Růst a rozvoj Malty „ostrova Blockchain“
Vlády po celém světě zavedly politiky, pokud jde o přijatelnost nebo nedostatek kryptoměn. Zatímco některé země je zcela zakázaly, jen málo zemí přijalo kryptoměny a vytvářejí prostředí, které jim umožňuje vzkvétat. Čínský zákaz ICO v roce 2017 byl pro krypty velmi nepříznivý a krátce poté, co zprávy upadly, se ceny krypto ponořily.
Po zotavení z šoku se mnoho firem zabývajících se kryptoměnou rozhodlo přejít do přátelštějšího prostředí. Jako by zprávy z Číny nestačily, Jižní Korea je následovala a Evropská unie (EU) a USA začaly hovořit o touze regulovat trh s kryptoměnami. Když se Čína a Jižní Korea začaly pro firmy zabývající se kryptoměnou nepohodlně, přestěhovaly se do Japonska. Na rozdíl od svých asijských sousedů mělo Japonsko zavedeny předpisy, které jsou příznivé pro kryptoměny, ale v poslední době došlo k zavedení přísné předpisy omezit hackery a, zdá se, odpověď na Coincheck Hack to se stalo počátkem roku 2018. To přinutilo některé z největších blockchainových a fintech společností zahájit hledání přátelštějších jurisdikcí.
Na světě existují země, které jsou známé svým technologickým pokrokem – Čína, Japonsko, USA, Jižní Korea a hlavní země EU. Technický pokrok je obvykle soustředěn v těchto zemích. Když se ale zmíníme o Maltě, technologie obvykle není první věc, která nás napadne. Věci však nejsou takové, jaké se navenek zdají, protože Malta se rychle stává centrem aktivit v digitální měně. Mají zásady, které velmi upřednostňují platformy pro výměnu kryptoměn. To je možné díky skutečnosti, že regulační plány jsou formulovány na základě vstupů od zúčastněných stran v oblasti kryptoměny. Tento krok je velmi vzácný vzhledem k tomu, že ve většině zemí vládní agentury téměř nechtějí platformy pro výměnu kryptoměn ve své jurisdikci nebo jsou stále zabalené v byrokracii, která se snaží přijít na to, jak se vypořádat s touto nově vznikající technologií.
Dalším důvodem, proč platformy pro směnu kryptoměn shledávají příznivý malý středomořský ostrov, je skutečnost, že předseda vlády Joseph Muscat je pevně věří v kryptoměnu a blockchainovou technologii.
S přílivem obrovských platforem pro směnu kryptoměn, jako jsou Binance a OKEx, se Malta díky svým přátelským předpisům a rámcům pro kryptoměny rychle etablovala jako přední destinace pro kryptoměnové a blockchainové společnosti. Podívejte se, jak se ponoříme do „Blockchain Island“
Malta: Rostoucí ostrov Blockchain
Malta dosud poskytovala příznivé prostředí pro rozmach kryptoměn. Tyto zásady přilákaly obří platformy pro výměnu kryptoměn. Země se snaží stát se jednou z nejpřátelštějších jurisdikcí pro sektor kryptoměn na světě, což je zdrojem obav pro ostatní vlády. Maltský vládní regulační rámec bude pokrývat různé lidi, jako jsou obchodníci s kryptoměnami, správa aktiv a burzovní platformy. To by z něj učinilo nejkomplexnější rámec regulovaný kryptoměnami v tomto odvětví.
Všechny z nich přinesly obry kryptoměny jako Binance a OKEx a takový krok zvýšil stav země na scéně kryptoměny.
Valletta, hlavní město Malty. Obrázek z Unsplash.
Evropa je relativně tichá, pokud jde o její postoj k regulaci kryptoměn, a zdá se, že to funguje ve prospěch Malty, což se pro Maltu a Evropskou unii jako celek stane zajímavým. Zatímco ostatní země pokračují v boji proti kryptoměnám a blockchainovým technologiím, zdá se, že Malta a EU zaujímají vedoucí postavení v rychle rostoucím odvětví kryptoměn.
Binance
23. března 2018 společnost Binance oznámila prostřednictvím pošta na svém středním účtu, že zřídí operační základnu na Maltě. Podle příspěvku na blogu bylo rozhodnutí přestěhovat se na Maltu přijato poté, co zvážilo několik různých životaschopných míst, než se usadilo na ostrovním státě Malta. Zprávy okamžitě vyvolaly zájem v celé komunitě na základě rodokmenu Binance a událostí, které se staly v době před oznámením.
Předseda vlády Malty Joseph Muscrat zveřejnil na Twitteru osobní přivítání Binance na ostrově.
Vítejte v #Malta &# 127474;&# 127481; @binance. Naším cílem je být globálním průkopníkem v regulaci blockchainových podniků a jurisdikci kvality a volby pro špičkové fintech společnosti -JM @SilvioSchembri https://t.co/3qtAQjOpuQ
– Joseph Muscat (@JosephMuscat_JM) 23. března 2018
OKEx Přesunout na Maltu
Ve čtvrtek 12. dubna 2018, OKEx, další významná platforma pro výměnu kryptoměn, oznámená prostřednictvím příspěvku na jejích webových stránkách, že se stěhuje na Maltu. Hongkongská společnost se po Binance stala druhou hlavní platformou pro výměnu kryptoměn, která obejme malý středomořský ostrov. Největší platforma pro výměnu kryptoměn na světě také oznámila plány na zřízení nové kanceláře na Maltě 23. března 2018, přičemž předseda vlády země přivítal je s otevřenou náručí. OKEx, stejně jako Binance, působí v Hongkongu a Japonsku.
Hon. Silvio Schembri (uprostřed) se setkal s hlavním ředitelem rizik společnosti OKEx Timem Byunem (vpravo) a viceprezidentem Jasonem Lauem (vlevo). Obrázek z OKEx.
