Proč nosíme prstýnky?

Proč nosíme prstýnky?

Co znamenaji prsteny na prstech

Prsteníček – stav vztahu – tam si dáte snubní prsten. Prostředníček – individualita – sděluje řád a účel. Ukazováček – oddanost – vedení a ambice – používá se hlavně pro členské prsteny. Palec – síla charakteru – ukazuje sílu vůle a svobodu myšlení.
Archiv

Proč se nosí prstýnek na pravé ruce

Většina lidí nosí prsteny na pravé ruce, protože je to jejich silnější ruka, zatímco levá ruka je považována za ruku "myslící". Navíc u většiny lidí převládá tendence nosit prsteny na jejich dominantní ruce. Pokud jste tedy pravák, je dost možné, že prsteny budete nosit spíše na pravé ruce.

Na jakém prstů se nosí prsten

Že se prsteny mají nosit především na levém prsteníčku Ano, toto pravidlo platí především pro nošení snubních prstenů či zásnubního prstýnku. Ale nezapomínejme ani na ostatní prsty, druhou ruku, případně i na prsty na noze, na kterých prsteny vypadají také skvěle!

Kdo nosí prsten na malíčku

Nošení prstenu na malíčku tradičně značí vysoký intelekt nositele. Zejména pak v Kanadě. Zdejší vystudovaní inženýři nosí tradiční „Železný prsten“ právě na malíčku. Ztělesňuje pýchu a pokoru této ctěné profese.
Archiv

Co znamená prsten na krku

Bývá to rodinné dědictví, dárek od maminky nebo manžela, drobná věc, kterou chceme mít stále na sobě, protože nás chrání před nepřízní osudu. Nošení amuletů na krku máme nejspíš zakódované v genech, má tradici tisíce let starou a my ji někdy používáme vědomě, často ale i jaksi mechanicky, neuvědoměle.

Co znamená prstýnek na prostředníčku

Naproti tomu nosíte-li prsteny na prostředníčku nebo prsteníčku, vyjadřujete tím svou věrnost a loajalitu, případně symboliku trvalého vztahu, pokud se jedná o snubní či zásnubní prsten.

Co znamená prsten na malíčku

Zásnubní prstýnek nošený na malíčku je symbolem věčné lásky, sebeúcty, odvahy jít proti proudu, milovat sama sebe. Nejen teenagerky, ale i zralé ženy podléhají kouzlu tohoto drobného zásnubního prstenu.

Co znamená prsten na řetízku

Nic není striktním pravidlem a mnozí Irové nosí claddagh prsteny ne jako romantické gesto, ale jako symbol svého dědictví. Proto uvidíte tento originální design na různých prstech, na řetízcích i náramcích. Pánové ho občas nechávají jen tak v kapse: prostě pro štěstí.

Jaký je rozdíl mezi snubním a zásnubním prstenem

Pokládáte si otázku, jaký je rozdíl mezi snubním a zásnubním prstenem Zásnubní prstýnek je jen jeden a muž ho navléká své partnerce při žádosti o ruku. Snubní prsteny se naopak pořizují v páru a partneři si je vyměňují při svatebním obřadu.

Co se dělá se zásnubním prstenem po svatbě

Zásnubní prsten se nejčastěji nosí na prsteníčku levé ruky, je-li ale darován v nevhodné velikosti, dá se nosit i na jiném. Některé páry si kupují „před zásnubní prsten“, který lze nazvat „prstenem slibu“. Po svatbě se tento prsten nosí současně se snubním.

Na jakém prstů nosit prsten muži

V evropské kulturní tradici nosí muži svůj svatební prsten na levém prsteníčku. A tak by to mělo i zůstat. Muži, kteří nejsou ženatí, na toto pravidlo dbát nemusí, ale prsten by měl být určitě odlišný od svatebního. Pravá ruka je samozřejmě dominantní, silnější, aktivnější.

Proč se nosí snubní prsten na levé ruce

Staří Římané věřili, že prsteníčkem prochází žíla, která vede přímo do srdce. Ačkoliv vědci později zjistili, že žádná „Vena Amoris“, která by takto tělem procházela, neexistuje, tento příběh patří mezi historicky nejznámější a dodnes je používán k vysvětlování umisťování snubního prstenu na prsteníček levé ruky.

Kam se dává zásnubní prsten

Zásnubní prsten nosí ženy od zásnub do svatby zpravidla na prsteníčku levé ruky. Levá ruka je blíže k srdci a nošení prstýnku na ní má tedy symbolizovat lásku k partnerovi. Zásnubní prstýnek ale můžete nosit i na pravé ruce, zkrátka tam, kde je vám to příjemné nebo kde si myslíte, že váš prstýnek nejlépe vynikne.