Chainlink cenu anomālija rada vēl vienu DeFi problēmu
Šķiet, ka decentralizētās finanšu (DeFi) ekosistēma nevar panākt pārtraukumu, redzot kļūmes pēc glitches pēc glitches.
Šī tendence turpinājās piektdien, kad Chainlink, ievērojams DeFi projekts, kura centrā ir Ethereum un kas mēģina savienot blokķēdes lietojumprogrammas ar ārpusķēdes datiem un maksājumiem, cieta kļūdu vienā no cenu plūsmām, ļaujot lietotājiem nopelnīt desmitiem tūkstošu dolāru peļņas, ko viņi citādi nebūtu saņēmuši, ja kļūme nebūtu notikusi.
Chainlink cieš “Cenu anomālijas”, Ethereum lietotāji atbrīvojas no tūkstošiem cilvēku
Pašlaik viena no galvenajām problēmām ar blokķēdes lietojumprogrammām ir tā, ka viņi nevar dabiski izmantot tiešsaistes datus kā ievadi.
Enter Chainlink – projekts, kas mēģina iespējot viedos līgumus, kuru mērķis ir ļaut izpildīt “viltus drošus digitālos līgumus, kas tiek uzskatīti par ļoti drošiem un ļoti uzticamiem” – iesaistīt “ieejas un izejas”, kas ir vienlīdz drošas. Tas to dara, darbojoties kā tilts, tādējādi “saite” sadaļā “Ķēdes posms”.
Diemžēl tilts vēl nav ideāls.
Piektdien čivināt lietotājs, kuru rakstīja JuanSnow, kurš, šķiet, galvenokārt komentē DeFi un Chainlink, ievietojis zemāk esošo tvītu.
Tajā viņš parādīja, ka ir notikusi kļūda Chainlink cenu plūsmā no sudraba līdz USD (XAG / USD). Īsā laika posmā, apmēram septiņas stundas, barībā tika reģistrēta sudraba unces cena ~ 1600 USD, kas desmitiem reižu pārsniedz faktisko tirgus likmi 18 USD.
XAG / USD Chainlink cenu plūsma vakar bija nepareiza vairāk nekā 6 stundas. Šīs kļūdas dēļ kāds nopelnīja 6,8 000 USD peļņas. https://t.co/yP9Kr6iEr2
@ķēdes posms @synthetix_io#Ķēdes posms #LINK #Sintetiks #SNX pic.twitter.com/N6VkCb03TF
– HuansSnovs (@JonSnowisLink) 2020. gada 21. februāris
Saskaņā ar JuanSnow analīzi lietotājiem šajā periodā izdevās gūt peļņu aptuveni 37 000 ASV dolāru vērtībā, šķietami piesaistot cenu neatbilstību, lai pirktu un pārdotu sudraba digitālo attēlojumu Synthetix, kas, domājams, izmanto Chainlink sudraba cenu plūsmu..
Par laimi, jautājums galu galā atgriezās, un Chainlink uzrakstīja a īss bloga ieraksts par to, kas tieši notika.
Komanda vispirms apgalvoja, ka, lai gan šķietami liela kļūda, tā nebija liela mēroga:
Mēs rīkojāmies ātri, un cenu pāris tika atjaunināts, lai pārraidītu pareizo informāciju. Šī cenu anomālija izraisīja dažas minūtes dīkstāves vienam ietekmētajam lietotājam šajā cenu pārī un mazāk nekā četrdesmit tūkstošus dolāru.
Pēc tam ziņojumā paskaidrots, ka notikušais bija cilvēciska kļūda, kurā mezglu operatori, kas apkalpoja XAG / USD orākulus, nepareizi pieprasīja zelta, nevis sudraba cenu, radot neatbilstību:
XAG-USD līgumu atjaunināja 7 dažādu datu apkopošanas nodrošinātāju ļoti liekā arhitektūra, uz kuru jautājumus uzdeva 9 neatkarīgas mezglu operatoru komandas. Cilvēciska kļūda radās, mēģinot uzlabot XAG / USD tīklu … [viņi] nepareizi pieprasīja zelta cenu (XAU) sudraba cenas (XAG) vietā.
Chainlink apgalvoja, ka tas nav jautājums par pašu Oracle tehnoloģiju, pēc tam piebilda, ka viņi pievērsīsies šai problēmai, “paātrinot vairāku parakstu parakstītāju skaita pieaugumu jaunu funkciju izlaišanai un Oracle tīklu atjaunināšanai”.
Ethereum DeFi jaunākais izdevums
Kā jau minēts iepriekš, šī ir pēdējā diskusija DeFi ekosistēmā, kuras pamatā ir Ethereum.
Pagājušajā nedēļā Ethereum decentralizētais finanšu protokols bZx piedzīvoja divus “uzbrukumus”. Abi uzbrukumi nebija gluži vienādi, taču abu būtība ir šāda:
- Lietotājs no bZx paņēma “ātro kredītu” ar lielu ETH summu. Ātrais kredīts ir tas, kur lietotājs aizņemas un atdod aizņemto kapitālu tajā pašā darījumā.
- ETH tika izmantots, lai iegādātos vēl vienu Ethereum balstītu aktīvu.
- Lietotājs veica manipulācijas, lai mainītu to, kā citi protokoli redz minētā Ethereum bāzes aktīva cenu, ļaujot gūt peļņu orākulu dēļ, kas reģistrē nepatiesas tirgus cenas.
Uzbrukumos DeFi ekosistēmas dalībnieki zaudēja attiecīgi 300 000 USD un aptuveni 650 000 USD par kopējo summu gandrīz 1 miljons USD.
Daži nozīmīgi nozares komentētāji, tostarp Litecoin’s Charlie Lee, ir uzsvēruši, kā šādas situācijas pierāda, ka DeFi vēl nav gatavs vispārējai pieņemšanai.