Jak vybrat kadeřnické nůžky?

Jak vybrat kadeřnické nůžky?

Jaké koupit Kadeřnické nůžky

Nejlepší kadeřnické nůžky

Pořadí Název Hodnocení
1. Jaguar nůžky 45255-26 JaguART Golden Blossom 5,5″ ⭐ 100 %
2. Jaguar nůžky JaguART 45250-5 5,0″ STARLET ⭐ 100 %
3. Jaguar-PreStyle Ergo profesionální kadeřnické nůžky 5´ ⭐ 92 %
4. Dovo profesionální kadeřnické nůžky 5,5´ 240 556 ⭐ 85 %

Archiv

Jak správně držet kadeřnické nůžky

Pro pohodlné držení by očka nůžek měly začínat zhruba palec nad zápěstím a špička nůžek by měla končit s prostředníčkem. Jedná se ovšem o univerzální pravidlo. Každý kadeřník preferuje jiné držení a jiný styl práce, od které se pak odvíjí i velikost nůžek.
Archiv

Jak se měří nůžky

Běžné nůžky se používají ke stříhání malých částí vlasů ve finální úpravě účesu. Délka nůžek se měří od špičky čepele ke konci nejdelšího otvoru pro prst. Při určování vhodné velikosti nůžek zvažte délku své dlaně. V ideálním případě by měly břity nůžek přesahovat několik centimetrů za ukazováček.

Co je to Efilační nůžky

Prostřihovací nůžky na vlasy (tzv. efilační nůžky) jsou speciálně uzpůsobené pro prostříhávání vlasů. Většinou mají jednu čepel se zoubky a jednu čepel bez nich. S pomocí efilačních nůžek lze vlasy prostřihávat, aniž bychom je zkrátili nebo upravili výsledný tvar účesu.
Archiv

Jak ostříhat vlasy doma klukovi

Zastřihovačem pohybujte po hlavě po jednotlivých krátkých úsecích, aby nástavec mohl zachytit a ostříhat všechny vlasy. Nespěchejte a udržujte klidné, rovnoměrné tempo. Zastřihovač otočte a veďte od linie vlasů směrem dolů, opatrně a přesně vytvarujte linii okolo uší a na zadní části krku.

Jak si ostříhat vlasy

Nepředstavujte si ale nic složitého nebo strašidelného. K prostříhávání vlasů se používají speciální prostřihávací nůžky. S těmi se vlasy (zpravidla od druhé poloviny) několikrát prostřihnou. Díky prostřihnutí se vlasy (a účes celkově) provzdušní.

Jak opravit nůžky

Ostření nožů

Můžeme použít ostřící nástroje, mezi které patří ruční ostřič, ocílka, elektrický ostřič, olejový brousek a jemný obtahovací kámen. Všechny tyto druhy ostřičů zakoupíme v obchodech s domácími potřebami. Čepel ostříme vždy v úhlu 30 stupňů, nejprve z jedné a pak z druhé strany.

Jak Efilovat vlasy

Efilace délek, kterou se účes provzdušní a zlehčí. Provádí se nůžkami buď od kořínků směrem ke konečkům nebo ve směru opačném, po celé délce pramene. Efilace podpůrná dodává účesu stabilitu a objem. Vlasy se efilují po jednotlivých pramenech u hlavy.

Jak vybrat krejčovské nůžky

Krejčovské nůžky mají spodní rukojeť vždy dostatečně velkou, aby se vám do ní vešly všechny prsty kromě palce. Správný úchop nůžek je pro precizní a pohodlné stříhání látek důležitý – všechny prsty musí být v rukojeti a žádný nesmí zůstat venku.

Jak ostříhat husté vlasy

Existuje několik způsobů, jak prostříhat husté vlasy. Mezi nejpoužívanější patří střih smykem, ozubeným řezem či otupení. Každá metoda se provádí jinak, přičemž některé lze provést i doma bez pomoci odborníka. Vlasy, které jsou extra husté, si žádají pravidelné prostříhávání.

Jak zjistit jaký účes mi sluší

Hlavním kritériem při výběru, jaký typ účesu zvolit, je typ vašeho obličeje. Pro kulatý typ tváře nejsou krátké účesy celkově příliš vhodné. Dále berte ohled na způsob, jakým jste zvyklí si vlasy upravovat. Některé druhy účesů mohou vyžadovat speciální péči.

Jak často se mají stříhat vlasy

Neexistuje žádný přesný časový údaj, jak často vlasy stříhat, většinou se udává šest týdnů, což je taková průměrná doba, kdy už by bylo dobré zkontrolovat konečky a lehce zastřihnout. Ovšem závisí zcela na vašich záměrech, délce vlasů a jejich kvalitě.

