Kryptoměnoví správci ve stupních šedi zahajují Media Blitz: „Bye Gold, Buy Bitcoin“

Kryptoměna a zlato

Powerhouse pro správu digitálních aktiv Grayscale odstartoval květen spuštěním a nová mediální kampaň navržen tak, aby zdůrazňoval bitcoiny (BTC) jako vynikající digitální alternativu ke zlatu. Slogan kampaně?

“Sbohem zlato, kupte si bitcoin.”

Zastánci kryptoměny na sociálních médiích okamžitě začali oslavovat tah PR blitz tvůrců Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) – zviditelnění bitcoinů a dalších špičkových krypto projektů – a hashtag #DropGold odpovídajícím způsobem zachytil ranou páru.

Kryptoměna a zlato

V rámci kampaně vytvořil Grayscale stejnojmenný web – dropgold.com – a vytvořil související televizní reklamu. Ve videu mají dva investoři zjevení a doslova se vzdávají svých zlatých podílů, protože ostatní kolem nich se snaží shromáždit drahý kov.

Dnes jsme odhalili naše #DropGold Televizní reklama. Myslíme si, že je to #Musíš vidět

zvuk ZAPNUTÝ! pic.twitter.com/SEGAmMItsE

– Stupně šedi (@GrayscaleInvest) 1. května 2019

Jak vysvětlil vypravěč reklamy:

Proč jste investovali do zlata? Žijete v minulosti? V digitálním světě by zlato nemělo vážit vaše portfolio. Uvidíte, kam se věci ubírají. Digitální měny jako bitcoin jsou budoucnost […] a na rozdíl od zlata mají ve skutečnosti užitečnost. Nechte balíček za sebou. Je čas upustit zlato. “

Ve svém oznámení Grayscale nastínil, že přerozdělení i skromné ​​části portfolia od zlata k bitcoinům by mohlo vést k agresivnějším výnosům než prostřednictvím samotného držení zlata:

“#DropGold je výzva k akci: investoři by měli přehodnotit a přerozdělit zlato ve svých portfoliích, investovat do bitcoinů a těžit z výhod diverzifikované investiční strategie.”

Přijdou ethos mileniálové?

Alespoň krypto kampaň ve stupních šedi dělá argument, který by měl být snazší prodej mezi Millennials.

Nedávný Průzkum blockchainového kapitálu naznačil, že až 18 procent dospělých v USA ve věku od 18 do 34 let vlastnilo určité množství bitcoinů – což je procento, které daleko předstihlo úroveň vlastnictví jiných věkových skupin. Průzkum také zjistil, že 42 procent stejné demografické skupiny Millennial prohlásilo, že si pravděpodobně koupí BTC v příštích pěti letech.

Imo GreyScale’s https://t.co/ayppLOsaRA kampaň dělá z marketingového hlediska přesně to, co byste chtěli: spouštění zlatých chyb a podněcování debaty. Posouvá mediální zaměření od plateb k uchovávání hodnoty a ptá se: Will Millennials preferuje bitcoin před zlatem? pic.twitter.com/WsNckG9nrq

– Tuur Demeester (@TuurDemeester) 1. května 2019

Zakladatel Adamant Capital, zakladatel společnosti Adamant Capital, Tuur Demeester, v komentáři k PR blesku ve stupních šedi, uvedl, že mediální kampaň byla poháněna horlivým marketingovým manévrem, a to zdůrazněním toho, že zlato je staré a bitcoin je nový a že dnešní mladší investoři se budou stále více věnovat digitálním aktivům oni sami stárnou v následujících desetiletích.

Jeden den před zahájením kampaně se zakladatel společnosti Grayscale Barry Silbert zapojil do debaty o zlatě vs. bitcoinu sám a poznamenal, že většina tisíciletí byla vůči zlatu apatická.

Tento komentář přišel v reakci na argument spoluzakladatele Adamant Capital Michiela Lescrauwaeta, že Millennials byli nejžhavějšími bitcoiny kvůli zkušenostem jejich generace, tj. Prožívání finanční krize v roce 2008 a rozmachu projektů typu peer-to-peer a open-source.

6) se o zlato nemohlo starat méně https://t.co/VeqgFpHUL7

– Barry Silbert (@barrysilbert) 30. dubna 2019

Na druhou stranu zakladatel společnosti ShapeShift a dlouholetý bitcoiner Erik Voorhees tleskali reklamě ve stupních šedi, ale tvrdili, že zlato a kryptoměny jsou spíše „komplementární“ než konkurenty s nulovým součtem.

“Moudrý bude vlastnit obojí,” řekl.

Reklama je úžasná. Zlato a krypto jsou však doplňkové a cenné z mnoha stejných důvodů. Moudrý bude vlastnit obojí. https://t.co/hZ1FFZNRX1

– Erik Voorhees (@ErikVoorhees) 1. května 2019

Ať už jste v debatě kdekoli, je jasné, že v investičním kontextu zlato a bitcoin – obě deflační komoditní měny – fungují jako zajištění proti inflačnímu a v současné době hegemonickému americkému dolaru. Cenové akce zlata a jeho digitálního bratrance však historicky nesouvisely.

Obecnou myšlenkou hlavního finančního portfolia je samozřejmě jeho naplnění aktivy, která nesouvisejí nebo jsou nesouvisí, jak je to možné, aby se vyvážily potenciální ztráty a potenciální zisky.

Z tohoto pohledu má přidávání bitcoinů do portfolia, které již obsahuje zlato, nebo přerozdělení z druhého do prvního, smysl. A nedávná analýza analytik kryptoměny Larry Cermak naznačil, že ceny bitcoinů a kryptoměn „nemají žádnou smysluplnou korelaci“ s tradičními aktivy, jako jsou akcie a komodity.

Jídlo s sebou? Hlavní aktiva kryptoekonomie mohou přispět k racionálním doplněním hlavních portfolií, která by mohla využít další diverzifikaci.