Kas yra Howey testas ir kaip jis susijęs su ICO ir kriptovaliuta?
Kriptovaliutos užima keistą ir pilką teisinio peizažo dalį. Iš dalies taip yra dėl jų naujumo. Paprasčiau sakant, „blockchain“ technologija ir su ja susijusios kriptovaliutos nebuvo pakankamai ilgai kraštovaizdžio dalis, kad bankai ir reguliavimo agentūros galėtų jas suprasti.
Tai iš dalies lemia ir jų antiautoritarinis pobūdis. UR pavyzdyje – Satoshi Nakamoto baltojoje knygoje, pristatančioje Bitcoin – viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurių kriptovaliuta egzistuoja, yra trečiųjų šalių reguliavimas.
Iš tikrųjų tai skiria kriptovaliutas nuo kitų finansinių priemonių. Naudodama paskirstytą „blockchain“ knygą, valiuta suteikia savo vidinį reguliavimą ir vykdymą.
Šiaip ideali situacija. Realiame finansiniame pasaulyje padėtis yra žymiai sudėtingesnė. JAV vidaus pajamų tarnyba jau išaiškino, kad kriptovaliutų prekyba yra apmokestinamas įvykis.
Be to, JAV vertybinių popierių ir biržos komisija (SEC) nusprendė, kad kriptovaliutos išlaikė Howey testą, todėl yra vertybiniai popieriai ir todėl joms taikomas vertybinių popierių reguliavimas.
Pažvelkime į Howey testą, kaip jis taikomas kriptovaliutoms ir kaip tai daro įtaką rinkos judėjimui į priekį.
Howey testas
Howey testo genezė buvo 1946 m. Aukščiausiojo Teismo byla. Šiuo atveju tituluota W. J. Howey kompanija pardavė citrusinių giraičių sklypus išorės investuotojams. Howey ir investuotojai pasiekė susitarimą, pagal kurį pirkėjai nedelsdami išnuomojo giraites Howey, kuri derlių ir pardavė gautus citrusinius produktus..
Aukščiausiasis teismas nusprendė, kad šiuo atveju citrusų giraitės yra investicinė sutartis, taigi ir vertybinis popierius. Priimdama šį sprendimą ji taikė keturis pagrindinius kriterijus, kurie vėliau tapo žinomi kaip Howey testas.
Norint, kad finansinė priemonė būtų pavadinta vertybiniu popieriumi ir patektų į SEK kompetenciją, ji turi atitikti šiuos keturis kriterijus:
- Tai turi būti pinigų investicija
- Su pelno tikėjimu
- Bendroje įmonėje
- Su pelnu, kurį gauna trečioji šalis.
Howey testas, vaizdas iš RealEstateCE
Precedente esančių citrusų giraitę iš visų investuotojų grupė nusipirko iš pinigų ir tikėjosi pelno, o jo sėkmė priklausė nuo Howey sugebėjimo pelningai užsidirbti iš savo citrusinių produktų pardavimo.
Atsargos yra labiau pažįstama saugumo rūšis, be to, jos išlaiko Howey testą. „U.S. Steel“ akcija perkama už pinigus tikintis, kad galiausiai akcija bus verta bent jau tiek, kiek jos pradinė pirkimo kaina. Tai daroma kartu su kitais investuotojais, ir jie yra „U.S. Steel“ direktorių tarybos malonėje, kai kalbama apie pelną..
Tai paskutinė dalis yra raktas. Vertybinių popierių reguliavimo plaktukas nusileidžia tada, kai investuotojas negali padaryti nieko, kad paveiktų, ar investicija duoda pelno. Regis, registracijos ir finansinės atskaitomybės reikalavimai, kurie yra kartu su reguliavimu, turi apsaugoti investuotojus nuo grobuoniškų sukčių.
Vėlgi, taip jis veikia idealiame pasaulyje, kai didelės įmonės samdo tokius brangius advokatus ir sąskaitas, kurių reikia laikantis reglamentų..
Kriptovaliutos pradiniai monetų pasiūlymai paverčia tą nusistovėjusią sistemą ant galvos. Monetų kūrėjai nėra didžiulės tarptautinės korporacijos, o maži startuoliai – kartais tik vienas žmogus. Jie neturi finansinės, politinės ar teisinės įtakos, kad galėtų sakyti patys, ar jų pradinė monetų pasiūla atitinka galiojančias saugumo taisykles.
Tiesą sakant, iki 2017 m. Nebuvo aišku, ar kriptovaliutos apskritai yra vertybiniai popieriai.
DAO
Vokietijos grupė įkūrė „The DAO“ ir 2016 m. Surengė žetonų pardavimą. Tada šį ženklą užpuolė įsilaužėliai, privertę šakutę „Ethereum“ blokų grandinėje..
Nuo to laiko DAO buvo pašalinta iš kelių pagrindinių kriptovaliutų biržų. Tirdamas DAO, SEC nustatė, kad, vykdydamas savo žetonų pardavimą, jis pažeidė taisykles, nes nebuvo užsiregistravęs kaip vertybinis popierius.
