Kas yra „Bitcoin Halving“? Ar tai paveiks kainą? Šių kasybos pokyčių vadovas

„Bitcoin Halving“

Maždaug kas ketverius metus bitkoinas patiria svarbų įvykį, vadinamą „bitkoino perpus“. Pirmą kartą tai įvyko 2012 m. Ir vėl 2016 m. Taip pat tai pasikartos kitais metais apie 2020 m. Gegužės mėn.

Kas yra bitkoinas perpus? Kokią įtaką tai daro bitkoino ekonomikai? Šiame straipsnyje mes apžvelgsime, kas yra perpus mažesnė bitkoinų dalis ir kodėl taip svarbu bitkoinui.

Suprasti „Bitcoin Mining Rewards“

Kiekvieną dieną bitkoinų kasybai skiriama daugybė neapsakomų tūkstančių vatų elektros energijos. Žmonės kasa bitcoiną, nes tikisi užsidirbti bitkoino, kuris yra vertingas ir kurį galima nusipirkti ir parduoti įvairiose rinkose.

Nesigilinant per daug, kasyba yra procesas, kurio metu saugomas tinklas ir tvarkomos operacijos. Siekiant paskatinti žmones išgauti bitkoinus (ar kitas kriptovaliutas, kuriose taip pat naudojami darbo kasybos įrodymai), kiekviename bloke yra atlygis.

Tas atlygis išleidžiamas kalnakasiui, kuris sėkmingai išsprendžia bloką. Šis atlygis turi būti pakankamai didelis, kad būtų stipri paskata. Tačiau atlygis taip pat negali būti per didelis. Didelis atlygis sukeltų perteklinę pasiūlą ir sumažintų valiutos vertę.

„Bitcoin Halving“

Kas yra „Bitcoin Halving“?

Kai Satoshi Nakamoto sukūrė bitkoiną, jis norėjo sukurti sistemą, kuri būtų savaime išlaikoma ir kuri tam tikru būdu imituotų aukso gavybą. Tai reiškia, kad laikui bėgant kasyba taps sunkesnė, o surinkta nauda lėtai mažės, kad būtų galima kontroliuoti tiekimą. Konkrečiai, Nakamoto rašo:

„Nuolatinis pastovus naujų monetų kiekis yra analogiškas aukso kalnakasiams, kurie išleidžia išteklius, kad pridėtų aukso į apyvartą. Mūsų atveju išleidžiamas procesoriaus laikas ir elektra “.

Nakamoto sprendimas šiai problemai yra sukurti bitino perpus sumažinimo sistemą. Štai kaip tai veikia.

  • Prasidėjus bitkoinui, blokinis atlygis buvo milžiniškas 50 bitkoinų kas 10 minučių.
  • Bitcoin kode yra teiginys, sakantis, kad kas 210 000 blokų (arba maždaug po ketverių metų, atsižvelgiant į 10 minučių kiekvienam blokui) šis atlygis turėtų sumažėti perpus.
  • Po dviejų paskutinių bitkoinų vertės sumažinimo dabartinis blokinis atlygis yra 12,5 bitkoino. 2020 metais tai bus 6,25 ir t.

Tokiu būdu bitkoino sumažinimas perpus turi daug svarbių padarinių tinklui:

  • Pirma, tai prailgina atlygio sistemos gyvenimą. Jei vis tiek kas 10 minučių išleistume 50 bitkoinų, gana greitai pasiektume didžiausią 21 milijono bitkoinų tiekimo ribą. Tiesą sakant, kasybos atlygis būtų nutrauktas maždaug po 8 metų. Atlygio normos mažinimas laikui bėgant lėtai reiškia, kad bus ilgesnis laikotarpis, per kurį kasyba gaus blokinį atlygį.
  • Antra, perpus sumažėjęs bitkoinas padeda laikui bėgant stabiliai didinti kainą. Taip yra todėl, kad kasmet atsirandančių naujų bitkoinų skaičius mažės. Dėl šios ribotos pasiūlos bitkoinų kainos didėja, nes proporcingai didėja ir jų trūkumas.
  • Galiausiai, perpus sumažinus bitkoiną, padidėja kiekvieno atskiro bitkoino gavybos išlaidos. Laikui bėgant didėjant tinklo sunkumams ir mažėjant atlygio normai, padidėja faktinės kiekvieno bitkoino gavybos išlaidos, o tai padidina ir kiekvieno bitkoino prekybos kainą..

Diena, kai kasyba sustoja

Atsižvelgiant į tai, tai veda prie logiško klausimo. Kas atsitiks, kai bitkoino atlygis nukris iki nulio? Ar visi tuo pačiu metu nustos kasinėti bitkoinus, dėl ko tinklas visiškai sustos?

Norėdami išspręsti šį susirūpinimą, turime apsvarstyti keletą skirtingų dalykų.

Pirma, esant dabartinei kasybos normai ir faktoringuojant būsimus bitkoino kiekius perpus, numatoma, kad bus išgautas galutinis blokas, kuriame yra bitkoinas kada nors 2140 metais.

