Kas ir Block Collider’s Proof of Distance (PoD) vienprātība?
Debates starp darba pierādīšanas (PoW) un likmju pierādīšanas (PoS) vienprātību strauji pievērš uzmanību plašākai kriptogrāfijas valūtas kopienai, ņemot vērā daudzus uz PoS balstītus projektus un starpnozaru tīklus pie horizonta..
Sākot ar Cosmos līdz Ethereum’s Serenity, nākamās paaudzes vienprātības modeļi koncentrējas uz ātras galīguma vienprātību, kas apiet PoW – pārbaudīto blokķēdes vienprātības motoru.
Tomēr Block Collider ir starpķēžu bloku ķēdes protokols, kas izvēlas, lai saglabātu PoW bloku ķēdes jaudu, nedaudz optimizējot Nakamoto Consensus. Paredzēts, lai veicinātu savienotu blokķēžu sadarbspējīgu ekosistēmu – neatkarīgi no to vienprātīgā dizaina – Block Collider attāluma pierādīšanas (PoD) vienprātība izceļas neskaidru PoS un validatoru dizaina pūlī..
Lasīt: Kas ir Block Collider?
Bloķēt kolideru
Viens no pamatprincipiem jebkura veida cietajai naudai ir nepārspējams dārgums, kas var būt visspēcīgākā Bitcoin iezīme un PoW vienprātības galvenā vērtība. Block Collider cenšas paātrināt pāreju uz vairāk sadarbspējīgu bloku ķēžu sistēmu, nezaudējot PoW nepārspējamo dārgumu.
Sadarbspējas trūkums starp blokķēdēm neļauj viņiem pilnībā izmantot savu potenciālu. Daudzi projekti aktīvi cenšas nojaukt šos “mūra dārzus” ar standartizētiem saziņas protokoliem un jauniem vienprātības / stimulu modeļiem.
Block Collider izmanto niansētu pieeju, kas atvieglo savietojamību starp blokķēdēm, neizmantojot validatorus – parasti tos izvieto citās starpķēdes sistēmās. Lai to paveiktu, Block Collider izveidoja optimizētu Bitcoin Nakamoto Consensus versiju, kas ir PoW sistēma. Pazīstams kā “attāluma pierādījums” (PoD), ir vērts novērtēt unikālās priekšrocības, ko PoD piešķir Block Collider tīklam.
Block Collider nosaukums atbilstoši atsaucas uz platformas konceptuālo shēmu. Vairākas blokķēdes tiek “sadūrušās” vienā blokķēdē (Block Collider ķēde), kas atsaucas uz visu pievienoto ķēžu jaunāko stāvokli.
Attāluma (PoD) pierādījums
PoD modificē PoW Nakamoto Consensus skaitļošanas izaicinājumu, pielāgojot grūtības “virknes rediģēšanas attālumam”. Derīgā ķēde joprojām ir garākā ķēde ar vislielāko darbu, bet filtrē nepieciešamās hash PoW mīklu risināšanai, pamatojoties uz slieksni, norādot precīzu attālumu. komplekts.
Block Collider joprojām atsaucas uz iepriekšējiem blokiem un darījumiem, izmantojot korektūras un bloka galvenes – ar nelielu kniebienu. Saskaņā ar balts papīrs:
“Tomēr atšķirībā no citiem blokķēdēm Block Collider blokiem nav fiksēta darījumu skaita. Tā vietā katrs bloks ir “attāluma bilance”, kura bloka darījumu attālumu summai jāpaliek zemāk, pamatojoties uz emblēmu daudzumu, kas pieder bloku kalnračam. ”
Kontekstā Bitcoin PoW mīkla būtībā ir loterijai līdzīga sacensība, lai atrastu nonce vērtību zem noteikta sliekšņa. Nākamā bloka ieguves iespējamība tieši atbilst iesaistītās vienības jaukšanas jaudai, un blokiem ir noteikts izmērs.
Bloku kolektors pārvērš šo koncepciju, izmantojot makro aktīvu ar nosaukumu “emblēmas”, kas kalnračiem ar vairāk emblēmām ļauj izveidot lielāka izmēra blokus, efektīvi padarot bloku izmērus dinamiskus..
