Mākslīgais intelekts (AI) un blokķēde: domājam par mūsu ceļu uz gaišāku nākotni?

Blockchain AI

Blokķēde un mākslīgais intelekts (AI) ir divi jaunās skaitļošanas kustības stūrakmeņi. Blokķēde piedāvā drošu, bet pārredzamu lielu datu apstrādes veidu. Turklāt blokķēde norāda ceļu uz decentralizētu skaitļošanas nākotni, kur jauda tiek turēta masu, nevis dažu īpaši spēcīgu skaitļošanas elites rokās. Savukārt AI cenšas aizstāt tradicionālos cilvēka iejaukšanās vai neveiklos ar roku rakstītos algoritmus ar gudru kodēšanu, kas var mācīties un pielāgoties savāktajai informācijai.

Blockchain AI

Sinerģija starp šīm divām jaudīgajām skaitļošanas kustībām izrādās lielāka nekā tās daļu summa. AI var izmantot informāciju, kas iegūta no blokķēdēm un ar kuru tās manipulē, lai ātrāk nekā jebkad agrāk kārtotu problēmas – un tas to var izdarīt brīvi, sadalītā veidā, neaprobežojoties tikai ar vienas vienības datu kopu vai ierobežojumiem..

Ja tas izklausās mazliet par zinātniski fantastisku, lai būtu patiesība, jums jāzina, ka mēs katru dienu tuvojamies šai neredzamajai barjerai starp fantastiku un realitāti. Šeit ir īss apvienotā blokķēdes / AI lauka apskats. Mēs īsi aplūkosim dažus projektus, kas drīz var mainīt mūsu dzīves, mācīšanās, darba un spēles veidu. Tad mēs apspriedīsim, kas tieši padara bloku ķēdi un AI par tādu populāru kombināciju.

SingularityNET

SingularityNET cenšas panākt AI spēku masām. Tas nodrošina sava veida atvērtu rīkkopu AI izstrādei un lietošanai. Ja tas neizdodas, tas dod portālu, kas nav saistīts ar tehnoloģijām, ieguldījumiem AI tehnoloģijā.

SingularityNET

“SingularityNET ir atvērtā koda protokols un viedo līgumu kolekcija decentralizētam koordinētu AI pakalpojumu tirgum,” komanda paskaidroja savā baltajā grāmatā. “Šajā kontekstā AI priekšrocības kļūst par globālu kopēju infrastruktūru visu labā; ikviens var piekļūt AI tehnoloģijai vai kļūt par tās attīstības dalībnieku. ”

SingularityNET ir arī tirgus elements, kurā notiekošie uzlabojumi AI jomā tiek apbalvoti ar vietējās valūtas AGI. Šis tirgus izpaužas kā sava veida AI tirgus, kurā izstrādātāji var augšupielādēt AI pakalpojumus, lai tos varētu izmantot sabiedrība kopumā.

DeepBrain ķēde

DeepBrain ķēde reklamē sevi kā sava veida digitālas, decentralizētas smadzenes. Tās galvenais mērķis ir aizstāt dārgus (un patentētus) AI pakalpojumus ar savu neironu tīklu.

DeepBrainChain

Tīkls NEO blokķēdē darbojas, izmantojot savu vietējo valūtu DBC. DeepBrain ķēde cer sniegt datus līdzās decentralizētajiem AI pakalpojumiem, izveidojot tirgu, kurā datus var gan iegūt, gan analizēt kā trešās puses pakalpojumus.

Paredzams, ka nepieciešamība pēc šāda tirgus pieaugs eksponenciāli, savā DeepBrain ķēdes komanda teica savā baltajā grāmatā.

“Pēdējo gadu laikā, strauji attīstoties GPU skaitļošanas jaudai, lielajiem datiem, lietu internetam, sensoriem un citām jomām, mākslīgais intelekts ir sācis izlauzties tādā veidā, ka tiek izmantotas tādas futūristiskas tehnoloģijas kā sejas atpazīšana un balss mijiedarbība. tiek integrēts mūsu dzīvē katru dienu, ”sacīja izstrādātāji.

Namahe

Namahe vēlas panākt AI spēju bloķēt piegādes ķēdes pārvaldību. Piegādes ķēžu pārvaldīšana ir viens no kriptonauda lauka zelta mērķiem to visuresošā rakstura dēļ, un blokķēde ir unikāli aprīkota ar skaitļošanas uzdevumu, kas saistīts ar liela skaita kustīgu daļu izsekošanu tādā veidā, kam kāds var piekļūt jebkurā vietā piegādes ķēdē. Sākot ar lidmašīnu daļām un beidzot ar dārzeņiem, blokķēde jau lielā mērā ietekmē kuģniecības un noliktavu nozari.

Namahe

Trūkstošais puzles gabals ir AI, lai kārtotu milzīgo datu daudzumu, ko glabā blokķēde. Varbūt vēl svarīgāk ir tas, ka AI var izmantot, lai izveidotu piegādes vai vērtību ķēdes ar iepriekš noteiktiem ētiskiem apsvērumiem, piemēram, atteikties pasūtīt no pieejamā piegādātāja, ja šis piegādātājs ir saistīts ar bērnu verdzību vai citām negodīgām darbībām..