Atsižvelgiant į tai, kad tinklas pradėjo veikti 2009 m., Tai reiškia, kad tinklas iš viso turės apie 130 metų iki šio įvykio. Iki to laiko kriptovaliutos ekonominės sąlygos gali būti taip iš esmės skirtingos, kad gali net nebūti poreikio gauti pagrindinį atlygį.

Antras dalykas, į kurį reikia atsižvelgti, yra tas, kad bitkoinų kasėjai turi antrinį pajamų šaltinį, išskyrus blokinį atlygį. Konkrečiai, kalnakasiai taip pat uždirbo mokesčius už sandorius. Kiekvieną dieną daugybė šimtų ar net tūkstančių bitkoinų yra mokami kaip operacijų mokesčiai (atsižvelgiant į tinklo sąlygas).

Taigi iki to laiko, kai rieda 2140, visiškai įmanoma, kad kasyba grynai už sandorio mokesčius gali būti pakankamai pelninga, kad kalnakasiai galėtų tęsti neribotą laiką, nepaisant to, kad jie nebebus vienkartiniai. Savo plačiai peržiūrėtoje baltojoje knygoje Nakamote tai apibūdina taip:

„Kai į apyvartą pateks iš anksto nustatytas monetų skaičius, paskata gali visiškai pereiti prie sandorių mokesčių ir būti visiškai nemokama“.

Nauji projektai

Kitas dalykas, į kurį reikia atsižvelgti, yra naujų projektų, kurie planuoja egzistuoti kartu su „Bitcoin“ blokine grandine, išleidimas.

Vienas to pavyzdžių yra RSK platforma. RSK yra protinga sutarčių platforma, skirta veikti bitkoinų tinklo viršuje. Tai leis atlikti protingą sutartį ir decentralizuotą programos vykdymą, tuo pačiu naudojant pačią bitkoinų blokų grandinę. Tai yra „Ethereum“ konkurentas.

Kas yra poskiepio RSK?

Perskaitykite: Kas yra poskiepis (RSK)? „Bitcoin Sidechain“, kad įgalintų išmaniąsias sutartis

Vienas iš RSK pardavimo taškų yra tas, kad kalnakasiai, nusprendę dalyvauti tvarkant šakninių atsargų sandorius, gali tai padaryti, tuo pačiu metu kasdami bitkoiną kaip įprasta, beveik neprarandant efektyvumo.

Tai reiškia, kad tolimoje ateityje kalnakasiai galėtų ne tik užsidirbti sandorio mokesčių iš paties bitkoino tinklo, bet ir užsidirbti sandorio mokesčių iš šių papildomų sluoksnių tinklų, kurie gali egzistuoti bitkoinų tinklo viršuje, pavyzdžiui, RSK.

Ką analitikai mano apie Bitcoin sumažinimo poveikį kainai?

Kaip visada, analitikai šiuo metu nesutaria, ką šis įvykis reikš Bitcoin. Vieni sako, kad tai yra Uparty, kiti sako, kad tai gali būti nereikšminga ar net meškiška, jei įvyktų tam tikri įvykiai.

Jaučio argumentas

Alistair Milne iš „Altana“ skaitmeninio valiutos fondo neseniai pažymėjo po to, kai 2020 m. įsigalios perpus, 50% visų naujai išgaunamų bitkoinų įsigis dviejų įmonių klientai: „Grayscale“ per „Bitcoin Trust“ ir „Square“ per savo BTC pirkimo paslaugą..

Tai ignoruoja įplaukas iš „Coinbase“ klientų, žmonių, kurie perka kriptovaliutą per „RobinHood“ ir „eToro“, ir t. T..

Sumažėjus perpus, ~ 50% viso naujai išgaunamo Bitcoin įsisavins tik dvi įmonės: GBTC ir Square

Tai ignoruoja 30 milijonų „Coinbase“ klientų, žmones, investuojančius per „RobinHood“, „eToro“ ir kt.

… bet dar kartą pasakyk man, kaip kainuoja perpus.

– Alistair Milne (@alistairmilne) 2019 m. Gruodžio 21 d

Kitaip tariant, jei paklausa išliks arba augs, perpus sumažės BTC pasiūlos ir paklausos ekonomikos modelio sukrėtimas, o kainos ilgainiui pakils..

Jau nekalbant apie tai, kad „PlanB“ akcijų ir srautų modelis (tikslus iki 95% R kvadrato, ty statistiškai labai tikslus), siejantis BTC rinkos kapitalizaciją su turto trūkumu, nustatė, kad pirmaujanti kriptovaliuta turės sąžiningą rinką. 1 trilijono dolerių kapitalizacija po 2020 m. perpus. Tai koreliuoja su kiekvienos monetos 50 000 USD kaina.

#Bitcoin perpus .. likus 4 mėnesiams &# 128640;

TJO kaina perpus kainuoja teisingai, o rinkos yra veiksmingos ta prasme, kad mažai žmonių (10 proc.) Žino, supranta ir tiki S2F modeliu, o dauguma žmonių (90 proc.) Nežino S2F, nesupranta statistikos.&matematika už jos, galvoja, kad trūksta paklausos ir pan pic.twitter.com/Z9nBPmRBvK

– PlanB (@ 100 trln. USD) 2020 m. Sausio 1 d

Meškos argumentas

Neutraliai vertinant, skaitmeninio turto fondo „Morgan Creek Digital“ įkūrėjas Jasonas Williamsas praėjusio mėnesio pradžioje sakė, kad viena iš jo nepopuliarių nuomonių yra ta, kad „perpus sumažėjęs Bitcoinas 2020 m. prie kainos. Tai bus ne įvykis “.