Tas ļauj labāk stimulēt kalnračus un ļauj darījumus sarindot pēc “darījumu attālumiem”, nevis tikai pēc maksām. Bloki pēc tam tiek ierobežoti ar darījumu attālumiem.
“Tādējādi darījumiem ar mazāku attālumu ir lielākas iespējas iekļūt blokā ar minimālām maksām, lai lietotājs varētu iepriekš rakt mīnu un palielināt varbūtību iekļaut 3 ieguvi uz koladera 12 blokā pat ar zemākām maksām. Pretējā gadījumā darījums var neietvert darbu un ievērojamu maksu, kas stimulē kalnraču piešķirt daļu no ieguves jaudas darījuma pievienošanai, ”citēts baltajā grāmatā..
Block Collider bloķēšanas ķēde ir atkarīga no “savienotajām” ķēdēm, kas tam pievienotas, tāpēc arī tā bloķēšanas intervāls tiek dinamiski pielāgots. Blokķēde var pielāgoties mainīgajām tiltu ķēžu likmēm. Piemēram, Ethereum raktuves bloķē aptuveni ik pēc 30 sekundēm, bet Bitcoin – vidēji 10 minūtes.
Faktiskā ķēdes ieguve, kas izmanto ‘virknes rediģēšanas attālumu’, ir skaitļošanas izaicinājums, kas paredzēts, lai atrastu jaukumu, kas atbilst minimālajam rediģēšanas attālumam starp dalībnieku ķēžu, darījumu un iepriekšējā bloka jaukumiem..
Tradicionālie jaukšanas mehānismi, piemēram, Nakamoto Consensus, balstās uz attāluma atrašanu starp bāzes atskaites punktu (t.i., nulli) un jaucējkrātu. Saskaņā ar Block Collider teikto:
“Rediģēt attālumu paplašina šo netiešo attāluma jēdzienu daudzdimensionālā telpā. Tā kā rediģēšanas attālums un tradicionālākas darba pierādīšanas problēmas ir kopīgas ar šo pamatkodolu, abas pieejas var viegli pielāgot skaitļošanas grūtības, pārvietojot attāluma slieksni. “
Block Collider arī nodala darījumus un bloku ieguvi neatkarīgos procesos. Darījumi ir iepriekš izrakti, kas kalnračiem atvieglo darījumu iekļaušanu atklātajos blokos – samazinot kalnraču skaitļošanas prasības raktuvēs un palielinot decentralizāciju.
Projektā tiek minētas divas galvenās PoD izmantošanas priekšrocības salīdzinājumā ar tradicionālajiem PoW modeļiem.
- PoD ir kalnrūpniecības algoritma agnostiķis – PoD skaitļošanas izaicinājumam var pievienot unikālas algoritma jaukšanas iespējas.
- PoW lineārā slodze noved pie sliktiem grūtību pielāgojumiem ar vairākām ķēdēm. Papildu ietekme ir neefektīva enerģijas sadale tīklā un atpaliekoša bloku emisija.
Kopumā PoD ir hibrīds PoW mehānisms, kas optimizēts starpbloku ķēdes ietvaram, nezaudējot tā drošības un nemaināmības garantijas. PoD dizainam ir arī dažas raksturīgas priekšrocības, salīdzinot Block Collider ar citām starpķēdes platformām.
Attāluma pierādīšanas priekšrocības bloku kolektorā
Parastā pieeja starpķēdes projektiem, piemēram, Cosmos, Polkadot, Ark un Cardano, ir ātru galīgo konsensa algoritmu, piemēram, likmju pierādīšanas (PoS), deleģētās PoS vai dažu šo divu variantu izmantošana..
Tomēr šāda veida modeļi balstās uz validatoriem, pusēm, kurām ir akcijas tīklā, kurām uzticēta uzticība. Šādas shēmas saskaras pamatotas bažas to ilgtermiņa ilgtspējību. Block Collider atšķiras ar to, ka tiek savīti dažādi blokķēdes un patērēti bloki no katras ķēdes, lai izveidotu savu ķēdi. Tas to veic, nezaudējot katras ķēdes individuālo vienprātību un neprasot, lai viņiem būtu noteikta veida vienprātība (t.i., ātra galīgums).