“Globalizācija ir novedusi pie tā, ka pircēji iegādājas preces no visas pasaules, tostarp no nepietiekami attīstītām un jaunattīstības valstīm,” savā baltajā grāmatā rakstīja Namahe izstrādātāji. “Milzīgu pasūtījumu pieplūdums, cenu kari, konsekvences trūkums ētiskās ieguves politikā un iesaistīto ieinteresēto pušu īstenošana, korupcija un vietējo likumu izpildītāju struktūru nezināšana ir izraisījusi dažādu veidu negodīgu uzņēmumu īpašnieku un darbuzņēmēju izmantošanu. piegādes ķēdē. Tas var ietvert algu izmantošanu, bērnu darbu, fizisku un emocionālu spīdzināšanu un seksuālu pārkāpumu. ”

Namahe lepojas ar viedo skaitļošanas jaudu, lai ņemtu blokķēdes viedos līgumus un tos konsekventi un humāni pielietotu. Tas aizņem jau tā izdevīgo blokķēdes izmantošanu piegādes ķēdes pārvaldībā un piešķir gandrīz cilvēka pieskārienu, pieņemot lēmumus lidojumā, pamatojoties uz savākto informāciju.

Pielāgots panākumiem

Kā redzat, blokķēde un AI jau kopā gūst lielus panākumus. Viņu dabiskā piemērotība nav pilnīgi pārsteidzoša. Abi kodi labi šifrēšanas laukā. Faktiski šifrēšana ir sava veida visas blokķēdes sistēmas dzīvības spēks. AI ir neapstrādāta skaitļošanas jauda, ​​lai ātri un droši tiktu galā ar šifrēšanu – gan nepieciešamās informācijas dekodēšana, gan informācijas kodēšana, kurai jāpaliek privātai.

AI arī lieliski darbojas ar pieaugošo blokķēdes mērogojamības izsmalcinātību. Lai gan tas joprojām ir jautājums ar dažiem blokķēdēm – skatoties uz tevi, Bitcoin – mērogojamību ātri risina vairāki izstrādātāji šajā jomā. Dažos gadījumos tas liek blokķēdēm kļūt diezgan apgrūtinošām; informācijas ir milzīgs daudzums, taču nav iespējas to efektīvi filtrēt. Lūk, kur iejaucas AI. Dažās lietojumprogrammās, īpaši tiešsaistes reklāmās, AI var izmantot bloku ķēdes sistēmu iegūto datu ievākšanu un atveidošanu jaunu un stingrāku bloku ķēdes projektu izstrādē. Būtībā blokķēdē iekļautais AI palīdz blokķēdei kļūt efektīvākai, pieaugot. Rezultāts ir pašmācīšanās, pašmācības blokķēde ar gandrīz neierobežotu potenciālu.

Šāda veida unikālā kvazi-pašapziņa tomēr nav līnijas beigas. Pat tagad parādās blokķēdes sistēmas, kas pilnībā pieder AI. Nākotne patiešām ir tepat aiz stūra.

Izplatītās autonomās organizācijas jeb DAO ir korporācijas bez līderiem. Tā ir viena no labākajām lietām, kas izriet no blokķēdes-decentralizācijas revolūcijas – atvērtā koda uzņēmumi, kas var pastāvēt neatkarīgi no centralizētas vadības. Pagaidām lielākā daļa šo DAO ir koncentrējušās uz kriptovalūtu kopienām, kuras veido dalībnieki no visas pasaules.

Lasīt: Kas ir DAO ?

Tomēr ir arvien lielāks spiediens, ka daži AI pārņem savu DAO vadību, izmantojot blokķēdes decentralizēto raksturu un lēmumu pieņemšanai izmantojot viedus līgumus. Pieņemot loģisko secinājumu, tas nozīmē, ka vismaz dažus blokķēdes projektus nākotnē pilnībā var pārvaldīt un izpildīt AI. Tikai dažu gadu laikā mēs esam pārgājuši no decentralizētiem tehnoloģiju projektiem uz projektiem, kas pieder un kurus vada koda līnijas. Šiem AI darbiniekiem nav nepieciešams gulēt, ēst un maksāt par veselības apdrošināšanu. Viņus neierobežo cilvēka smadzeņu apstrādes jauda, ​​tāpēc viņi var kodēt un kārtot datus ar eksponenciālu ātrumu. Un peļņa viņiem patiesībā nerūp, ja vien viņi nav ieprogrammēti to darīt. Viņi var sasniegt Bohēmijas ideālu strādāt pie projekta tikai šī projekta labā, neatkarīgi no projekta vadītāju un investoru bieži pretrunīgajiem mērķiem.

Blokķēde un AI ir dabiska spēle, un laika gaitā tā, iespējams, kļūs arvien spēcīgāka. Turklāt, visticamāk, blokķēdes vadītie AI un AI, kas veidoti uz blokķēdēm, kļūs arvien izplatītāki. Mēs stāvam uz patiesi gudras tehnoloģiskās revolūcijas virsotnes.

Atsauces

  1. https://singularitynet.io/
  2. https://www.deepbrainchain.org/
  3. https://namahe.io/wp-content/uploads/2018/06/Namahe-Whitepaper.pdf
  4. https://www.forbes.com/sites/bernardmarr/2018/03/02/artificial-intelligence-and-blockchain-3-major-benefits-of-combining-these-two-mega-trends/#6eece2c84b44
  5. https://hackernoon.com/how-to-actually-combine-ai-and-blockchain-in-one-platform-ef937e919ec2
  6. https://www.ccn.com/op-ed-blockchain-and-ai-combine-to-power-modern-technological-advancement/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me