Co je potřeba k interrupci?

Co je potřeba k interrupci?

Jak postupovat při interrupci

Interrupce se provádí v celkové anestezii. Podtlakovou kanylou (vakuumaspirace) se odsaje těhotenská tkáň z dutiny děložní. Dále následuje revize dutiny děložní kyretou, při které se odstraní možné zbytky těhotenské tkáně. Celý výkon trvá zhruba 10–15 min.
Archiv

Co se nesmí po interrupci

Také je důležité neprochladnout, nenavštěvovat bazény či koupaliště, vynechat koupele ve vaně a omezit se jen na sprchování. Pokud se vyskytnou jakékoliv problémy, např. častá a intenzivní bolestivost nebo přílišné krvácení, je nutné ihned kontaktovat lékaře.

Jak potratit bez potratu

Ruční vakuová aspirace (Manual vacuum aspiration = MVA) je jednoduchý ambulantní postup, který zahrnuje zavedení úzké plastové trubice do dělohy a bezpečné odstranění jejího obsahu pomocí sání. Tuto metodu lze také použít k léčbě komplikací souvisejících s potraty, jako je například neúplný potrat.
Archiv

Jak co nejrychleji potratit

Chirurgický potrat je rychlé řešení. Ženy jsou na zákrok objednány většinou ještě ten samý den nebo den následující. Zákrok se provádí v krátkodobé narkóze. Trvá několik málo minut.

Jakou barvu má krev při potratu

K potratu dochází nejčastěji v prvních 12 týdnech těhotenství. Krev bývá jasná, červená může být i ve sraženinách. Nicméně to, že krvácíte, ještě automaticky neznamená, že jste prodělala potrat, takže žádnou paniku!

Jak dlouho trvá bolesti při potratu

Celý děj začne obvykle silnými bolestmi a krvácením jako při menstruaci. Krvácení může trvat 2-3 týdny, nebo se také gestační váček může vstřebat bez zvýšeného doprovodného krvácení.

Jak dlouho budu krvácet po interupci

Slabé krvácení (špinění) po revizi dělohy ustává do týdne. První menstruace po kyretáži se dostaví za 4 – 6 týdnů. U kyretáže po porodu může odchod očistků trvat několik týdnů.

Jak dlouho se krvácí po interrupci

Krvácení je většinou mírné, trvající jen pár dní. Pokud je krvácení silnější (t.j. během 1 hodiny máte silně prosáklé 3 a více vložek), doporučuje se ihned vyhledat lékaře (obvodního gynekologa, v akutním stavu pohotovost v nemocnici).

Kde koupit potratovou pilulku

Potratovou pilulku není možné nikde zakoupit, podává se pouze v nemocničním zařízení. Pokud to zdravotní stav umožnuje, je pilulku možné podat do konce 7. týdne těhotenství. Pokud si tedy přejete ukončit těhotenství, je nutné vyhledat lékaře.

Jak zastavit těhotenství

Potratová pilulka je lék, který ukončuje těhotenství. Odborný název potratové pilulky je mifepriston. Funguje tak, že blokuje hormon progesteron. Bez progesteronu se rozpadne výstelka dělohy a těhotenství nemůže pokračovat.

Kdy jít na interrupci

Pokud je naměřen maximálně 11. týden a 6 dnů, je ukončení legální, pokud je plod větší, není možné ho provádět jen na žádost pacientky. Do šestnácti let je navíc třeba k interrupci souhlas rodičů.

Jak ukončit těhotenství

V současnosti nabízíme dvě varianty – potratovou pilulku a chirurgický zákrok. Těhotenství je možno ukončit u ženy, která o to požádá, do 12 týdnů bez zdravotní indikace nebo ze zdravotních důvodů,jestliže je ohrožen život nebo zdraví ženy nebo zdravý vývoj plodu nebo jestliže jde o geneticky vadný vývoj plodu.

Kam jít pro potratovou pilulku

Ústav po kontrolu léčiv ji schválil s dovětkem, že ji smí předepsat výhradně zdravotnická zařízení s lůžky, tedy potratová centra nebo nemocnice. U každého gynekologa tedy nebude dostupná. Pravidla používání potratové pilulky jsou prakticky totožná jako u miniinterrupce.