Kriptogrāfijas valūtas tirgus OpenBazaar Nears atbalsts Ethereum maksājumiem
Decentralizētais tirgus OpenBazaar ir pievienojis atbalstu ētera (ETH) maksājumiem un, bez tam, Dai maksājumiem.
Vašingtona Sančesa, OpenBazaar galvenā attīstītāja un decentralizētā tirgus uzturētāja uzņēmuma OB1 līdzdibinātāja, ceturtdien Reddit apstiprināja tikpat daudz, norādot, ka sagatavošanās Ethereum atbalstam bija “pēdējie posmi”Un ka Dai atbalsts nenovēršami sekos.
Kā to skaidroja Sančess, kurš darbojas arī kā OB1 galvenais pētnieks:
“Mūsu darījuma viedais līgums, lai atvieglotu maksājumus ar ETH vai ERC-20 žetoniem, ir pabeigts un to pārbauda Open Zeppelin (mēs to drīz publicēsim).
Tas ir bijis briesmīgs darbs, lai pārveidotu OpenBazaar, lai tas būtu mazāk cieši saistīts ar Bitcoin un UTXO balstītām kriptovalūtām, taču mēs esam tik satraukti, ka beidzot atbalstīsim šo ekosistēmu.
Arī Dai būs viens no pirmajiem maksājumiem pieejamajiem žetoniem, par ko es personīgi esmu ļoti sajūsmināts. ”
Sākot ar tikai bitcoin (BTC) maksājumiem, OpenBazaar vēlāk pievienoja atbalstu turpmākajām UTXO darījumu modeļa kriptovalūtām bitcoin cash (BCH), litecoin (LTC) un Zcash (ZEC). Tirgus komanda paskaidrots šī gada sākumā ka vienmēr ir bijusi prasība, lai jebkura atbalstītā kriptovalūta būtu arhitektoniski līdzīga Bitcoin, lai [integrācija] darbotos pareizi. ”
Jo īpaši Ethereum nav balstīts uz UTXO, bet gan uz kontu. Tādējādi OpenBazaar paplašināšanās līdz ēteram un žetoniem, kas darbojas Ethereum virsotnē, ne tikai atspoguļo paplašinātu redzējumu un struktūru, bet arī iespējamo burtisko paša tirgus darbības paplašināšanos, jo paplašinātais valūtas atbalsts neapšaubāmi ienesīs jaunu Ethereum lietotāju pieplūdumu..
Turklāt tirgus uzturētāji, iespējams, tagad var apsvērt iespēju integrēt citas galvenās uz kontu balstītās kriptovalūtas, piemēram, Zvaigžņu tīkla lūmenus (XLM).
OpenBazaar saknes meklējamas 2014. gadā, kad Toronto Bitcoin Hackathon izstrādātāju grupa izstrādāja decentralizētu tirgus koncepcijas pierādījumu, kuru viņi dēvēja par DarkMarket. Šo tehnoloģiju vēlāk paņēma un attīstīja cita programmētāju grupa, galu galā dodot vietu OpenBazaar palaišanai 2016. gada pavasarī.
Pašlaik tirgū piedāvā sarakstus, sākot no rokām darinātiem kolekcionējamiem priekšmetiem līdz elektronikai. Lai sāktu pārdot preces OpenBazaar, pārdevējiem vismaz pagaidām jāatver “veikals” ar tirgu saistītajā darbvirsmas lietotnē – tiek ziņots, ka drīzumā tiks sniegts atbalsts tirdzniecībai tīmeklī un mobilajās ierīcēs..
Lielākais jautājums: vai ētera nauda?
To ir viegli uzdot, bet grūtāk precīzi atbildēt, un tas ir atklāts jautājums, ar kuru Ethereum kopiena ir cīnījusies pēdējās nedēļās. Protams, saruna ir daudzpusīga, un tai ir filozofiskas, socioloģiskas un ekonomiskas dimensijas.
Pēdējo nedēļu laikā Ethereum Foundation pētnieks un CBC Casper maestro Vlad Zamfir ir ierosinājis argumentus, piemēram, pret ēteri, kas ir nauda. Daži ir vienojušies, bet citi kaislīgi strīdas no otras puses, t.i., ēteris ir nauda.
Ir labi ekonomiski, juridiski un politiski argumenti par un pret ētera saukšanu "naudu"
Līdzsvars nāk pretī
@ mani, cīnies ar mani
– Vlads (–support-dao-dakša) Zamfirs (@VladZamfir) 2019. gada 4. maijs
Rezultātā notikušās debates ir izraisījušas memu Ethereum kriptoversa leņķī: “ēteris ir nauda”. Protams, tas papildina e-komercijas spēli, piemēram, OpenBazaar, līdzsvaru šajā virzienā.
Interesanti, ka šī mēma, šķiet, ir saņēmusi vēl vienu apstiprināšanas kārtu no jaunās ASV Vērtspapīru un biržu komisijas (SEC) tiesas prāvas pret Kik radinieku simbolisko ICO. Prasībā SEC de facto apgalvoja, ka šajā piedāvājumā ēteris tika izmantots kā nauda:
“Investoru veiktie Kin pirkumi bija naudas ieguldīšana kopīgā uzņēmumā, sagaidot peļņu gan Kik, gan piedāvājuma saņēmējiem […] Kik 2017. gada septembra KIN pārdošana plašākai sabiedrībai bija denominēta ēteros, un Kik saņēma aptuveni Šī digitālā īpašuma vērtība ir 50 miljoni ASV dolāru. ”
Vismaz sabiedrības priekšstati par naudu laika gaitā mainās. Ja ēteris vēl nav nauda, varbūt tā būs kāda diena. Kā pagājušajā gadā atšķirīgajā atzinumā teica ASV Augstākās tiesas tiesnesis Stīvens Breijers, “iespējams, kādu dienu darbiniekiem maksās algu Bitcoin vai kādā citā kriptovalūtā.”