Tam pritarė „Bitmain“ vadovas Jihanas Wu, kuris, kaip anksčiau pranešė „Blockonomi“, pramonės renginyje sakė, kad nėra jokios garantijos, jog „Bitcoin“ bulių bėgimas šiemet pasibaigs perpus..

Įdomu tai, kad tai patvirtino duomenys, o analizė Strixo Levithano išvados, kad 32 kriptografinio turto vertės sumažinimas per 24 kriptografinius išteklius nustatė, kad nėra aiškių įrodymų, kad kriptografinis turtas, kurio emisijos sumažės perpus, „pranoksta platesnę rinką mėnesiais, einančiais prieš ir po to, kai sumažėjo kalnakasių atlygis“.

Ar tai net svarbu Bitcoin?

Nors kai kurie analitikai labai tiki perpus ir jo galimybe pakeisti Bitcoin kainos trajektoriją į gerąją pusę, kai kurie komentatoriai sako, kad tai nesvarbu. Tiksliau sakant, paplitusi nuomonė, kuri atsiliepia visoje pramonėje, yra ta, kad technologijos kelias yra teigiamas, su „Bitcoin“ perpus ar be jo.

Azijos pasaulinis monetų tyrimas išleido „Bendruomenės prognozės 2020 m“Ataskaita, kurioje cituojami nesuskaičiuojami pramonės vadovai. Buvo cituojamas Changpengo„ CZ “Zhao, žymiausias kriptografinės įmonės„ Binance “vadovas, sakydamas, kad jis mano, jog ilgalaikė Bitcoin ir kriptografinės rinkos trajektorija išlieka neabejotinai teigiama. . Jis išaiškino:

„Bitcoin vis dar yra maža rinkos kapitalo priemonė, todėl per trumpą laiką bus didelis nepastovumas. Tačiau, jei pažvelgtumėte į pagrindinę technologiją, ilgesnio laikotarpio vaizdą, apie 5 ar 10 metų horizontą, mes esame labai įsitikinę, kad bitkoinas ir kriptovaliutos yra čia, kad liktų “.

„CoinList“ įkūrėjas Andy Brombergas pakartojo šį teiginį interviu „Bloomberg“ ir pažymėjo, kad iš jo perspektyvos šifravimo rinkoje nebuvo tiek daug „pastato“ nuo 2017 m..

Išvada

Turėdami visa tai omenyje, apžvelkime, ką iš tikrųjų reiškia bitkoino sumažinimas perpus. Visų pirma tai yra priemonė kontroliuoti į rinką kiekvieną dieną patenkančio naujo bitkoino kiekį. Tai skirta išvengti hiperinfliacijos atsiradimo.

Jei pažvelgtume į šalis, kurios patyrė hiperinfliaciją, vienas dalykas, kuris dažnai nutiko, yra siaučiantis ir nekontroliuojamas naujų pinigų spausdinimas. Kiekvieną kartą, kai šalis spausdina daugiau pinigų, tai sumažina kiekvieno jau apyvartoje esančios valiutos vertę.

Perpus sumažėjęs bitkoinas užtikrina, kad siaučiantis naujų, bet ir monetų gamyba niekada nevyks, bet iš tikrųjų matematiškai reikalaujama, kad įvyktų atvirkščiai.

Bitkoino perpus sumažinimas taip pat buvo skirtas imituoti aukso gavybą, nes aukso gavyba neišvengiamai laikui bėgant tampa brangesnė ir sunkesnė, nes išgaunama vis daugiau Žemės aukso atsargų. Kiekvienais metais aukso rinkoje ne tik brangsta, bet ir mažiau nei kaukė. Tai lėmė nuspėjamą ir stabilų aukso kainų augimą per pastarąjį šimtmetį.

Nuo to laiko, kai buvo paleistas bitkoinas, daugelis kitų „Liberland“ darbo įrodymų gavybos altcoinų turi savo bitino diegimo galimybes perpus. Pavyzdžiui, „Vertcoin“ neseniai patyrė savo perpus renginį, kaip ir „Ethereum Classic“, kuris atlygį sumažino nuo 5 iki 4.

Nors kitose kriptovaliutose, tokiose kaip „Ethereum“, nėra tokio paties tiekimo mažinimo modelio, jos naudojasi savo metodais, užtikrinančiais, kad kiekvienais metais į rinką patenkančių naujų žetonų kiekis lėtai mažėtų..

Galiausiai perpus sumažinus bitkoino kainą, ilgą laiką bitkoino kainos stabiliai juda aukštyn. Jei ne bitkoinas sumažėtų perpus, šiandien bitkoinas gali būti vertas tik po 50 ar šimtus dolerių, o ne tūkstančius, kurių dabar verta.