Cardstack: Rámec a protokol, díky nimž budou blockchainy použitelné a škálovatelné

Cardstack

Cílem Cardstack je zpřístupnit decentralizovaný web průměrnému člověku na internetu. To zahrnuje inteligentní smlouvy, blockchainy a dApps. Cardstack se považuje za rozbočovač, který umožňuje decentralizaci průměrnému člověku bez větších technických znalostí. S Cardstack jsou všechny aplikace a dApps na jednom pohodlném místě s jediným tokenem, díky čemuž je snadné vidět možnosti spojené s decentralizací.

Cardstack

Tým v Cardstacku si uvědomuje, že je obtížné přistupovat a spravovat tradiční centralizované aplikace nebo dokonce dApps, protože toto odvětví je tak roztříštěné. Z důvodu fragmentace musí uživatelé použít více předplatných nebo tokenů, pokud chtějí používat více než jednu nebo dvě aplikace nebo dApps. To je obzvláště náročné v případě dApps, protože správa kryptoměnového portfolia má své vlastní technické složitosti.

Cardstack si klade za cíl překonat tyto výzvy umístěním všech aplikací a dApps, které lidé používají, do jediné snadno použitelné platformy. To umožňuje kombinovat oblíbené funkce různých aplikací. Také usnadňuje použití jediného tokenu k prozkoumání softwaru nebo dApps, včetně použití zkušební verze.

Technologie Cardstack

Tým Cardstack naznačuje, že jeho technologie je obrovským krokem vpřed pro blockchain v každém bodě hromady softwaru díky dodání nástrojů, které každému umožní přístup k decentralizovanému internetu.

Technologie

App Framework je kompletní sada SDK, která pomáhá s vytvářením soudržných a výkonných blockchainových aplikací. Cardstack Hub je jádrem App Framework. Tento Cardstack Hub organizuje přenos dat a hodnot přes cloud a více blockchainů.

Agregační protokol nebo protokol Tally umožňuje dApps využívající Cardstack. Tento protokol dává těmto dApps schopnost provádět řadu složitých výpočtů pro organizaci rozsáhlé uživatelské sítě. Tyto výpočty umožňují funkce, jako je odměňování za dobrou práci, počítání hlasů nebo dávkové platby.

Ekosystémový token je token Cardstack (CARD), který umožňuje vývojářům monetizovat aplikace založené na Cardstack, které vytvářejí. To se děje prostřednictvím inteligentních kontraktů, které běží na CARD tokenu. Token ERC-20 je založen na ethereu. Byl vytvořen speciálně pro spravedlivé odměňování komunit poháněných Cardstackem.

Softwarový zásobník má na základně blockchain Ethereum, nad ním je token ekosystému CARD. Nad tím najdete Agregační protokol nebo Tally s App Framework nebo Cardstack Hub nahoře. Na samém vrcholu zásobníku jsou blockchainové aplikace Next Gen.

Vrstvy

Jak Cardstack funguje?

Cardstack přistupuje k decentralizaci prostřednictvím schopnosti samostatných uživatelů fungovat jako rozbočovač. To znamená, že každý uživatel ovládá svůj softwarový zásobník, který udržuje tok interakcí mezi službami a aplikacemi v sítích s různými topologiemi. Cardstack Hub se může připojit k vládám hierarchické povahy, centralizovaným podnikům, plně decentralizovaným kryptoměnám, decentralizovanému vzdělávání s on-rampy, federovaným médiím, multi-cloudovým sociálním faktorům a decentralizovaným znalostem s all-ramps.

Rozbočovač

V samotném centru Cardstack Hub existují různé funkce, jako je ukládání, analýza, dotazování, konfigurace, nasazení, publikování, oznámení, procházení, chatování, pracovní postupy, automatizace, vyhledávání a verze.

Platforma má také dokument white paper, vizionářský papír, odměnový papír a papír o žetonech a kontraktech, které poskytují více podrobností o funkčnosti.

Jak Cardstack pomáhá koncovým uživatelům?

Pro koncové uživatele nabízí Cardstack možnost snadno kombinovat různé cloudové aplikace a dApps bez komplikací. Cardstack Hub také umožňuje koncovým uživatelům vytvářet úžasné kombinace aplikací a pracovních postupů. Koncoví uživatelé mohou použít jediný token, KARTU, který pak vytvoří individuální dohody o zadržení s každou službou, kterou požadujete. Nejsou potřeba žádné znalosti kryptoměny, takže můžete začít velmi rychle s fiat měnou. Cardstack vám také umožňuje mít kdykoli kontrolu nad vašimi daty, udržet svá data svrchovaná nebo se rozhodnout je poslat kamkoli chcete díky uživatelské zkušenosti založené na kartě.

Jak Cardstack pomáhá vývojářům?

Vývojáři mohou použít komplexní sadu SDK od společnosti Cardstack k vytváření vlastních výkonných a rozšiřitelných aplikací. Mají přístup do knihovny naplněné výkonnými funkcemi drop-in. Off-chain agregace Cardstacku může také zlepšit zážitek z aplikace. Díky algoritmu Cardstack pro platby a správu, který je řízen komunitou, se vývojáři nemusí obávat spravedlivé odměny. Všechno je stoprocentně open-source a vývojářům dokonce platí náklady na jejich materiál.

Jak Cardstack pomáhá analytickým horníkům?

Analytičtí horníci mohou využít výhod Cardstacku a spravedlivě vytvářet distribuci bohatství prostřednictvím své schopnosti napájet algoritmy provozované komunitou. Tito horníci chrání systém před hrozbami, jako je spam, aktéři špatné víry a odlehlé hodnoty. Horníci vydělávají žetony Cardstack jako poplatky, které pak mohou buď cirkulovat zpět do ekosystému, nebo se držet. Nakonec jsou kompenzovány prostřednictvím schématu třídění, které brání kterékoli jednotlivé straně v ovládání funkce odměny.

Cardstack minimální životaschopný produkt

Podle platformy Cardstack je fáze minimálního životaschopného produktu projektu již dokončena, pokud jde o uživatelskou zkušenost, orchestraci, integraci a inteligentní smlouvy. Konsenzuální MVP stále probíhá, ale téměř dokončeno.

Plán karet Cardstack

Pokud jde o uživatelskou zkušenost, Cardstack pracuje na Card Space: Funkce správy příspěvků komunity, což je fáze 3. Projekt je ve fázi 3 pro orchestraci, Cardstack Hub: Index & Dotaz, po kterém bude následovat Fáze 4, což je Cardstack Hub: Free-to-Use Peer-to-Peer Deployment. Integrace jsou také ve fázi 3, Blockchain Plug-ins: More EVM Smart Contracts, Oracles. Inteligentní smlouvy jsou obdobně ve fázi 3, KARTA se softwarem & Kupón na služby: Univerzální „plynový“ mechanismus pro blockchainové a cloudové nástroje.

Závěr

Cardstack si klade za cíl pomoci vývojářům, koncovým uživatelům a analytickým těžařům tím, že poskytne decentralizovaný rozbočovač, kde je možné přistupovat k celé řadě dApps a aplikací. To poskytuje pohodlí vyhledáním všeho na jednom místě a přístupem ke všemu pomocí jediného tokenu, KARTY.

užitečné odkazy

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me