Iesācēju ceļvedis Āzijas elektrifikācijai: inteliģentas enerģijas ekosistēmas veidošana

Electrify Asia Guide

Elektrificēt. Āzija mērķis ir uzlabot esošo ELEKTROENERĢIJAS uzņēmumu, ļaujot patērētājiem pirkt enerģiju tieši no vienaudžiem vai elektroenerģijas mazumtirgotājiem, izmantojot blokķēdes un viedos līgumus. Tas būs iespējams, izmantojot ELECTRIFY ekosistēmu, kas būs pieejama gan mobilajā, gan tīmekļa lietojumprogrammā.

Electrify Asia Guide

ELECTRIFY bija pirmais elektrības mazumtirdzniecības tirgus Dienvidaustrumāzijā, kas atbilda enerģijas patēriņa drošības un pārredzamības prasībām. Līdz šim ELECTRIFY preču bruto apjoms pārsniedz USD 5 miljonus. Kopš 2017. gada marta uzņēmums ir atļāvis veikt darījumus ar vairāk nekā 30 GWh elektroenerģijas gan ar rūpnieciskiem, gan komerciāliem klientiem.

Kādas problēmas elektrificē. Āzija cer pievērsties?

Baltajā grāmatā Electrify komanda. Āzija norāda uz šāda risinājuma nepieciešamību. Darbā norādīts, ka 60 procenti pasaules iedzīvotāju ir Āzijā, un gandrīz puse no šī skaitļa dzīvo pilsētās un ir savienota ar centrālajiem elektrotīkliem. Tas norāda uz neseno elektrotīklu liberalizāciju konkrētās valstīs, tostarp Japānā 2016. gadā un daļās Ķīnas. Tā kā vairāk valstu liberalizē tīklus, patērētāji iegūst vairāk enerģijas patēriņa iespēju. Diemžēl tīkli joprojām ir centralizēti, un korporācijas tos pārvalda pat apgabalos ar liberalizētiem tīkliem. Kopā ar strauji augošo pieprasījumu pēc atjaunojamiem enerģijas resursiem tas rada nepieciešamību pēc izmaiņām.

Ekosistēma

ELECTRIFY jāspēj pārvarēt problēmas, kas saistītas ar centralizāciju un korporāciju, kā arī piekļuves trūkumu atjaunojamiem enerģijas avotiem, izmantojot tās decentralizēto raksturu..

Kas ir elektrificēšanas mērķis. Āzija?

Ar Electrify.Asia, ELECTRIFY izstrādās pilnīgi decentralizētu enerģijas tirgu, kas darbojas, izmantojot blokķēdi. Tas būs uzlabojums salīdzinājumā ar pašreizējo Singapūras tirgu un būs pazīstams kā MARKETPLACE 2.0. Šis jaunais tirgus ļaus ikvienam iegūt enerģiju no komerciāliem enerģijas piegādātājiem vai no privātiem ražotājiem. Tas viss tiks darīts, izmantojot SYNERGY, ELECTRIFY peer-to-peer tirdzniecības platformu.

Ar ko ELECTRIFY ekosistēma atšķiras no pašreizējā enerģijas tirgus?

Sākumā pašreizējais ELECTRIFY enerģijas tirgus ir pieejams tikai ar tīmekļa lietojumprogrammas starpniecību, savukārt jaunā ekosistēma ļaus izmantot arī mobilo lietojumprogrammu. Pašreizējais bizness ELECTRIFY ir samērā vienkāršs, nodrošinot elektroenerģijas mazumtirdzniecības līgumus. ELECTRIFY ekosistēmai tomēr ir vairākas sastāvdaļas. MARKETPLACE 2.0 nodrošina viedos mazumtirdzniecības elektroenerģijas līgumus (pašreizējo sistēmu parasto elektroenerģijas mazumtirdzniecības līgumu vietā), kā arī vienādranga enerģijas tirdzniecības platformu SYNERGY. Gan viedos līgumus, gan SYNERGY atbalsta PowerPod un E-Wallet.

Plāni

Kādi ir ELECTRIFY ekosistēmas galvenie komponenti?

Viena no galvenajām ELECTRIFY ekosistēmas sastāvdaļām ir Marketplace 2.0. Šī mobilā un tīmekļa platforma ir ekosistēmas daļa, kas ļauj patērētājiem pirkt enerģiju no vienaudžiem vai elektrības mazumtirgotājiem, izmantojot viedos līgumus un blokķēdi.

