Jak těžit GoByte: Kompletní průvodce pro začátečníky
GoByte je kryptoměna založená na Dash s mnoha jedinečnými funkcemi. GoByte má stejné oblíbené funkce jako Dash a jeho cílem je být bezpečnou a okamžitou kryptoměnou s kombinací Proof of Work a Proof of stake mining s využitím masternodů. GoByte má také 2,7% předminování. Gobyte používá NeoScrypt Algorithm, který je odolný vůči ASIC. Jedna věc, kterou jsem považoval za zajímavou, byla na jejich plánu v Q1, 2019, že chtějí implementovat inteligentní smlouvy.
Nyní, když víme podrobnosti o GoByte, pojďme k těžbě některých GBX!
Několik obecných tipů na těžbu
Než tedy začneme s tímto tutoriálem, mám dva tipy, jak ze své těžařské praxe vytěžit maximum. Nejprve se ujistěte, že máte nejnovější ovladače pro své GPU. Zadruhé, většina těžebního softwaru bude označena jako virus z antivirových skenerů. Z tohoto důvodu, pokud vaše těžba na vašem běžném každodenním používání nebo herním počítači, na kterém je nainstalován antivirus, budete chtít těžební software z antiviru vyloučit. Co rád dělám, je vytvořit jednu složku a poté vložit veškerý svůj těžební software do podsložek. Poté z antiviru vyloučím složku nejvyšší úrovně, což vylučuje veškerý těžební software.
Teplota těžby NeoScrypt
Jedna věc, na kterou bych rád upozornil, než začneme v tomto tutoriálu, je skutečnost, že algoritmus NeoScrypt běží mnohem tepleji než většina těžebních algoritmů. Například pokud se podíváte na můj tutoriál o těžbě Bitcoin Private (mince Equihash). Vidíte, že na obrázku těžby AMD je moje teplota kolem 47 stupňů Celsia (po několika hodinách provozu obvykle dosahuje maxima 52 stupňů Celsia). Pro tento tutoriál jsem běžel horník po dobu 10 minut a teplota byla kolem 70 stupňů Celsia (po několika hodinách provozu se ještě zvýšila)
Teplotní rozdíly se samozřejmě u každého budou lišit, a to i při stejném nastavení softwaru a hardwaru, jaké mám. Jen jsem na to ale chtěl poukázat.
Těžařské bazény
První věc, kterou potřebujeme, je těžební fond. Můžete sólově těžit, ale výplaty mohou trvat měsíce v závislosti na tom, jak silná je vaše těžební souprava, a těžební skupiny si obvykle účtují velmi malý poplatek (1% nebo méně). Používání fondu vám umožní přijímat konzistentní výplaty několikrát denně.
Pro tento tutoriál použijeme https://www.unimining.net. Vybral jsem si tento fond, protože fond má nízké poplatky (0,9%) a zdá se být dobře známým těžařským fondem NeoScrypt.
Pokud jde o jejich vlastnosti, je tu středně velký bazén se současným odhadem nalezení 13 bloků denně.
Jedna věc, která je na tomto fondu jedinečná, je, že mají většinu mincí NeoScrypt. Mají také spoustu dalších coinů, také na různých algoritmech.
Nyní, když máme fond, začneme těžit!
Těžba CPU
Nebudeme se zaměřovat na těžbu CPU, protože ve srovnání s těžbou GPU není zisková.
Těžba GPU – Nvidia
Pro těžbu GPU existuje mnoho programů pro Nvidia, ale ten, který jsem považoval za nejlepší, je CCminer. Horník nemá poplatek za vývoj. Tento těžařský software je kompatibilní s Windows a Linuxem, pro Windows jsou však k dispozici pouze předkompilované binární soubory.
Oficiální stránku a odkaz ke stažení najdete na https://github.com/tpruvot/ccminer/releases
Po stažení je jeho použití opravdu jednoduché.