Jak nabrousit nůžky alobalem

Vystačíte si s jedinou pomůckou, a tou je alobal. Stačí ho pruh ustřihnout, pak přeložit a nastříhat opět několik proužků. Nůžky budou hned zase ostré.

Jak vybrat nůžky na větve

Pokud budete stříhat větve menších průměrů, budou vám stačit malé jednoruční nůžky. Ke stříhání větví většího průměru bude třeba zakoupit nůžky dvouruční. S údržbou větví ve větších výškách vám pomohou teleskopické nůžky nebo speciální pilové ořezávače.

Jak si postupně sestříhat vlasy

Vlasy učešte směrem nahoru, poté je prsty přesuňte dopředu, ať na ně vidíte, a stříhejte. Stejně postupujte i u vlasů v přední části. Komu to více vyhovuje bez vlhčení vlasů, může si je sestříhat postupně i nasucho.

Proč si fénovat vlasy

Výhody fénování vlasů

Za největší výhodu pokládám zdravou vlasovou pokožku. Hodně z vás trápí lupy, šupiny, rychle mastící se vlasy nebo suchá pokožka. Děje se to proto, že pokud necháte mokré vlasy, teplo z těla vám vlasovou pokožku zapaří a značně se narušuje přirozená mikroflóra, kterou máme.

Jak pracovat s řezací podložkou

Vždy ho po použití zavřete (za aretujte), zabráníte tak nejen poničení, ale i možným úrazům. Odkládejte si ho pří práci pokud možno na jedno místo. Nejen, že jeho neustálé hledání zdržuje, ale při šmátrání po látce a hledání kolečka pod ní, si můžete poničit nejen látku, ale i prsty. Předcházejte jeho pádům.

Jak stříhat látku rovně

Směr vlákna u tkanin odpovídá podélným vláknům, tedy směru nití v osnově. Střihové díly lze na tkaninu umisťovat třemi způsoby: po směru osnovy, kolmo ke směru osnovy (po směru útku) a v šikmém směru. V každém směru se tkanina chová jinak.

Co dělat když mám husté vlasy

Pokud mají husté vlasy tendenci plihnout, pak je jim potřeba dodat větší objem. Použijte šampon pro objem vlasů. třeba Toni & Guy Šampon pro objem (koupit v e-shopu), který zvětší jejich objem a nezatíží je. Objem můžete získat také natupírováním vlasů tam, kde nejvíce plihnou.

Co dělat s příliš hustými vlasy

8 ověřených způsobů, jak mít hustější a zdravější vlasyPravidelně si myjte vlasy.Na složení záležíPečujte o pokožku hlavy.Používejte ověřené přípravky pro růst vlasůVyvarujte se barvení vlasůSluneční záření není jen vitamin D.Poškození kulmou, žehličkou či fénem.Masáže hlavy nejsou jen relaxace.

Jaký střih pro jemné vlasy

Jemné vlasy potřebují tupý sestřih vlasů, aby vypadaly silnější. Je lepší stříhat vlasy na stejnou délku než volit postupný střih. Pravidelné zastřihávání je nutné, aby se předešlo roztřepeným konečkům. Krepaté a rozlítané konce vlasů jen prohlubují vzhled nedostatečného objemu.

Jak zjistit jaký mám tvar obličeje

Pokud je váš obličej stejně dlouhý jako široký, budete mít pravděpodobně kulatý nebo hranatý typ obličeje. Delší než širší rozměry naopak ukáží na oválný nebo podlouhlý tvar. Pokud se váš obličej od čela zužuje, budete patřit k srdcovitému typu, opačné rozměry ukáží na trojúhelníkový tvar.

Co udělat pro rychlý růst vlasů

Zajistěte vlasům dostatek vitamínů Vitamíny hrají v našem těle důležitou roli.Používejte na vlasy esenciální oleje. Další tip, co dělat, aby rychle rostly vlasy, je používat ty správné esenciální oleje.Dodržujte pitný režim. Dodržovat pitný režim je důležité a to z mnoha důvodů.Provádějte pravidelně masáž hlavy.

Kdy je nejlepší stříhat vlasy

Konkrétně bychom se měli nechat ostříhat během posledních 7 dnů cyklu úplňku. Jestliže preferujete silné kořínky, ale pomalejší růst své kštice, pak se doporučuje nechat ji stříhat posledních 5 dnů cyklu novoluní.

Jak rychle nabrousit nůžky

Jak si rychle a jednoduše nabrousit nůžky

Stačí hrnek jen otočit dnem vzhůru tak, aby jste ostřím nožem mohli sjíždět po rohu dna hrnečku. Rozhodně na nůž nemusíte tlačit, ostření tak nepomůžete, udržujte stejný úhel a sjíždějte ostřím nože po hraně. To opakujte několikrát.