Zůstaňte mimo: Bing společnosti Microsoft zablokoval v roce 2018 více než 5 milionů krypto reklam
A nová zpráva odhalila že Bing, platforma pro reklamu a vyhledávací stroj vlastněná společností Microsoft, zablokovala jen v roce 2018 více než pět milionů reklam souvisejících s krypto.
Zpráva s názvem „Rok kvality reklamy se kontroluje“ byla zveřejněna na oficiálním blogu společnosti 25. března. Příspěvek společnosti poskytl podrobnosti o jejím úsilí zajistit, aby byl její ekosystém bezpečný pro všechny, zejména pro koncové uživatele a vydavatele..
Podle příspěvku vyšlo najevo, že v roce 2018 se počet špatných účtů společnosti více než zdvojnásobil, protože se zaměřoval především na podvody se zbraněmi, kryptoměnou a technologickou podporou.
Celkově byl vyhledávač schopen pozastavit přibližně 200 000 účtů a v roce 2018 se zbavil více než 900 milionů reklam a 300 000 „špatných stránek“ na své platformě Bing Ads..
Míchání AI s lidským dohledem
Bingův přístup podle blogu zahrnuje kombinaci lidských zkoušejících i technologie umělé inteligence. To je navíc k vyhodnocení každé reklamy, která vstoupí do systému, na základě zásad společnosti pro reklamy, aby byla zajištěna shoda a přijatelnost.
Příspěvek společnosti zní:
“Víme, že podvodníci budou nadále vyvíjet své techniky, aby se pokusili obejít naše ochranné mechanismy, ale nadále investujeme do udržení náskoku.” Jakákoli nevyhovující reklama nahlášená našimi uživateli je rychle zpracována našimi odborníky na kontrolu lidských zdrojů a začleněna do našich automatizovaných detekčních systémů. “
Průmysl sjednocený proti krypto?
V květnu 2018 provedla společnost Bing krok k zákazu všech reklam souvisejících s kryptoměnou na své platformě. V té době společnost uvedla v oficiální blogový příspěvek že „reklama na kryptoměny, produkty související s kryptoměnou a neregulované binární opce“ bude zakázána, přičemž prosazování zákona začne platit již v červnu nebo červenci.
Mluvící o tehdejším rozhodnutí společnosti, Bingova manažerka politiky inzerentů Melissa Alsoszatai-Petheo vysvětlila, že společnost učinila krok s cílem chránit své uživatele před kryptoměnami, které byly v té době docela na denním pořádku.
Poukázala na to, že trh s kryptoměnami je stále do značné míry neregulovaný, což znamená, že kryptoměny stále „představují pro naše uživatele možné zvýšené riziko s potenciálem účasti špatných aktérů na dravém chování nebo k jiným podvodům spotřebitelů“.
Bing však nebyl jedinou mediální a reklamní platformou, která se kryptoměně otočila zády. V lednu 2018 učinil Facebook stejné rozhodnutí a uvedl: příspěvek na blogu že bude provádět nějaké aktualizace své reklamní politiky.
Podle giganta sociálních médií by to bylo zákaz umisťování reklam, které používají „zavádějící nebo klamavé propagační praktiky“, včetně kryptoměn a Initial Coin Offerings (ICO).
Oznámení Facebooku tvrdilo, že mnoho společností na platformě sociálních médií inzerovalo finanční produkty ve špatné víře. Aby to napravili, bylo by pro tyto podvodníky obtížné získat z platformy jednoduše zákaz všech těchto reklam.
Google a Cvrlikání následovala podobná rozhodnutí, přičemž obě společnosti uváděly bezpečnost uživatelů jako důvod, proč na své platformě blokují reklamy související s kryptoměnou.
Zákaz společnosti Google byl rozsáhlý a zahrnoval všechny jeho reklamní služby a aplikace třetích stran. Pokud jde o Twitter, zákaz zahrnoval reklamy ICO, peněženkových služeb a kryptoměnových platforem (kromě těch, které byly uvedeny na hlavních burzách)
Bude „Facecoin“ nutit Facebook k Renege?
Samozřejmě je docela pochopitelné, proč se velké společnosti v oblasti sociálních médií budou snažit zakázat kryptoměny. Vzhledem k tomu, že se říká Facebook zájem o rozvoj kryptoměny pro své aplikace pro zasílání zpráv, je možné, že se vrátí k zákazu kryptoměny na svých platformách?
Facebook, největší platforma sociálních médií na světě, se v současné době říká, že je v procesu vývoje kryptoměny- dabovaný „Facecoin“ generálního ředitele společnosti Kik Teda Livingstona – který umožní uživatelům jeho sady platforem – WhatsApp, Messenger a Instagram – provádět hotovostní převody. Pokud to společnost zvládne, přirozeně byste očekávali, že gigant v sociálních médiích využije reklamní dosah své platformy k přijetí své nejnovější nabídky (podle očekávání).