Stačí vytvořit nový dávkový soubor (nebo soubor skriptu, pokud používáte Linux) ve složce, kde je miner, a vložit jej do dávkového souboru
ccminer-x64.exe -a algoritmus -o stratum + tcp: //mining_pool: port -u wallet_public_key -p c =coin_symbol
Nahraďte „algoritmus“ algoritmem, který chcete použít. V tomto případě musíme použít „neoscrypt“
Nahraďte „mining_pool“ za eu1.unimining.net
Nahraďte „port“ číslem 4236
Nahraďte „wallet_public_key“ svou adresou v peněžence.
Nahraďte „coin_symbol“ GBX
Například moje nastavení je:
ccminer-x64.exe -a neoscrypt -o stratum + tcp: //eu1.unimining.net: 4236 -u GJbnVrrCS3fSH8DAcnfUPHAoy61RmodMMo -p c = GBX
Dvojitým kliknutím na dávkový soubor spustíte miner a měli byste vidět něco takového
Červená šipka označuje GPU, které detekoval ve vašem systému.
Modrá šipka označuje celkovou rychlost vašeho GPU.
Zelená šipka označuje rychlost hodin GPU, hash na watt, celkovou spotřebu energie, teplotu a rychlost ventilátoru.
Těžba GPU – AMD
Pro těžbu GPU existuje mnoho programů pro AMD, ale ten, který jsem považoval za nejlepší, je Claymore’s NeoScrypt AMD GPU Miner. Horník má 2% poplatek za vývoj. Tento těžařský software je kompatibilní pouze s Windows.
Oficiální stránku a odkaz ke stažení najdete na https://bitcointalk.org/index.php?topic=3012600.0
Po stažení je jeho použití opravdu jednoduché.
Stačí vytvořit nový dávkový soubor (nebo soubor skriptu, pokud používáte Linux) ve složce, kde je miner, a vložit jej do dávkového souboru
setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 1
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100
NeoScryptMiner.exe -pool mining_pool: port -Wal wallet_public_key -psw coin_symbol
Pokud používáte Linux, odeberte všechny příkazy setx.
Nahraďte „mining_pool“ za eu1.unimining.net
Nahraďte „port“ číslem 4236
Nahraďte „wallet_public_key“ svou adresou v peněžence.
Nahraďte „coin_symbol“ GBX
Například moje nastavení je:
NeoScryptMiner.exe -pool eu1.unimining.net:4236 -wal GJbnVrrCS3fSH8DAcnfUPHAoy61RmodMMo -psw c = GBX
Pokud používáte velké GPU (1 GB paměti nebo více na GPU, skočte dolů na poslední část v sekci problémů, i když se zdá, že těžební software funguje)
Dvojitým kliknutím na dávkový soubor spustíte miner a měli byste vidět něco takového
První obrázek ukazuje, že miner by měl vyzvednout všechny GPU ve vašem systému (3 GPU Vega v mém příkladu)
Červená šipka označuje rychlost GPU a celkovou rychlost.
Modrá šipka označuje teploty GPU a rychlost ventilátoru.
Pokud nastanou problémy, možná nebudete mít dostatek virtuální paměti. Možná budete potřebovat 16 GB virtuální paměti (pro GPU Vega potřebujete více než 16 GB na GPU), abyste to mohli změnit, přejděte na Ovládací panely -> Systém a zabezpečení -> Systém a vlevo klikněte na Pokročilé nastavení systému. Odtud klikněte na nastavení na kartě Upřesnit. Dále klikněte na Změnit a na třetí obrazovce zrušte zaškrtnutí možnosti Automaticky spravovat, vyberte vlastní velikost a zadejte velikost (v MB) pro obě textová pole. Poté stiskněte tlačítko Nastavit a poté tlačítko OK.
Obecné řešení problémů
Jednou věcí, kterou je třeba sledovat, jsou zastaralé nebo odmítnuté akcie. Pokud uvidíte mnoho zastaralých sdílených složek, můžete zkusit server, který je vám bližší. Pokud uvidíte mnoho odmítnutých sdílení, zkuste snížit intenzitu horníka, pokud je k dispozici.
Kolik GBX za den vydělám?
