Bitcoin un libertārietisms – sapņu kombinācija?

Bitcoin & amp; Libertārānisms

Libertārānisms vispārīgākajā nozīmē ir “… politiska filozofija, kas apstiprina indivīdu tiesības uz brīvību, iegūt, glabāt un apmainīt savus īpašumus, un indivīdu tiesību aizsardzību uzskata par valsts galveno lomu”. politiskā ideoloģija, kurā atsevišķi cilvēki ir galvenie dalībnieki, ir pievilcīga politiskā nostāja Amerikas sabiedrībai; aptuveni katrs desmitais amerikānis tagad sevi raksturo kā libertārietis, un 2016. gada prezidenta vēlēšanās bija vislielākā vēlētāju aktivitāte libertāru kandidātam2.

Tagad, vairāk nekā jebkad agrāk, ir pienācis laiks uztvert libertārānismu kā nopietnu politisku ideoloģiju ar spēku pakustināt Amerikas sabiedrību, un bitkoinam noteikti būs liela loma strauji pieaugošajā kustībā.

Bitcoin & amp; Libertārānisms

Bitcoin – monetārās kontroles atgūšana

Libertārieši ar nicinājumu pret valdību un tās uztverto pārmērīgo lomu sabiedrībā ir plūduši uz bitcoin. Saskaņā ar Londonas Universitātes koledžas pētnieka Lui Smyth tiešsaistes aptauju, pārsteidzoši 44,3% no bitcoīna lietotājiem sevi identificē kā libertārus. Viņu skatījumā tradicionālās naudas pārvaldīšanas metodes ir neefektīvas un neproduktīvas. Centrālās bankas, kas kontrolē naudas piedāvājumu, ir valsts struktūras. Finanšu maksājumu tīkli, piemēram, Visa un Mastercard, ir korporācijas un nav daudz labāki. Bitcoin, kas izsludināts par tā decentralizējošo raksturu, izņem varu no šo spēcīgo valdības aģentūru un korporāciju rokām un atdod tos cilvēkiem, saglabājot libertāristu ideoloģijas tīrību.

Pēc Austrijas ekonomikas domāšanas skolas domām, kuras locekļu vidū bija slaveni ekonomisti Frīdrihs Hajeks un Ludvigs Fon Mises, kā arī vēlāk amerikāņu izcelsmes ekonomists Marejs Rothbards, klasiskos libertārus pievilina bitcoin par spēju “denacionalizēt” naudu, proti, , tas ļautu indivīdiem izmantot jebkuru valūtu, kuru viņi uzskata par piemērotu.5 Turklāt daudzi bitkoinu veicinošie libertārieši atbalsta arī smagās naudas vērtības; Tā kā bitcoin ir paredzēts, lai sasniegtu stingru vāciņu ar 21 miljonu vienību, tas kļūst izturīgs pret inflāciju. To, vai tas ir sasniedzams, pārbauda daudzi ekonomisti. Neskatoties uz to, strīds joprojām pastāv starp daudziem bitcoīna cienītājiem.

Libertārijas utopija

Tādi libertāri aktīvisti kā Rodžers Ver ir bijuši vieni no skaļākajiem kriptovalūtas atbalstītājiem, atzīmējot, ka tas nodrošina… “[iespēju] indivīdam pilnībā kontrolēt savus līdzekļus.” 6 Pārejot šo koncepciju uz nākamo līmeni, Ver ir sācis orķestrēt pārceļas, lai izveidotu savu libertārietiskā utopija.

Brīvā sabiedrība

2017. gada septembrī Ver kopā ar agrīno Bitcoin investoru Olivjeru Jannsensu Nexus konferencē paziņoja, ka projektam jau ir piesaistīti 100 miljoni ASV dolāru līdzekļi un reāli ņemot vērā, ka kopumā var piesaistīt pusmiljardu līdz miljardu dolāru. Vērs un Jansens paziņoja, ka ir ierosinājuši dažādas valdības ASV, Eiropā un Āzijā, un ka viņi ir atraduši lielāku atbalstu, nekā paredzēts iepriekš. Utopija darbotos pēc brīvprātības principa, kas nozīmē, ka “izpilde notiks ar privātu šķīrējtiesu, konkurējošām tiesu sistēmām un privāto tiesībaizsardzību.” 8 Šīs libertārietiskās utopijas iedzīvotāji var brīvi izmantot jebkuru valūtu, ko viņi uzskata par vispiemērotāko, taču šķiet, ka tas ir iespējams ka viņi savā ikdienas apmaiņā izmanto Bitcoin un citas kriptovalūtas.

Apdraud Bitcoin

Tomēr tie paši Libertarian Bitcoin aizstāvji, iespējams, tagad varētu nodarīt vairāk ļauna nekā laba. 2017. gada decembrī ieguldījumu rakstnieks Mārtins Tilers rakstīja ““ Kas, iespējams, ir vislielākais drauds bitkoina nākotnei, ir politika. … Digitālās valūtas decentralizētais, nevalstiskais raksturs padara to īpaši pievilcīgu tiem, kuri ir ārkārtīgi brīvi noskaņoti. Ja šīs balsis ir vienīgās dzirdamās, tas padara plašāku pieņemšanu un pieņemšanu mazāk ticamu. ”9 Taisnības labad jāsaka, ka digitālās valūtas popularizēšana libertāriem ir palīdzējusi virzīt bitcoin no nišas preces uz mājsaimniecības vārdu; Ver, pēc tam, kad 2011. gadā bija dzirdējis par bitkoinu libertāru sarunu šovā Free Talk Live, devās uz Porcupine Freedom festivālu 2012. gadā un izdalīja 1000 bitkīnus par 5 ASV dolāriem gabalā (šodien šie bitkoini būtu vērts pārsteidzoši 16 613 785 USD), kuri pēc tam turpināja izplatīt bitcoin evaņģēliju masām.

