Optimize ETH: New Ethereum 2.0 Grants, Berlin Dreams & Compound Rises

Ethereum

Komunita Ethereum bzučí do nového týdne, protože nadace Ethereum (EF) právě oznámila další vlnu grantů „ETH 2.0“, stavitelé vyzdvihují pozoruhodný vývoj z berlínského týdne blockchainu a společnost Compound se nadále prosazuje na Makeru v DeFi aréně.

Nejprve 26. srpna EF odhalil Granty v hodnotě 2 milionů USD pro projekty, které pracují na upgradu Serenity Ethereum, což je vícefázový přechod, který má začít v příštím roce a v němž dojde k posunu blockchainu inteligentních kontraktů k proof-of-stake, sharding a Plasma tech.

Ethereum

Granty byly rozloženy do více než několika projektů, včetně několika rozvíjejících se klientů Etherea 2.0, jako jsou Status (Nimbus), Sigma Prime (Maják) a Prysmatic Labs (Prysm).

Granty ve výši 2 mil. $ Týmům Eth2. &# 128079;

-Harmony 189 000 $

-Prysmatic 725 000 $

-Sigma Prime $ 485k (s Consensys)

-Stav 650 000 $

-Whiteblock $ 184 tis

-Chainsafe 217 000 $ https://t.co/64JXx1Uh6Y

– eric.eth (@econoar) 26. srpna 2019

„V uplynulých měsících nadace Ethereum udělila významná ocenění vedoucím týmům pro vývoj klientů, jejichž úkolem je v současné době dodávat dlouhodobé testovací sítě pro více klientů, protože vývoj se blíží zahájení fáze 0,“ uvedl EF.

Nadace také použila toto oznámení k oznámení trojice odměn, z nichž nejdůležitější byla odměna 5 ETH nebo 1 000 DAI za „doporučení pro podstatné změny (opravy chyb, optimalizace atd.), Které se dostanou do specifikace Phase 0 Eth 2.0 před Eth 2.0 genesis. “

Nejnovější granty přicházejí poté, co EF v květnu řekl, že na následující rok vyčlenil téměř 20 milionů USD na úsilí o rozvoj ekosystémů, které budovalo „Ethereum zítřka“. Nadace také v té době vyčlenila 8 milionů USD na současné projekty „ETH 1.0“.

V posledních letech se granty tohoto orgánu ukázaly jako stěžejní a pomohly síti Etherea postoupit na současnou úroveň rodící se zralosti. Navrhovatelé blockchainu právě oslavili čtvrté narozeniny platformy, protože její inaugurační verze – Frontier – byla uvedena na trh 30. července 2014.

Drahokamy z berlínského týdne blockchainu

Je nemožné stručně zdůraznit veškerý pozoruhodný vývoj, který vyplynul z letošního berlínského týdne blockchainu. Přestože se slavnosti chýlí ke konci, debutovalo tam několik projektů, nad kterými už komunita Ethereum bzučí.

Jedním z těchto projektů je hravě nazvaný LSDai.

Tady je kontext: Sloučenina je dApp, která umožňuje uživatelům vytvářet cTokens (např. CDAI pro Dai), aby tak mohli půjčovat a získávat o ně zájem. rDAI je nový vývoj sám o sobě, který umožňuje někomu přiřadit zájem z cDai na jakoukoli adresu Etherea, kterou si zvolí. LSDai staví na tomto zásobníku.

LSDai, vyvinutý na letošním ETHBerlin Hackathon, je charakterizován svými tvůrci jako „tokenizovaný úrokový swap na úroky Dai“, který mohou obchodníci použít k zajištění nebo spekulaci s měnící se úrokovou sazbou společnosti Dai.

Takže ETH → WETH → MKR → DAI → cDAI → rDAI → a nyní .. LSDAI.

Projekt Eth Berlin Hackaton vám umožňuje sázet na budoucí úrokovou sazbu tokenu rDAI, čímž vytváří stabilní syntetický token se stabilním výnosem a stabilní hodnotou. &# 128579;&# 128565;&# 129327;https://t.co/GX574n3bxN

– Alex Van de Sande (avsa.eth) (@avsa) 26. srpna 2019

„LSDai vytváří konstrukt podobný euru a dolaru, což je budoucnost úrokové sazby půjček společnosti Compound Dai po dobu trvání smlouvy,“ vysvětlili stavitelé projektu.

V tomto smyslu je tokenový systém podobný „decentralizovanému stabilizátoru pro trh DeFi,“ navrhl tým LSDai.

Dalším zajímavým projektem představeným v Berlíně v posledních dnech byl SelloutDAO. Systém, který vyvinul Mariano Conti, umožňuje někomu zaplatit jednomu etheru, aby umístil návrh rozvoje před místní finanční skupinu Ethereum MolochDAO. Do SelloutDAO mohli nečlenové sledovat pouze Moloch nebo jeho spinoffy zvenčí, darovat peníze nebo zaplatit vstupní poplatek.

Můj nevýherní hack pro @EHBerlin se nazývá SelloutDAO. Pracuje na @MolochDAO a jeho deriváty. Živě na Mainnetu.

Prodejte přístup k návrhům a hlasům. Ne černý klobouk, šedý klobouk možná?

Kupte si návrh Moloch za 1 ETH. DM pro více informací.https://t.co/ynfIPZw6i7

– &# 128121; Mariano Conti | conti.eth (@nanexcool) 25. srpna 2019

RateLock také pozoruhodně zářil v Berlíně. S využitím Compound umožňuje RateLock uživatelům vytvářet decentralizované půjčky s pevnou úrokovou sazbou.

A další vítězové jsou … Ratelock! Půjčky s pevnou sazbou dne @kompoundfinance! #Zwei pic.twitter.com/jvEICVyN6j

– Department of Decentralization / ETHBerlin (@ETHBerlin) 25. srpna 2019

Složené na vzestupu

Vzhledem k tomu, že sloučenina dApp byla použita jako základ v mnoha ukázkách projektů v Berlíně, zažila platforma pro půjčování nový vzestup aktivity.

1 / S tolika #ETHBerlinZwei hackathon dema klepání do @CompoundFinance, není divu, že jejich TVL (ETH) udržuje svůj vzestupný trend (+ 7,5% za posledních 24 hodin) pic.twitter.com/Ent2zxrK0F

– DeFi Pulse &# 127815; (@defipulse) 26. srpna 2019

V souladu s tím se množství ETH zamčené ve Sloučenině v pondělí akutně zvýšilo o 8 procent, zatímco Makerova vlastní půjčovací platforma v daný den stagnovala.

Sloučenina se blíží k úderné vzdálenosti. Obrázek přes DeFi Pulse

Nyní má sloučenina přibližně poloviční množství ETH, které Maker v současnosti uzamkl. Je pro dva nejoblíbenější dApps DeFi připraven jiný druh flippeningu? Nebo si může Maker udržet svoji pozici?

To ukáže jen čas, ale zdá se, že Compound má šanci vyrazit vpřed. Přinejmenším je několik dobrých možností DeFi lepší než jen jedna.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me