Chcete-li to zjistit, měli byste jít do http://whattomine.com a používat jejich kalkulačku. Kalkulačka poskytuje hrubý odhad, takže můžete dostat zaplaceno vyšší nebo nižší částku, než jakou kalkulačka ve skutečnosti říká. V tomto případě je kalkulačka GBX umístěna na https://whattomine.com/coins/225-gbx-neoscrypt Kalkulačka poskytuje hrubý odhad, takže můžete dostat zaplaceno vyšší nebo nižší částku, než jakou kalkulačka ve skutečnosti říká.
Většina hodnot je již správně zadána a je potřeba upravit pouze několik hodnot.
Hash rate: Zadejte celkovou rychlost (v kilohashech za sekundu) pro všechny vaše těžební počítače. To by byla hodnota „celkové rychlosti“ ve vašem těžebním softwaru. Nezapomeňte přidat všechny počítače, které používáte pro těžbu GoByte.
Napájení: Zadejte celkové množství energie (ve wattech), které vaše těžební souprava používá. Některý těžařský software to změří za vás. Můžete také měřit celkovou spotřebu energie vašeho počítače pomocí speciálního softwaru nebo kilowattmetru. Dávám přednost použití kilowattmetru, protože mi připadá nejpřesnější. Nezapomeňte přidat všechny počítače, které používáte pro těžbu GoByte.
Náklady: Zadejte cenu za kilowatthodinu, kterou platíte vaší elektroenergetické společnosti. Tyto informace jsem našel v mém měsíčním vyúčtování i na jejich webových stránkách.
Poplatek za bazén: Zadejte poplatek za bazén + poplatek za vývoj softwaru pro horníky. Pro náš příklad, pokud by vaše těžba na Nvidia, zadali byste 0,9 + 0 = 0,9 Pokud byste těžili na AMD, zadali byste 0,9 + 2 = 2,9
Náklady na hardware: Zadejte celkové náklady na veškerý hardware.
Na příkladu mého systému AMD Vega vám ukážu, jak číst data. Na obrázku výše jsou opravdu 3 věci, které hledám.
- Podívej se na Obtížnost 24h a Obtížnost 7 dní. Chceme, aby byly zhruba stejné, jaké jsou. To nám říká, že výpočty, na které se podíváme na druhém obrázku níže, budou přesné pro nadcházející dny, pokud cena nebude volatilní.
- Podívej se na EX. objem 24 hodin a Market Cap. Obecně platí, že čím větší jsou, tím méně volatilní bude cena. Chceme, aby cena nebyla nestálá, takže naše výpočty budou přesné i pro nadcházející dny. V tomto příkladu je tržní limit malý, takže se cena může každý den hodně měnit.
- Podívej se na Vytvořte 1 BTC v a Proniknout dovnitř. Vždy je zajímavé sledovat, jak dlouho bude trvat, než vaše těžební zařízení vytvoří 1 BTC. Zlomek, který se objeví, vám ukáže hrubý odhad, jak dlouho bude trvat, než vyplatíte svou těžební soupravu těžbou této konkrétní mince. To je skvělé použít před sestavením těžební soupravy, abyste zjistili, jak dlouho to bude trvat, než uvidíte zisky.
Na tomto obrázku rychle vidíme, kolik mincí a hodnoty USD v určitých časových rámcích vyděláme. Chcete se podívat na sloupec Zisk, protože toto je hodnota po zaplacení vaší spotřeby elektřiny. Obvykle se soustředím pouze na denní výplatu v USD. Pouhým zaměřením na toto číslo můžete spustit kalkulačku pro několik různých mincí a rychle zjistit, která mince je pro vaše nastavení těžební soupravy nejziskovější. Mějte na paměti, že chcete také zvážit denní výplatu s tržním stropem. Mince s nízkou tržní kapitalizací může být jednoho dne opravdu zisková, a zítra by pak mohla mít poloviční výplatu.
A je to. Nyní byste měli těžit GoByte! Nezapomeňte zadat svůj veřejný klíč na řídicí panel těžebního fondu, abyste měli přehled o svých statistikách.