Ethereum derību kodekss tiks pabeigts 2019. gada jūnijā
Gājiens, lai panāktu vienprātību par stabilu (PoS), turpinās saskaņā ar Ethereum tīkla plānu.
2. Maijā Ethereum fonda pētnieks Džastins Dreiks atzīmēja 17. “ETH 2.0” īstenotāju aicinājums bija paredzēts, ka PoS pārejas pirmā posma – tā sauktais “Phase Zero” – koda specifikācija būs jāpabeidz līdz 30. jūnijam, kas ir nepilnu divu mēnešu laikā..
Nulle Phase ir pirmā no attīstības fāžu sērijām, kas veido gaidāmo Serenity jauninājumu, kurā Ethereum redzēs triju mērogojošu jauninājumu Casper, Plasma un sharding tehnoloģijās..
Phase Zero būs atbildīgs par Serenity jaunināšanas pamatu izveidošanu, izveidojot tā saukto Beacon Chain, kas atvieglos PoS bloku validāciju, izmantojot Casper, un virs kura pēdējā Serenity attīstība tiks pacelta, piem. Otrās fāzes sadrupināšanas mehānisms.
Tāpat kā Bitcoin, arī Ethereum šobrīd izmanto ieguves pierādījumus (PoW), lai panāktu vienprātību par savu ķēdi. Bet atšķirībā no OG šifrēšanas tīkla, Ethereum celtnieki ir izmantojuši PoW tikai sāknēšanas nolūkos pirms plānotās pārejas uz PoS, kas tagad tēlaini ir redzams.
“Līdz otrā posma beigām tā ir pilnīga sistēma […] Pašlaik Phase Zero ir ļoti tuvu pabeigšanai,” pagājušajā mēnesī ETHCapetown konferencē atzīmēja Ethereum līdzautors Vitaliks Buterins..
Iepriekšminētais Dreiks sacīja, ka pagaidu periods būs vērsts uz Phase Zero dizaina gala pieskārienu:
“Es turpinu smalkas fāzes nulles ķemmēšanu, gatavojoties speciālajam iesaldējumam, uz kuru esam vērsušies 30. jūnijā. Mēs joprojām esam daudz uz ceļa […]. Tiek veikti vienkāršojumi, kas ir lieliski, un smalkas ķemmēšanas process ir paredzēts arī galīgo kļūdu atrašanai. “
Vēl janvārī Ethereum attīstības kopiena pirmo reizi publicēja Serenity spec versiju v0.1, kurā tika izvietoti ETH 2.0 atklāšanas projekti. Kopš tā laika buzz ir veidojies par tuvu projekta ilgi gaidītajai PoS maiņai.
Šodien tiek atzīmēts pats pirmais ETH2.0 versijas izlaidums. Apsveicu visus! &# 127881; https://t.co/8lh2x0TPyJ
– tchain.eth (@terencechain) 2019. gada 31. janvāris
Džastins Dreiks atzīmēja 17. “ETH 2.0” īstenotāju aicinājums bija paredzēts, ka PoS pārejas pirmā posma – tā sauktais “Phase Zero” – koda specifikācija būs jāpabeidz līdz 30. jūnijam, kas ir nepilnu divu mēnešu laikā..
“V0.1 fāze 0 ir relatīvi pabeigta un tuvojas stabilai,” tajā laikā paziņoja v0.1 spec.
Ethereum pēdējā laikā ir bijis virsrakstos
Ethereum līdz šim 2019. gadā ir izbaudījis uzņēmuma pieņemšanu.
Februārī banku gigants JP Morgan paziņoja, ka JPM monēta tiks izlaista Quorum, Morgan atļautā Ethereum dakša. Pagājušajā mēnesī galvenā Francijas banka SocGen caur Ethereum izsniedza tokenizētu obligāciju, un Samsung, kā ziņots, sāka strādāt pie tā, kas varētu būt privāts blokshēmas dakša.
Arī aprīlī “Big Four” grāmatvedības spēkstacija EY publiski izplatīja savu Nightfall protokolu – nulles zināšanu pierādījumu (ZKP) darījumu sistēmu, kas ļauj uzņēmumiem veikt privātus darījumus publiskajā Ethereum tīklā.
Daži lielie parūkas attiecīgi ir redzējuši arī viņu ziņkāri. Šonedēļ Tesla un SpaceX izpilddirektors vaicāja Vitālikam Buterinam, kas būtu jāizstrādā Ethereum, un Buterinam bija pienākums ar virkni ievērojamu iespēju.
Tālinot, kopienas ieinteresētās personas ir izlaupījušas savas smadzenes par to, kā vislabāk realizēt ilgtspēju starp atvērtā koda izstrādātājiem, kas strādā pie Ethereum, ar tādām iespējām kā bloku emisijas finansēšana, neatkarīgas decentralizētas autonomas organizācijas (DAO) un mikrodonācijas ir apspriestas pēdējās nedēļās..
Vēl viena dinamika, kas ETH atbalstītājiem nesen radīja smadzenes, ir ierosinātās ProgPoW vienprātības izmaiņas.
ETH 1.0 PoW ķēdes gulbju dziesmu dienās Ethereum Cat Herders līdzstrādnieku grupa, kas domāta kā līdzeklis ASIC kalnraču mazināšanai, ir nodrošinājusi ProgPoW koda revīziju, un, ja visas pārbaudes tiek veiktas, kodu ir paredzēts ieviest Ethereum gaidāmais Stambulas tehniskās apkopes jauninājums.
Neliela ažiotāža ir izraisījusi arī jaunāko ethereum.org vietne. Daudzi bija teikuši, ka vietne jau sen ir nokavēta, lai veiktu pārvērtības, taču kritiķi apgalvo, ka pārprojektēšana ir atstājusi daudz kā vēlama. Papildu labojumi var nākt natūrā.