Kriptovaliutos pagrobimai – nauji šunys su tais pačiais senais triukais
Kiekvieną kartą scenoje pasirodžius naujai technologijai, ją dažniausiai lydi naujos rūšies nusikaltėliai, kurie siekia ją išnaudoti. Akivaizdžiausi pavyzdžiai būtų įsilaužėlių populiarumas išradus internetą arba telefoninių sukčių gimimas išradus namų telefonus.
Galima pagalvoti, kad kriptovaliuta gali rodyti panašų modelį, tačiau tiesa ta, kad senieji būdai vis tiek geriausiai veikia kriptografinius nusikaltėlius.
Be mažos saujos aukšto lygio kriptografinių įsilaužimų, apie kuriuos dažnai girdime, kriptovaliuta paprastai yra saugi nuo įsilaužėlių veiksmų – darant prielaidą, kad galutinis vartotojas laikosi protingos tvarkos.
Tačiau neseniai įvykę pagrobimai parodė, kad jei kas nors nori apsisavinti kriptovaliutą, savo tikslui pasiekti jis vis tiek gali naudoti išbandytą grubios jėgos metodą..
13 metų berniukas pagrobtas už Bitcoin
Šių metų gegužės 20 d., Trylikos metų Katlego Marite buvo pagrobtas žaisdamas netoli savo namų kaime, vadinamame Witbank, Pietų Afrikoje.
Trys vyrai patraukė į automobilį, sugriebė berniuką savo draugų akivaizdoje, tada nušuoliavo, bet ne nepalikdami išpirkos raštelio kartu su piniginės adresu.
Užraše reikalaujama, kad šeima sumokėtų 15 BTC išpirką, kitaip jie niekada nebematys savo sūnaus. Jau kitą dieną turėjo būti pristatytas 1 BTC, o likusi dalis numatoma per savaitę.
Berniuko šeima buvo sunerimusi ne tik dėl to, kad neįsivaizdavo, kas yra Bitcoinas, ir domėjosi, ar kada nors pavyktų atgauti savo sūnų.
Laimei, po kelių dienų berniukas buvo saugiai grąžintas namo, nepatyręs rimtos žalos. Ar už išpirką sumokėta, ar ne, žino tik Pietų Afrikos valdžios institucijos, kurios daugiau informacijos spaudai nepateiks.
#sapsMP #SPS PK generolas leitenantas Zuma išreiškė, kad rasta Katlego Marite (13 m.) Iš Tasbet parko Witbanke, kurią nepažįstami vyrai pagrobė 2005 m. Genas Zuma įvertino SAPS narius, bendruomenės narius & užtikrinant, kad Katlego būtų rastas. SWhttps://t.co/5btr0nOFTF pic.twitter.com/hR4g8trIjG
– SA policijos tarnyba (@SAPoliceService) 2018 m. Gegužės 24 d
Jei BTC buvo pristatytas į piniginę, jis jau galėjo šokinėti tarp kelių iš anksto paruoštų adresų; buvo atlikta šimtai valiutų apsikeitimo sandorių, naudojant neatsekamas privatumo monetas, ir kažkur atsidūrė biržoje, prieš tai nusipirko vidutinis kripto vartotojas, norintis pridėti prie savo portfelio.
EXMO biržos analitikas laikėsi už 1 milijoną dolerių
2017 m. Gruodžio 26 d. Analitikas Ukrainoje, dirbęs EXMO kriptovaliutos biržoje, buvo sumestas į automobilį ir išplaktas ginkluotų vyrų, dėvėjusių balaklavas. A išpirkos paklausa dolerių vertės bitkoino, tada jie laukė.
Iki gegužės 29 d. Išpirka buvo sumokėta, o analitikas Pavelas Lerneris buvo grąžintas saugiai. Tačiau iki šiol nežinoma, kas atsikosėjo bitkoinu, kad sumokėtų už Lernerio išlaisvinimą. Tikriausiai Lerneris buvo nukreiptas, nes vagys manė, kad jo, kaip mainų analitiko, vaidmuo suteiks jam prieigą prie neapsakomų pinigų sumų, tačiau Lerneris neturėjo tokios prieigos.
Pavelas Lerneris, vaizdas iš DW.com
Vyro darbdaviai, EXMO, išleido pareiškimą, sakydami, kad jie nesiėmė jokių veiksmų, ir įsitikinęs, kad įvykis neturėjo įtakos jų mainams..
Laikykite draugus šalia …
Riba tarp draugo ir priešo gali būti lengvai neryški, ypač kai yra pinigų. Vienas žmogus tai sužinojo sunkiu keliu praėjusių metų gruodį, kai jo draugas priviliojo jį į mikroautobusą, kuris, jo teigimu, buvo „Uber“ taksi, išsitraukė ginklą ir pareikalavo savo knygos „Nano S“, kartu su 24 žodžių piniginės frazė.
