Pirmdienas tirgus rallijs: Ethereum (ETH) ir uzvarētājs starp populārākajiem kriptotajiem

Ethereum cena

Kopš melnās ceturtdienas, 12. martā, Volstrītā un kriptokonomikā valda nenoteiktība, lai gan tirgotāji ir tirgojuši, neskatoties uz to.

Kopš šīs liktenīgās ceturtdienas, kad COVID-19 vīruss oficiāli kļuva par globālu pandēmiju un sākās naftas cenu karš starp Krieviju un Saūda Arābiju, tirgus nestabilitātes netrūkst – gan augšup, gan lejup. Šī svārstība turpinājās pirmdien, 6. aprīlī, bet šoreiz augšup, kad dienas laikā krājās akcijas, zelts un galvenās kriptovalūtas..

Kāpēc tad šis pēdējais straujais pirkšanas spiediena plīsums? Drūmums joprojām turpinās, jo ASV tagad ir vairāk nekā 364 000 COVID-19 gadījumu, un sociālā distancēšanās valstī ir izraisījusi bezdarba pieaugumu. Tomēr tiek ziņots, ka nedēļas nogalē katru dienu apstiprināto nāves gadījumu skaits samazinājās smagi skartajās vietās, piemēram, Ņujorkas štatā, Itālijā un Spānijā.

Šī nāves gadījumu skaita samazināšanās izraisīja optimisma dienas laikā daudzos pasaules tirgos, ieskaitot kriptogrāfiju. Tomēr sabiedrības veselība un pasaules ekonomikas nākotne galu galā paliks neskaidra, kamēr pandēmija joprojām būs tikpat sakņota, cik tā ir.

ETH redz lielu ikdienas smaili

6. aprīlī, kad pieauga zelts, akcijas un galvenās kriptovalūtas, Ethereum dzimtā valūta ēteris (ETH) bija uzvarētājs pēc veiktspējas.

Kad regulārie tirgi pirmdien tika slēgti, bitcoin bija pieaudzis līdz 7300 dolāriem par 7 procentu kāpumu dienā. Volstrītas labākie akciju indeksi Dow Jones, S&Arī P 500 un Nasdaq Composite vienā un tajā pašā diapazonā pieauga par 7 procentiem.

Salīdzinājumam – līdz šim brīdim ēteris bija pieaudzis par 16 procentiem, agrā vakarā svārstoties ap 165 USD. Pēc stundām – vismaz tradicionālajiem tirgiem – vēl lielāks pirkšanas spiediens ETH cenu pārsniedza 171 USD.

Traka diena tirgos.

BTC noslēdzas virs 7% ⬆️

ETH aizver gandrīz 16% ⬆️

SP500 līdz 7% ⬆️ https://t.co/Gl3azwv8pc

– Jēkabs Franeks (@panekkkk) 2020. gada 6. aprīlis

Šis ETH +16 procentu pieaugums bija vislabākais sniegums, ko ieguva jebkura no 15 galvenajām kriptonauda dienā. Interesanti, ka pārējie lielākie ieguvēji bija EOS (+ 15%) un Cardano (+ 10%), kas arī ir viedas līgumu platformas, piemēram, Ethereum.

Šeit ir vērts atzīmēt, ka ETH 6. aprīļa mītiņš notiek pēc tam, kad kriptogrāfija kopš melnās ceturtdienas ir bijusi viena no vissmagāk cietušajiem aktīviem.

Pagājušajā nedēļā pētījumu grupas direktors Lerijs Cermaks tajā laikā atzīmēja, ka tikai naftas cena kopš 12. marta ir bijusi sliktāka nekā ETH.

S&P 500 kopš maksimuma ir samazinājies par 25%, bet kā ir ar visiem pārējiem indeksiem, sektoriem un precēm? Kopš februāra zelts ir vienīgais aktīvs ar vislabāko veiktspēju ar atdevi 0,3%. Ethereum ir gandrīz vissliktākais. Pārspēt tikai ar eļļu. Bitcoin ir arī viens no sliktākajiem rādītājiem pic.twitter.com/gvskZAtncZ

– Lerijs Cermaks (@lawmaster) 2020. gada 30. marts

6. aprīļa mītiņš liecina, ka pašlaik ETH tiek tirgota kā riska aktīvs, un tādējādi daži tirgotāji derības par to, ka pasaules veselības un ekonomiskie apstākļi no šejienes uzlabosies.

Protams, ārpus pašreizējo makroapstākļu konteksta Ethereum pamati ir spēcīgi. Gājiens uz Ethereum 2.0 un decentralizēto finanšu jeb DeFi kustības virzība ir daudzsološa. Tomēr, runājot ar ETH par kriptogrāfiju kā riska aktīvu, šķiet viegli, ka ETH cena joprojām varētu būt diezgan zemāka, ja COVID-19 pandēmija – un no tā izrietošās ekonomiskās sekas – vairāk pagrieztu uz slikto pusi.

Varbūt visticamākais ceļš uz priekšu ir tas, ka COVID-19 turpinās radīt ievērojamas problēmas visā pasaulē īstermiņā un ka tirgus nestabilitāte turpinās valdīt starplaikā attiecīgi.

ETH atgriežas janvāra līmenī

Ētera 6. aprīļa cenu pieaugums atgriež otro lielāko kriptovalūtu līdz līmenim, kādu tas pēdējo reizi novēroja janvāra beigās, laikā, kad pasaules tirgus joprojām nebija pārņēmis krīze COVID-19.

$ eth Kripto tirgi atgriežas janvāra līmenī. redzēsim, vai tas uztur. pic.twitter.com/m57s6bTz52

– santi.eth (@santisiri) 2020. gada 6. aprīlis

Pagaidām lielākais jautājums ir par to, vai ETH var saglabāt savu jaunāko impulsu. Gan lāčiem, gan buļļiem ir savi gadījumi, un viņi attiecīgi veic tirdzniecību. Ja pēdējās nedēļas mums kaut ko ir iemācījušas, tas ir, ka mums jābūt gataviem uz visu.