Pirmais: Šveices sargsuns piešķir bankas licences bloķēšanas uzņēmumiem

Tas ir agrīns domino, bet tomēr tiek nomests.

26. augustā Šveices finanšu tirgus uzraudzības iestāde (FINMA) – Šveices augstākā finanšu regulatore – atklāja, ka tā ir piešķirta banku un vērtspapīru licences diviem vietējiem blokķēdes uzņēmumiem – Zug balstītai SEBA Crypto AG un Cīrihē bāzētajai Sygnum AG.

Pirmkārt un galvenokārt, licences ļaus uzņēmumiem paplašināt uz blokķēdi vērstus pakalpojumus galvenajiem klientiem, īpaši institucionālajiem klientiem.

Izsludinot licences, FINMA vienlaikus publicēja jaunas naudas atmazgāšanas novēršanas (AML) vadlīnijas blokķēdes uzņēmumiem, kas darbojas Šveicē. Valdības regulators teica, ka bloku ķēdes tehnoloģijai nebija nepieciešami jauni noteikumi, tikai valdošo likumu piemērošana:

“Tomēr uz blokķēdes balstītiem uzņēmējdarbības modeļiem nevar ļaut apiet esošo tiesisko regulējumu. Tas jo īpaši attiecas uz naudas atmazgāšanas un teroristu finansēšanas apkarošanas noteikumiem, kur blokķēdes tehnoloģijas raksturīgā anonimitāte rada paaugstinātu risku. ”

Jo īpaši SEBA kriptogrāfijas priekšsēdētājs Andreass Amšvands atzinīgi novērtēja FINMA bezprecedenta apstiprinājumu kā atskaites punktu kriptogrāfijas ekonomikai kopumā:

“Šveices finanšu tirgus pārvaldes FINMA banku licence ir ne tikai SEBA atskaites punkts, bet arī nosaka jaunu banku standartu Blockchain un digitālo aktīvu ekonomikā. Šim brīdim ir nozīme tālu ārpus Šveices finanšu nozares. ”

Bez šifrēšanas pārsūtīšanas bez AML detaļām

Kā priekšskatījums par to, kā kriptovalūtas izmantošana galvenajos banku kontekstos nākamajos gados var arvien vairāk izskatīties, Šveices bloku ķēdes pakalpojumu lietotājiem būs nepieciešama identifikācijas informācija, kas jānosūta, zinot savu klientu (KYC), kas nosūtīta kopā ar darījumiem starp regulētiem uzņēmumiem..

“Kas attiecas uz tradicionālajiem bankas pārskaitījumiem, informācija par klientu un saņēmēju jānosūta kopā ar žetonu pārsūtīšanu,” sacīja FINMA.

Pirmdienas paziņojumā Šveices uzraugs atzīmēja, ka tās nesen publicētās bloku ķēdes finanšu vadlīnijas bija daļa no aģentūras piedāvājuma izpildīt Finanšu darbības darba grupu (FATF), G20 atbalstītu struktūru, kas šovasar publicēja stingrus jaunus AML noteikumus kriptonauda uzņēmumiem..

Vairāk nekā 200 valstīs ir noteikts ievērot šos FATF noteikumus, un FINMA acīmredzami negaida, kad runa ir par šādu atbilstību.

Jūs jau varat atpazīt SEBA kriptogrāfiju

Pagājušā gada rudenī SEBA Crypto paziņoja, ka ir savācis nedaudz vairāk nekā 100 miljonus USD, lai finansētu centienus izveidot kriptonauda banku. Tajā laikā firma paziņoja, ka tā strādā ar FINMA, lai panāktu banku un vērtspapīru licences, kas ir mērķis, kas oficiāli piepildījās no šīs nedēļas.

Pagaidām uzņēmums turpinās mēģināt turpināt savu misiju kļūt par vienas pieturas kriptogrāfijas biznesa centru, sniedzot pakalpojumus, sākot no finansēšanas līdz konsultācijām. Kriptoekonomikas pamatiedzīvotāji un galvenie lietotāji ir firmas uzmanība.

“Tā kā drošība, pārredzamība un veiktspēja ir galvenās vērtības, mūsu mērķis ir kļūt par tirgus līderi tradicionālo finanšu konverģencē ar kriptogrāfijas ekonomiku,” pagājušā gada septembrī sacīja uzņēmuma izpilddirektors Gvido Buehlers..

Interesanta grumbiņa: ASV un Šveices iestādes tiekas Facebook Libra

Kad Facebook paziņoja par savu plānoto Svaru stablecoin projektu šovasar, atklāšana izraisīja normatīvo ugunsgrēku visā pasaulē. Kopš tā laika daudzas starptautiskās iestādes ir centušās nodrošināt iniciatīvas uzraudzību.

Jaunākais notikums šajā pavedienā notika pagājušajā nedēļā, kad ASV pārstāvis Maksins Voterss (D-CA) vadīja divpartiju delegāciju Šveicē, kur atrodas Libra stablecoin atbalsta asociācijas galvenā mītne. Atrodoties tur, Rep. Votersa un viņas kolēģi tikās ar dažādiem Šveices regulatoriem, tostarp ar FINMA, uzsvēra un uzturēja savas bažas par “ļaut lielam tehnoloģiju uzņēmumam izveidot privāti kontrolētu, alternatīvu pasaules valūtu”.

Jebkurā gadījumā kongresmene un viņas vienaudži ir iecerējuši uzturēt karstumu.

“Es ceru turpināt mūsu kongresa delegāciju, izskatot šos jautājumus, naudas atmazgāšanu un citus jautājumus [Pārstāvju palātas finanšu pakalpojumu] komitejas jurisdikcijā,” sacīja Voters.