Aukos, kuri lieka neįvardinta, piniginėje tuo metu buvo daugiau nei milijonas dolerių vertės Eterio.
Ginkluotojas, 35 metų Louisas Meza, gavo aparatinę piniginę ir raktinę frazę, tačiau negalėjo padaryti dviejų lemtingų klaidų.
Pirma, jis praėjo pro vietos stebėjimo kameras, kai auką grąžino į savo butą, kad gautų piniginės, taip atskleisdamas savo tapatybę policijai..
Ir, ko gero, neatleistiniausia, jis pervedė lėšas iš piniginės tiesiai į valiutos keityklą ir perskaičiavo į bitkoinus, kur valdžia galėjo lengvai tai atsekti. Meza buvo pagautas ir teisingai, bet negalima atsistebėti, kodėl jis ne tik perkėlė Eterį į savo aparatinę piniginę.
Louisas Meza dalyvauja teisme, vaizdas iš Bitcoin.com
Atkreipkite dėmesį, kaip Meza sužinojo apie „Ethereum“ valdas – auka tuo pasigyrė bare. Kitas dalykas, kurį jis žinojo, jis buvo padirbtame taksi su ginklu, nukreiptu į galvą.
Įdomu tai, kad kai „Meza“ pavertė eterį į „Bitcoin“, bitkoino vertė pakilo greičiau nei „Ethereum“, o tai reiškia, kad auka galiausiai grąžino daugiau pinigų, nei buvo pavogta.
Ransomware
Kai kurie kriptovaliutos išgavimo iš nieko neįtariančių aukų metodai yra subtilesni, tačiau vis tiek naudojami seniai sukurti metodai..
Išpirkimo programa buvo naudojama norint iš žmonių išvilioti pinigus nuo 80-ųjų pabaigoje. Tai yra kenkėjiškos programinės įrangos forma, kuri užšifruoja jūsų asmeninius duomenis ir reikalauja sumokėti, kad juos susigrąžintumėte.
Pastaraisiais metais kriptovaliutos vartotojai nemaloniai susipažino su išpirkos išpuolių programomis; kur aferistas arba dažniausiai robotas nukreipia į vartotojo asmeninius raktus.
2013 metais liūdnai pagarsėjęs „CryptoLocker“ „botnet“ padarė būtent tai. „CryptoLocker“ programa aukoms suteikė tris dienas mokėti per „Bitcoin“, „Ukash“ ar iš anksto apmokėtą čekį, kitaip ji visiškai ištrins jų asmeninį raktą.
Skaičiuojama, kiek žmonių davė pinigų sukčiams, kai kurių tyrimų apklausose teigiama, kad 40%, o kiti teigia, kad mažiau nei 1% nukentėjusiųjų iš tikrųjų perdavė pinigus. Bet kuriuo atveju, kai keli su aferistu susieti adresai buvo užklijuoti pliki, jie parodė, kad bendras judėjimas siekė apie 27 milijonus dolerių..
Tuo metu, kai kai kurie vartotojai susigrąžino pinigus, naudodamiesi valdžios institucijomis, sukčius iš viso sumokėjo 3 mln..
Išvada
Dėl visų kriptovaliutos privalumų, palyginti su „fiat“ bankų sistema – ir jų yra daug – ji kenčia nuo vieno vienintelio silpnybės, kurios neturi bankai, – saugumo.
Jei plėšikas uždeda jums ginklą ir reikalauja jūsų banko kortelės, jūs paprasčiausiai ją paduodate, o grįžę namo atšaukiate kortelę. Net jei jie tuo naudojosi anksčiau, tikimybė, kad jų pirkiniai nebus atsekti, yra labai menka. Galiausiai, net jei vagis sugebėjo išleisti jūsų pinigus, dauguma bankų yra visiškai apdrausti nuo tokių įvykių ir greičiausiai grąžins jūsų lėšas iškart supratę, kad jos buvo pavogtos..
Naudodamas kriptovaliutą, individualus vartotojas yra atsakingas už savo finansinį saugumą ir turi spręsti visas kylančias problemas. Galų gale, žmogus yra pagrindinė silpnoji vieta, susijusi su kriptografijos saugumu, ir nepriklausomai nuo to, kiek nustatėte dviejų veiksnių autentifikavimą, ginklą prie galvos ar pagrobtą vaiką, šios priemonės gana lengvai apeinamos.
Galbūt verta paminėti, kad šis staigus kriptografinių grobimų pliūpsnis prasidėjo tik maždaug 2017 m. Pabaigoje – tuo metu, kai kriptografijos rinka sparčiai kilo link didžiausios iki šiol pasiektos viršūnės.
Panašu, kad investuotojai ir nusikaltėliai reaguoja į tuos pačius rinkos ženklus.