Iesācēja ceļvedis vietnē TrustToken: ar aktīviem nodrošināti žetoni un TrueUSD Stablecoin
TrustToken ir platforma, lai izveidotu tā sauktos stablecoīnus jeb kriptovalūtas, kas piesaistītas tokenizētiem aktīviem. TrustToken platformas vadošais marķieris tiek dēvēts par TrueUSD, un tas apgalvo, ka ir viens pret vienu apmaiņa pret ASV dolāriem. TrueUSD ir pirmais no komandas cerībām, ka platformā TrustToken būs daudz uz aktīviem balstītu marķieru.
“TrueUSD ir USD atbalstīts ERC20 stablecoin, kas ir pilnībā nodrošināts, juridiski aizsargāts un pārredzami pārbaudīts ar trešo personu apliecinājumiem,” komanda rakstīja projekta vietnē. “TrueUSD izmanto vairākus darījuma kontus, lai samazinātu darījumu partnera risku un lai marķieru īpašniekiem nodrošinātu juridisku aizsardzību pret piesavināšanos.”
Kā tas darbojas?
Trešo personu darījuma konti ir galvenie, lai TrustToken izveidotu marķētus aktīvus. Kad vienība ir pārcietusi naudas atmazgāšanas apkarošanu un pārzina klienta likumdošanas prasības, ASV dolāru summa tiek pārskaitīta uz trešās puses darījuma kontu. Tiek izkalts atbilstošs daudzums TrustTokens vai šajā gadījumā TrueUSD. Lai gan ASV dolāri ir sākotnējais bāzes savienojums, TrustToken cer nākotnē sazināties ar citām fiat valūtām. Šobrīd minimālais ieejas punkts ir 10 000 USD, lai gan komanda sagaida, ka nākotnē šis minimums samazināsies.
Neizmanto darījuma kontu skaitītāju decentralizētajam kriptogrāfijas garam?
Vārdu sakot – jā. TrustToken atzīst, ka banku un darījuma kontu integrācija ir pretrunā ar kriptopurista ideālu. Tomēr šī hibrīdā sistēma risina reālās pasaules tirgus problēmas, sacīja komanda.
“Šodien, ja kāda persona vai uzņēmums vēlas atvērt bankas kontu, tam ir nepieciešams cilvēka pārstāvis,” raksta izstrādātāji. “Tātad, kamēr bankas nepieļauj viedu līgumu parakstīšanu, mēs veidojam vienu no pazīstamākajām, bankas kontu pārvaldīšanas bieži pārbaudītajām sistēmām: darījuma kontus. Darījuma konti jau tiek plaši izmantoti fondu pārvaldībai. Mēs atzīstam, ka darījuma konti nav decentralizētas naudas un tokenizētas aktīvu pārvaldības beigu spēle, taču uzticības un darījuma nozare jau tagad labi darbojas aktīvu pārvaldībā un izplatīšanā. “
Kā tas salīdzina ar citiem Stablecoins?
TrustToken uzskata savu stablecoin projektu kā papildinājumu līdzīgiem projektiem, piemēram, BaseCoin, MakerDAO un Tether. Gan BaseCoin, gan MakerDAO izmanto algoritmus, lai saglabātu to stabilitāti. Savukārt TrustToken saglabā stabilitāti, saglabājot aktīvu nodrošinājumu. Tādējādi TrustToken mērķauditorija būtībā atšķiras no BaseCoin vai MakerDAO mērķauditorijas.
“Mēs esam priecīgi par algoritmiem balstītām iespējām, taču tās vēl nav pierādītas tirgū,” raksta izstrādātāji. “Daži investori varētu atrast papildu mieru, zinot, ka viņu dolāra žetoni atbilst fiat valūtai auditētā bankas kontā. Ilgtermiņā mēs domājam, ka būs gan protokolētu, gan aktīvu nodrošinātu stabilu kriptovalūtu lomas. Tirgotāji pamatoti meklēs iespējas dažādot stabilās kriptogrāfijas daļas. ”
Būtībā TrustToken tiek izstrādāts institucionālo investoru auditorijai.
Kas attiecas uz Tether, kas ir arī ar aktīviem nodrošināta monēta, TrustToken komanda vienkārši teica, ka vēlas izveidot stabilu monētu, kuru viņi “… izmantotu un uzticētos sev”.
Jāatzīmē, ka kriptonauda arēnā ir atkārtoti izteiktas bažas par Tether, gan tās priekšnieka pretrunīgi vērtētās pagātnes, gan izaicinošo jautājumu dēļ, tieši cik daudz fiat valūta to faktiski atbalsta.
Tokenizētie aktīvi
Kopā ar TrueUSD Stablecoin, TrustToken komandas mērķis ir arī atļaut jebkuru aktīvu marķēšanu. Viņu vietnē ir piemēri, piemēram, nomas īpašumi, daļlaika lietojuma tiesības, mazie uzņēmumi, akcijas un obligācijas.
Tie arī ļaus “daļēji piederēt aktīviem” un ļaus tos tirgot globālajā likvīdu biržā.
Ko jūs simbolizētu? Jūs varētu sākt ar nekustamo īpašumu, uzņēmumiem, privāto kapitālu, patentiem, autortiesībām, sporta komandām, kolekcionējamu mākslu un tādām precēm kā zelts un nafta.