SINERĢIJA ir ELECTRIFY daļa, kas ļauj patērētājiem iegādāties savu enerģiju tieši no mazajiem ražotājiem. Piemēri būtu dzīvojamās vēja turbīnas vai saules jumts. Iekļaujot SYNERGY, Electrify. Āzija atbrīvojas no starpposma, lai samazinātu enerģijas izmaksas, kas tiek nodotas patērētājiem.

Kā tas strādā

E-maks atvieglos maksājumus, izmantojot viedos līgumus. Būtībā šī ELECTRIFY ekosistēmas daļa ļauj patērētājiem viegli samaksāt par enerģijas izmantošanu. Visbeidzot, PowerPod ir lietišķa interneta viedierīce, kas mēra un izpilda vienādranga darījumus, izmantojot SYNERGY viedos līgumus. Šī ierīce reģistrē saražoto enerģiju, ierakstot informāciju blokķēdē. Būtībā tas ļauj precīzi pārbaudīt un izsekot jebkuras enerģijas ražošanas vienības, tostarp maza mēroga saules paneļu, produkciju.

Kas ir ELEC marķieris un kā to lieto?

ELEC marķieris ir viena no galvenajām ekosistēmas ELECTRIFY sastāvdaļām. Enerģijas mazumtirgotāji un ražotāji izmanto ELEC kā depozītu sarakstiem un piekļuvei ekosistēmai. Enerģijas nodrošinātāji maksā arī ELECTRIFY darījumu maksu, izmantojot ELEC žetonus. Šie žetoni tiek izmantoti arī kā lojalitātes atlīdzība patērētājiem. Faktiskie klientu maksājumi elektroenerģijas mazumtirgotājiem paliek fiat, tāpat kā maksājumi, izmantojot SYNERGY peer-to-peer platformu.

Kā tiek izmantoti žetoni

No 750 miljonu ELEC kopējās piegādes ICO laikā bija pieejami 375 miljoni (50 procenti). 18,4 procenti tiek piešķirti komandai un nākamajiem komandas locekļiem, ar sešu mēnešu intervālu piešķirot 50 procentus. 9 procenti tiek piešķirti partneriem un padomdevējiem, bet 4,1 procents – kopienas gaisa kuģim. Pēdējie 18,5 procenti tiek novirzīti sabiedrības attīstībai un kasei, kas sadalīti 11,2 procentos rezervei, 1,2 procentiem ieguldījumam bloku ķēdes publiskās mērogošanas izpētē un 6,1 procenti sabiedrības attīstībai mazajiem enerģijas ražotājiem un patērētājiem.

ELEC žetonu izpārdošana

Žetonu pārdošana ELEC jau ir pabeigta, kas notiek no 23. februāra līdz 2. martam. Pārdošanas cietais vāciņš bija 30 miljoni USD, un tika pieņemts tikai ETH. Likme pārdošanas laikā bija 1 ELEC par USD 0,08 USD.

ELEC žetoni

Virzība uz stingro ierobežojumu noteica, kuri projekti tiks piegādāti un kuras valstis tos saņems. Sasniedzot 60 procentus no mērķa, Singapūra iegūtu Marketplace 2.0, SYNERGY un e-maku. Sasniedzot 80 procentus, pievienots PowerPod un paplašināšanās uz Japānu. Sasniedzot pilnu mērķi, tika paplašināta Austrālija un Filipīnas. Kaut arī informācija par simbolisko pārdošanas rādītājiem vietnē Electrify.Asia nav acīmredzama, tā atsaucas uz crowdsale kā uz “panākumu”, norādot, ka, visticamāk, tika sasniegts pilns cietais vāciņš..

No piesaistītajiem līdzekļiem 52 procenti tiek novirzīti attīstībai, tehnoloģijai un pētniecībai. Papildu 19 procenti tiek novirzīti personālam, 10 procenti darbībai, 10 procenti biznesa attīstībai, kā arī partnerattiecībām un pēdējie 9 procenti grāmatvedībai un juridiskajai darbībai.

Secinājums

Tiem, kas atrodas Āzijā, Electrify.Asia būs ļoti noderīgs projekts. Kaut arī galvenie komponenti vēl nav izstrādāti, fakts, ka projektu nāk no cienījama uzņēmuma ar pieredzi ELECTRIFY, palielina tā veiksmes potenciālu. Kad tas ir pabeigts, Electrify.Asia var palielināt pārredzamību, kā arī ietaupīt enerģijas patērētājus, vienlaikus racionalizējot procesu enerģijas ražotājiem un mazumtirgotājiem.

Noderīgas saites