Neskatoties uz to, tā pati dedzība, kas sākotnēji padarīja bitcoin par mājsaimniecības vārdu, tagad varētu būt vairāk šķērslis nekā aktīvs. Tillers apgalvo, ka bitcoin libertārieši var būt tik apņēmīgi norādīt uz valdības ļaunumiem, ka viņi noslāpēs citas balsis. Kad šīs citas balsis tiek apklusinātas un tiek atbalstīts tikai nikns naids pret centrālo pārvaldību, lajs, iespējams, varētu kļūt neapmierināts ar ideju par alternatīvām valūtām. Tillers turpina paskaidrot, ka “Ir atbalstītāji un Bitcoin ticīgie, kuriem ir atšķirīga pieeja [nekā libertāriešiem], un arī viņu balsis ir jāuzklausa.” 10

Nestabilitāte kā valūta

Turklāt ir arī citi praktiski ierobežojumi, kas jāņem vērā, rīkojoties ar bitcoin kā valūtu. Bitcoin kā valūta lielākoties ir nestabila; 2017. gada laikā cena pieauga no aptuveni 1000 USD līdz vairāk nekā 19 000 USD; Kaut arī bitkoīnu entuziasti brīnās par šo izaugsmi, būtu katastrofa, ja galvenā valūta tiktu samazināta par tādu pašu summu.11 Turklāt Bitcoin kalnrači var radīt pārliecinošu valūtas daudzumu. Ar arvien pieaugošu bitkoīnu daudzumu šie kalnrači galu galā varētu kontrolēt vairākumu un izveidot karteli, sakaujot valūtas decentralizēto mērķi. 12 Bitcoin kā galvenā valūta arī varētu izraisīt būtiskas problēmas, ja tās tiktu pazaudētas, jo tas var būt neiespējami. tos atgūt, tiklīdz tas ir noticis. Visbēdīgi slavenākais piemērs ir vīrietis, kurš pirms pieciem gadiem izmeta cieto disku, kurā bija 1400 bitkoīni, neapzinoties to milzīgo vērtību, kāda viņiem galu galā būs.

Bitcoin cena

Kriptovalūtas atbalstītāji un dedzīgi liberāļi tomēr neuzskata, ka šie iespējamie šķēršļi kavē viņu gala mērķus. Bitcoina aizstāvji apgalvo, ka, kriptonauda turpina iegūt vilces un sabiedrības akceptus, tās cena galu galā izlīdzināsies. Turklāt ir maz ticams, ka ogļraču grupa kādreiz uzkrās tik milzīgu bagātību, ka viņiem būtu iespēja vienatnē ietekmēt tirgus; vistuvāk personai, kurai ir centralizēta kontrole, ir bitcoin radītājs Satoshi Nakamoto, un viņa prombūtne no kopienas kopumā ierobežo iespēju viņam vai viņai veikt varas manevru. 14 Visbeidzot, libertāri apgalvo, ka tā ir indivīdam, lai pārliecinātos, ka viņa vai viņas bitkoini nākotnē tiek droši uzglabāti un viegli pieejami. Galu galā lielākā daļa libertāru apliecina personisko atbildību kā individuālistiskās politiskās filozofijas centrālo morālo un politisko vērtību.

Secinājums

Libertārismu vairs nevar uzskatīt par bārkstiņu kustību. Spēcīgi personāži, piemēram, Rons Pols, Rends Pols un Gerijs Džonsons, ir aizstāvējuši indivīda tiesības 21. gadsimtā, drosmīgi paaugstinot tā reputāciju Amerikas sabiedrības acīs. Kaut arī par kriptu kopienas brīvprātīgo balsu lietderību var nākties apspriest, tās turpinās piesaistīt digitālā valūta. Bitcoin ar savu brīvību no jebkuras centrālās varas un tā decentralizēto raksturu noteikti nāk līdzi braucienam.

Atsauces

  1. https://plato.stanford.edu/entries/libertarianism/#Con
  2. http://www.pewresearch.org/fact-tank/2014/08/25/in-search-of-libertarians/
  3. https://pando.com/2013/04/17/why-libertarians-and-gold-hoarders-love-bitcoins/
  4. https://www.theatlantic.com/technology/archive/2017/05/blockchain-of-command/528543/
  5. https://www.coindesk.com/live-free-or-mine-how-libertarians-fell-in-love-with-bitcoin/
  6. https://www.coindesk.com/live-free-or-mine-how-libertarians-fell-in-love-with-bitcoin/
  7. https://bitcoinmagazine.com/articles/interview-roger-ver-his-plans-start-new-libertarian-country/
  8. http://www.trustnodes.com/2017/09/21/bitcoin-millionaires-announce-plans-form-libertarian-country
  9. https://cointelegraph.com/news/libertarians-bitcoins-biggest-threat
  10. https://cointelegraph.com/news/libertarians-bitcoins-biggest-threat
  11. https://www.investing.com/currencies/btc-usd-historical-data?cid=53082
  12. http://www.businessinsider.com/researchers-say-bitcoin-is-broken-and-could-collapse-2013-11
  13. http://www.businessinsider.com/i-threw-away-48-million-in-bitcoin-2017-5
  14. http://mashable.com/2017/12/12/bitcoin-satoshi-trillionaire/