Nors SEC nusprendė nevykdyti vykdymo veiksmų prieš DAO, jis paskelbė pareiškimas 2017 m. liepos mėn tai paaiškino, kad nuo šiol visos kriptovaliutos turėjo būti vertinamos kaip vertybiniai popieriai.
„Šie reikalavimai taikomi tiems, kurie siūlo ir parduoda vertybinius popierius JAV, neatsižvelgiant į tai, ar emitentas yra tradicinė įmonė, ar decentralizuota autonominė organizacija, nepaisant to, ar šie vertybiniai popieriai yra įsigyti JAV doleriais, ar virtualiomis valiutomis, ir nepriklausomai nuo to, ar jie platinami sertifikuota forma arba naudojant paskirstytos knygos technologiją “, – rašė SEC. „Be to, bet kuris subjektas ar asmuo, užsiimantis biržos veikla, pavyzdžiui, sujungdamas kelių pirkėjų ir pardavėjų vertybinių popierių užsakymus, naudodamas nustatytus nediskrecinius metodus, pagal kuriuos tokie pavedimai sąveikauja tarpusavyje, o pirkėjai ir pardavėjai, priimantys tokius pavedimus, susitaria prekybos sąlygos privalo registruotis kaip nacionalinė vertybinių popierių birža arba veikti pagal tokios registracijos išimtį. “
Akivaizdus legalų laureatas buvo tas, kad neregistruoti pradiniai kriptografinių monetų pasiūlymai buvo neteisėti, todėl JAV piliečiams draudžiama juose dalyvauti. Kavos parduotuvėse ir rūsiuose dirbantys kriptovaliutų kūrėjai buvo teisėtai sukrauti su pagrindinėmis korporacijomis ir bankais.
Tai iš karto sukėlė kriptovaliutų bendruomenės protrūkį, sakydamas, kad pradėjus monetas aukoti SEC globojant rizikuoja užgniaužti potencialiai sprogstamosios pramonės augimą..
Visų pirma, teigia kritikai, ne iš karto aišku, kad visi žetonai yra vertybiniai popieriai. SEC ataskaita buvo suformuluota taip, kad DAO būtų laikoma apsauga, tačiau nebūtinai visos kriptovaliutos. Kai kurie gali neatitikti Howey testo, nors kūrėjai turi tai įrodyti.
Antra, monetų kūrėjams patiriamos kliūtys patekti į rinką, jei jos iš tikrųjų yra vertybiniai popieriai. Monetos dažnai priklauso nuo pradinio monetos pasiūlymo skirti likvidumo injekciją, kad projektas būtų pradinis. Jei šių aukų nepavyks surasti prieš tai nardant per brangius reguliavimo ratlankius, rizikuojama, kad projektas mirs ant vynmedžio.
Judeti i prieki
Kaip ir daugeliui kripto sferos aspektų, neaišku, kas bus toliau. SEC nepateikė išsamesnių ataskaitų apie kriptovaliutas ir tai gali būti apgalvota; bent jau kai kurie pramonės stebėtojai ploja SEC už gana lengvą prisilietimą, kad kriptografijos bendruomenei būtų suteikta galimybė išsiaiškinti, kas tiksliai yra.
Be to, nedažydamas visų kriptografinių monetų tuo pačiu teptuku, SEC padėjo kamuolį kūrėjų teismuose įrodyti, kad jie iš tikrųjų nevaldo saugumo.
Tai iš tiesų brangus kamuolys, ir tai tikrai slopina laukinių vakarų pradinių monetų aukų atmosferą – bent jau JAV.
Tai iš tikrųjų gali būti naudinga visai rinkai. Vien tik Coinmarketcap.com sąraše yra daugiau nei 1600 monetų, kai kurios iš jų yra labai problemiškos vartojimo atveju ir net nuoširdumu.
Žodis „suktybė“ kripto sferoje mėtosi kur kas dažniau nei turėtų dėl projektų, kurie, atrodo, atsiranda, išnyksta ir dingsta be pėdsakų. Šešėliai kūrėjai ir „pump-and-dump“ grupės slepiasi nereguliuojamuose šešėliuose.
Gali būti įtvirtintos griežtesnės reguliavimo taisyklės tam tikram teisėtumui, o galbūt ir instituciniams pinigams.
Kaina, žinoma, yra „laissez-faire“ kūrimo atmosfera.
Nuorodos
- https://bitcoin.org/bitcoin.pdf
- https://www.irs.gov/newsroom/irs-virtual-currency-guidance
- https://caselaw.findlaw.com/us-supreme-court/328/293.html
- https://consumer.findlaw.com/securities-law/what-is-the-howey-test.html
- https://www.sec.gov/litigation/investreport/34-81207.pdf
- https://www.cnbc.com/2018/03/07/the-sec-made-it-clearer-that-securities-laws-apply-to-cryptocurrencies.html
- https://blog.xtrabytes.global/general-crypto/understanding-the-howey-test/
- https://www.coindesk.com/every-token-snowflake-secs-ico-guidance-isnt-enough/
- https://www.sec.gov/news/public-statement/corpfin-enforcement-statement-report-investigation-dao
- https://www.coindesk.com/simplest-way-understand-dao-security/
- https://coinmarketcap.com/all/views/all/