Jak se vyrábí kefírové mléko?
Jak si vyrobit kefírové mléko
Prvotní příprava kefíru
Vysypte obsah jednoho sáčku s kefírovými kulturami do 1l mléka (o teplotě max. 29°C) a dobře promíchejte. Sklenici uzavřete. Směs ponechte stát cca 48 hodin při pokojové teplotě (22 – 25°C, při vyšší teplotě stačí kratší doba) a občas ji promíchejte.
Archiv
Jak se dělá domaci kefír
Do čtvrt litru mléka dáme asi jednu velkou lžíci kefírových houbiček a necháme v pokojové teplotě 24 hodin. Sklenici buď nezakrýváme vůbec nebo jen papírovým ubrouskem. Další den kefír přecedíme a můžeme konzumovat, kdo nemá rád přírodní kefír, může ho ochutit marmeládou. Houbičky oplácheme vodou a můžeme znovu použít.
Jaký je rozdíl mezi Kefírovým mlékem a Kefírem
Kefírové mléko
Jak název napovídá, jedná se o nápoj velmi podobný kefíru. Složení je však benevolentnější. Obsahuje stejné množstvím mléčných bakterií, ale nižší obsah kvasinek. Kefírové mléko má tak méně štiplavou chuť a řidší konzistenci.
Jaký je rozdíl mezi Kefírovým mlékem a Acidofilním mlékem
Výhoda kefíru oproti acidofilnímu mléku je v tom, že díky kvasinkám dodává tělu rozmanitější škálu probiotik. Obsahuje cca 3,5 % tuku, ale k dostání jsou i speciální odtučněné varianty.
Archiv
Jak ochutit domácí kefír
Můžete ho dosladit, čímž se posílí ta část s alkoholovým kvašením, něčím ho ochutit a nechat kvasit na alkohol. Osobně preferuji mléčné výrobky spíš na slano, takže mléčný kefír piju většinou jen se solí a pepřem, ale moc pěkně k němu jde česnek, máta, římský kmín, koriandr nebo indické směsi.
Jak se pozná zkažený kefír
Je podezřelé, když bez nějakého barviva mění samovolně barvu. V případě, že vám kefír začíná páchnout, hořknout a vůbec chutnat podezřele, je něco špatně. Co s tím, to najdete dále v článku.
Jak poznat že je kefír zkažený
Je podezřelé, když bez nějakého barviva mění samovolně barvu. V případě, že vám kefír začíná páchnout, hořknout a vůbec chutnat podezřele, je něco špatně. Co s tím, to najdete dále v článku.
Na co je dobré kefírové mléko
Přínosy kefíru pro lidské zdraví
Dále je přirozeným zdrojem hořčíku, vápníku, draslíku nebo selenu a kyseliny listové. Všechny tyto živiny jsou důležité pro celkové zdraví a funkční imunitní systém. Zdravá střeva: Kefír obsahuje různorodá probiotika (dobré bakterie), která pomáhají udržovat rovnováhu mikrobiomu.
Proč je dobré pít kefír
Zvyšuje odolnost organismu vůči chorobám, působí příznivě na krevní tlak, ale i oběhový systém a srdce, napomáhá k vyléčení cukrovky. Blahodárně působí na slinivku, játra, slezinu, žlučník a dvanácterník. Odbourává cholesterol usazený v cévách.
Jak dlouho vydrží domácí kefír
Hotový kefír můžete ihned pít.
Pokud si ho chcete uchovat na později, dejte ho do lednice, kde vydrží teoreticky až týden aniž by se s ním něco stalo.
Jak dlouho vydrží kefírové mléko
Vezměte svůj kefírový cedník a proceďte obsah do nějaké jiné nádoby, ze které kefír buď hned zkonzumujte nebo ho dejte do lednice, kde vydrží prakticky neomezeně dlouho.
Jak dlouho vydrží otevřený kefír
Jak dlouho vydrží otevřený kefír Otevřený kefír by měl být skladován v chladničce a je nejlépe spotřebován do několika dnů. Jeho trvanlivost závisí na podmínkách skladování a také na tom, jak dlouho byl otevřený. Nicméně třeba 3 dny v lednici jsou úplně v pohodě a nemusíte se ničeho bát.
Kdy jíst kefír
Kefír má podobnou chuť jako bílý jogurt. Občas je dobré si ho dát po těžké večeři, kterou doprovází nadýmání a lehká nevolnost. Pomůže totiž k rychlejšímu trávení a po hodině nebo dvou budou vaše problémy pryč. Někdo pije kefír před každým jídlem, někdo jiný hrnek kefíru ráno a hrnek kefíru před spaním.
Co je lepší kefír nebo podmáslí
Kefírové mléko = nápoj velmi podobný kefíru se stejným množstvím mléčných bakterií, avšak s nižším obsahem kvasinek a řidší hustotou. Kysané podmáslí = výrobek vznikající smícháním a zakysáním mléka s podmáslím (druhotní produkt při výrobě másla) pomocí smetanové kultury.