadno stlačit cenu dolů, což činí trh náchylným k rychlým výkyvům.”

Su Zhu, zakladatel forexového a kryptofondu Three Arrows Capital, potvrdilo toto očekávání hrozící volatility. Luke Martinovi, analytikovi a podcasterovi kryptoměny, který je součástí CNN, řekl v nedávné iteraci „Coinist Podcast“, že očekává, že volatilita bitcoinů bude s časem stoupat, nikoli klesat.

Konkrétně uvedl pružnou poptávku bitcoinů a nepružný (fixní) limit nabídky ve výši 21 milionů, spojený s myšlenkou, že mentalita obchodníků je, že už nebudou vydělávat své mince, ale spíše „HODL“. Tyto dva trendy silně přispívají ke zvyšování volatility v čase, ne jinak.

Zapněte si tedy bezpečnostní pásy a bitcoiny se možná brzy setkají s novou proměnlivou volatilitou, pokud bude způsob myšlení „HODL“ stále populární.

Držte telefon: Bloomberg Analyst očekává jinak

Zatímco Bloomberg hlásí potenciální zvýšení volatility, analytik společnosti pro analýzu společnosti, Bloomberg Intelligence, prosí o rozdíl.

Stratég komodit v Bloombergu, Mike McGlone, v nedávné zprávě uvedl, že očekává, že v roce 2020 vzroste volatilita bitcoinů, „s přechodem od medvědího trhu k býčímu.“

Podle komoditních zpráv Kitco, který informoval o komentářích McGlone, McGlone věří, že zavedení a přijetí bitcoinových futures, opcí a dalších derivátů udrží ceny v kleci, pravděpodobně mezi 6 000 a 12 000 USD, v dohledné budoucnosti.

Centralizace mincí právě začíná

Analýza, že trh ovládá několik velkých obchodníků, ukazuje na větší problém: bitcoin je centralizován v rukou několika hráčů, konkrétně burz. Zpráva společnosti BitUniverse ve skutečnosti nedávno zjistila, že téměř 2 miliony BTC jsou drženy v peněženkách špičkových burz, což znamená masovou centralizaci moci a bohatství.

1,925 m+ #Bitcoin údajně držen @coinbase @BitMEXdotcom @Bitstamp @bitfinex @krakenfx @BittrexExchange @coincheck_en @Poloniex jen čekám, až se ztratím, jako mnoho jiných … Zkusili jste v poslední době nějaké stáhnout?

Ne vaše klíče; ne vaše mince. https://t.co/7i8F58PS38 pic.twitter.com/9AVsR7gRRw

– Trace Mayer [Jan / 3➞₿&# 128273; ∎] (@TraceMayer) 2. prosince 2019

Co je na tom všem bohužel ironické, je to, že bitcoin byl vytvořen, aby se lidé mohli decentralizovat z bank a jiných institucí. Místo toho, jak je znázorněno výše, se bitcoiny zdánlivě dostávají centralizovaným společnostem, které nyní ovládají obrovské množství bohatství kryptoměny.

Jistě, zůstávají miliony BTC držené ve svrchovaných peněženkách, ačkoli tento trend je trýznivý, přinejmenším pro zaryté decentralisty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me