Ko tas jums nozīmētu? Ja jums pieder aktīvi, kurus ir grūti tirgot (piemēram, nekustamais īpašums, IP vai māksla), tagad jums varētu būt šo aktīvu likviditāte un daļēja īpašumtiesība. Ja esat veidotājs vai uzņēmējs, jūs (ievērojot atbilstošas regulatīvās procedūras) varētu piedāvāt jebkura projekta kapitāla kolektīvo finansēšanu globālai auditorijai. Ja esat ieguldītājs, jums varētu būt bezprecedenta piekļuve investīciju iespējām jaunām aktīvu klasēm visā pasaulē.
Ja jūs varētu marķēt jebkuru aktīvu, tas ļautu blokķēdēm kontrolēt un veikt darījumus 256 triljonu ASV dolāru vērtībā reālās pasaules aktīvi, kas pārveidotu gan kriptogrāfijas, gan galveno ekonomiku.
Kas ir komanda aiz TrustToken?
TrustToken sporto salīdzinoši dziļā komandas solā. Ir trīs līdzdibinātāji: izpilddirektors Denijs Ans, vadošais direktors Rafaels Kosmans un galvenais vadītājs Stefans Kade. Iepriekš strādājis par datu zinātnieku Kernel, strādājot pie cilvēka smadzeņu modeļa izstrādes. Kosmans strādāja par mašīnmācības inženieri gan Kernel, gan Google, un Kade bija tehniskais padomnieks Bankorus un komercializācijas projektu vadītājs Kernel. Komanda sastāv arī no pilnīgas izstrādātāju un mārketinga profesionāļu grupas, un viņu informācija ir pilnībā pieejama un pārskatāma projekta vietnē.
Kā izskatās tirgus?
Ideālā pasaulē katra TrueUSD vērtība būtu tieši 1 USD. Saskaņā ar CoinMarketCap teikto, tomēr viens TUSD šobrīd ir nedaudz virs 0,97 USD, apgrozībā esošais piedāvājums ir aptuveni 89 miljoni un kopējais tirgus ierobežojums ir aptuveni 86 miljoni USD. Lai gan TUSD cena attiecībā pret Bitcoin ir parādījusi plašu un nepārsteidzošu variāciju daudzumu, ņemot vērā, ka tā ir piesaistīta ASV dolāram, kas var šķist pārsteidzoši, ir TUSD maija vidū palielinājās līdz gandrīz USD 1,40. Izstrādātāji ātri norādīja, ka negaidītais 40 procentu pieaugums bija bot pirkumu rezultāts. Būtībā roboti iegādājās nesen uzskaitīto TUSD, paaugstinot cenu virs standarta 1 USD, līdz tirgotāji priecīgi pārdeva monētas par vairāk nekā 1 USD, līdz cena stabilizējās. Izstrādātāju mērķis ir vienmēr sasniegt $ 1 atzīmi, tāpēc monētas pirkšana virs $ 1 nav ieteicama.
“TrueUSD piedzīvoja lielu, pēkšņu pieprasījuma pieaugumu pēc tam, kad Binance pirmo reizi paziņoja, ka uzskaita TUSD,” pēc pieauguma rakstīja izstrādātāji. “Mēs uzskatām, ka roboti (un daži dezinformēti tirgotāji) iegādājās TrueUSD, tiklīdz tika paziņots.”
Secinājums
TrustToken reālistiski aplūko kriptonauda stāvokli salīdzinājumā ar tradicionālajām bankām, piedāvājot institucionālajiem investoriem ceļu uz kriptogrāfijas investīcijām bez saistītā riska. Šķiet, ka viens projekta pielipšanas punkts ir tā neticamā līdzība ar Tether, projektu ar daudz tādu pašu izmantošanas gadījumu. Izstrādātāji tikai īsi pievērš uzmanību šai līdzībai, pieskaroties uzticības tēmai – kas nav pārsteidzoši. Nav noslēpums, ka strīdi virmo ap Tether, un, iespējams, TrustToken un tā TrueUSD žetona mērķis ir nodrošināt tīrāku alternatīvu.
Galu galā pieņemšana izlems TrueUSD pret Tether likteni. Lai gan Tetheram ir ievērojams sākums, tas ir nācis ar ievērojamu pretvēju. Turklāt TrustToken šaurā koncentrēšanās uz institucionālo tirgu galu galā var atvieglot specializētākus rīkus, kuru Tether vai nu nav, vai arī kuriem nav.
Reālās pasaules aktīvu marķēšana ir tas, kam ir milzīgs nākotnes potenciāls. Mēs jau esam redzējuši digitālo aktīvu marķēšanu kriptogrāfisku kolekcionējamu priekšmetu veidā, un DigixDAO ir marķējis zeltu, kas jau ir izrādījies veiksmīgs. Nākamais loģiskais solis ir citu aktīvu marķēšana, izmantojot viedos līgumus. Cilvēkiem varētu piederēt īres īpašumu daļas un iekasēt ienākumu daļu attiecībā pret viņu īpašumu lielumu, un tas viss tiek droši pārvaldīts, izmantojot viedo līgumu. Mēs pat varam redzēt cilvēkus, kuri paši pārdod akcijas, kas varētu piešķirt īpašniekiem daļu no nākotnes ienākumiem, vai mākslinieki, kas pārdod viņu gleznu daļas. Tā noteikti ir intriģējoša ideja.