Společnost OKEx Technology Co., jejíž místo virtuální měny je na 4. místě podle hodnoty zobchodované na Coinmarketcap.com, se pevně rozhodla, že maltská nadace je místem pro její růst. Podle generálního ředitele OKEx, Chris Lee, vidí Maltu jako progresivní zemi. Díky přátelské regulaci kryptoměny na Maltě a jejím plánům na expanzi Chris pozitivně věří, že tento krok značně zvýhodní platformu pro výměnu kryptoměn a tento krok bude pro společnost velmi přínosný. Dále uvedl, že společnost je nadšená pro spolupráci s maltskou vládou, protože jedná dopředu a sdílí stejné hodnoty jako společnost.
Chris Lee však není jediný, kdo přisuzuje přesun společnosti na Maltu kvůli přátelským zásadám kryptoměny v zemi. Tim Byun, který je hlavním ředitelem pro rizika a vedoucím vládních vztahů platformy, také pochválil Maltu za zemi, která je přátelská ke kryptoměnám. Uvedl, že maltský zákon o virtuálních finančních aktivech slouží jako pevný základ pro platformy pro výměnu kryptoměn a vládu pro spolupráci při podpoře rodícího se technologického / digitálního odvětví aktiv..
Maltský úřad pro digitální inovace
Na rozdíl od mnoha jiných zemí, které se snaží vrhnout kladivo na kryptoměny, dělá maltská vláda pravý opak. Otevírá své paže platformám pro výměnu kryptoměn a vytváří prostředí, které jim umožňuje vzkvétat.
Začátkem roku začala země plánovat zřízení Maltský úřad pro digitální inovace. Podle národního zpravodajství v článku z února 2018 bude tělo osazeno odpovědností za regulaci trhu s kryptoměnami a také za vytvoření příznivého prostředí pro přilákání dalších platforem pro směnu kryptoměn do země..
Tuto iniciativu vede Silvio Schembri, maltský parlamentní tajemník pro digitální ekonomiku. Již načrtl tříkrokový proces, díky kterému by se Malta stala kryptoměnou. Prvním krokem je zřízení Maltského úřadu pro digitální inovace. Druhý krok zahrnuje přijetí příslušných právních předpisů, které by vytvořily strukturu pro certifikaci společností. Třetím krokem bude regulace trhu ICO.
Parlamentní tajemník Silvio Schembri, obrázek od Malta dnes.
Podle The Times of Malta Silvio Schembri na Maltě před několika týdny řekl, že Malta se stala první zemí v Evropě a možná i na světě, která přijala regulační rámec pro technologii DLT. Rámec byl nakonec velmi dobře přijat a zpětná vazba z veřejné konzultace byla docela povzbudivá. Rovněž uvedl, že existuje naděje projít parlamentním procesem s návrhem zákona, který zřídí Maltský úřad pro digitální inovace a stejně nabídne právní jistotu tomuto prostoru.
Další kryptofirmy přicházející na Maltu
Prostředí příznivé pro kryptoměny na Maltě přilákalo nejen Binance a OKEx. Existuje spousta kryptoměnových platforem, které se přesunuly nebo projevily velmi silný zájem o přesun na středomořský ostrov. S nepřátelskými a chladnými vibracemi, které tyto krypto společnosti získávají z jiných zemí, se zdá, že Malta je útočištěm pro kryptoměny.
Tron, americká blockchainová společnost, je silně zvažuje přestěhování na Maltu. Justin Sun, generální ředitel a zakladatel společnosti, uvedl, že silně podporuje plán předsedy vlády Josepha Muscata na vytvoření příznivého prostředí pro přilákání společností založených na blockchainu do země. Podle tweetu na Twitteru podporuje velkou předvídavost předsedy vlády a doufá, že s maltskou vládou vybuduje ostrov založený na blockchainu. Napsal také, že společnost na základě oznámení svého strategického partnera Binance důrazně zvažovala přesun na Maltu.
Další krypto společností, která má zájem přestěhovat se na Ostrov, je Monako. Podle generálního ředitele Krise Marszaleka je také pevným zastáncem politiky maltského předsedy vlády a platné předpisy jsou velmi příznivé, protože zvažuje přesun na Maltu.
Mezi další platformy založené na blockchainu, které zvažují přesun Malty, patří Velký, Neufund, německá blockchainová firma a Propast, herní platforma pro kryptoměny.
Summit o blockchainu na Maltě
Inspirován nedávným zahájením maltského zákona o virtuální měně a raketovým zájmem o Maltu jako nadcházející jurisdikci blockchainu, Summit o blockchainu na Maltě se letos poprvé uskuteční 1. až 2. listopadu na maltském InterContinental v St. Julian’s.
Blockonomi je potěšen sponzorem této akce a zúčastní se osobně, pokud se rozhodnete navštívit – uvidíme se na Blockchainově ostrově!
Závěr
Zatímco země jako Čína, Jižní Korea a USA vytvářejí nepřátelské prostředí pro kryptoměny, Malta se snaží, aby se stala kryptocentrem. Jeho předpisy, na rozdíl od jiných, prospívají krypto společnostem. Malý ostrov, který je členem Evropské unie, se rozhodl vyniknout ve světě kryptoměn.
Přísné předpisy a přímé zákazy z jiných zemí přiměly společnosti založené na blockchainu, aby hledaly přátelštější místa pro volání domů. S pokračujícími zákroky probíhajícími v jiných zemích by to mohlo i nadále tlačit do země více krypto hráčů.
S přílivem těchto hráčů a progresivním postojem předsedy vlády ke kryptoměně by se Malta mohla stát kryptocentrem a světovým Blockchainovým ostrovem.