Block Collider’s PoD drošības garantija ir arī spēcīga, jo ļaunprātīgiem kalnračiem, kuri mēģina ķēdes reorganizāciju, būtu jāmaina visa Block Collider ķēde, kā arī mērķtiecīgi pārceltās ķēdes jauda..
Validatoru neesamība Block Collider nodrošina dažus pārsteidzošus ieguvumus trīs galvenajās jomās:
- Decentralizācija
- Savietojamība
- Blockchain lielums un darījumu ātrums
Decentralizācija
Uzticība tiek deleģēta validatoriem ar ievērojamu marķieru atlikumu, kuri nosaka blokķēdes stāvokļa derīgumu. Tas rada centralizācijas riskus, jo validatori ar mazāku likmi (kapitāla ierobežojumu dēļ) zaudē motivāciju likt savus žetonus un nopelnīt nelielas atlīdzības. Ar zemāku validatoru dalību nāk arvien lielāka kontrole pār bagātajiem validatoriem, kuriem ir arī stimuls slēgt darījumus un veikt priekšdarbus.
Block Collider atkarība no PoD, kas balstīta uz PoW, novērš šīs drošības problēmas no starpķēdes tīkla, kas izplatās konkurences apstākļos. Darījumu ieguve, izmantojot Block Collider, ļauj piedalīties arī kalnračiem bez ASIC aparatūras – samazinot ienākšanas šķēršļus un papildinot decentralizāciju.
Savietojamība
Būtiska Block Collider priekšrocība salīdzinājumā ar citām starpsavienojumiem ir tā, ka tai nav vajadzīgas nekādas pārveidotās ķēdes. Piemēram, Polkadot un Cosmos ir vienotas prasības attiecībā uz pieslēgtām ķēdēm; Block Collider nav. Rezultāts ir daudz zemāks saderības slieksnis, kas ir svarīga īpašība ekspansīvai sadarbspējai.
Bloku kolektors arī skaidri atsaucas uz tā vienoto mērķi – nodrošināt savietojamību starp blokķēdēm. Tas nepiedāvā kopīgu drošību vai mērogojamību, bet drīzāk koncentrējas uz to, lai patiešām izdarītu vienu lietu. Sarežģītības samazināšana, izmantojot šo pieeju, nodrošina arī samazinātu uzbrukuma virsmu, jo daudzi uzbrukuma vektori validatoru tīklos rodas no to sarežģītības.
Blockchain lielums un darījumu ātrums
PoD vienprātība balstās uz galvenes stāvokļiem un Merkle pierādījumiem par savienotajām blokķēdēm, lai uzglabātu Block Collider ķēdi. Datu kopējais lielums, kas nepieciešams, lai atsauktos uz citu bloku derīgajiem stāvokļiem, ir attiecīgi minimāls, līdzīgs aptuveni 1 procents no kopējā blokķēdes lieluma.
Tā kā tīkls turpina augt, komanda pēta bloku blīvēšanas un atzarošanas procesus, kas palīdzētu samazināt blokķēdes krātuves lielumu.
Tāpat viena no Block Collider unikālajām īpašībām ir spēja nodrošināt augstu bloķēšanas emisijas līmeni, kas korelē ar dalībnieku ķēdēm. Bloku kolidera bloki vienmēr nonāk ātrāk nekā ātrākā dalībnieku ķēde. Lielāks bloķēšanas ātrums nozīmē palielinātu ķēdes darījumu caurlaides spēju, kurai kalnrūpniecības konstrukcija tika skaidri pielāgota.
Secinājums
Block Collider PoD konsensa mehānisms ir unikāls starp topošajiem starpķēdes protokoliem nākotnes sadarbspējīgu blokķēžu ekosistēmai. Saglabājot dažas kritiskās PoW garantijas un optimizējot algoritmu, lai tas būtu agnostiķis citiem blokķēdes vienprātības algoritmiem, PoD piedāvā alternatīvu ātras galīgās starpķēdes modeļiem – viltots no Bitcoin Nakamoto Consensus dizaina.