Ethereum tīkls pašlaik ir bojāts ar Ponzi shēmai līdzīgām spēlēm
It kā Ethereum uz plāksnes nebūtu pietiekami daudz, cenšoties panākt bitkoinu … Otro lielāko kriptovalūtu pēc tirgus ierobežojuma un bitkoina konkurentu numur viens nesen ir apgrūtinājis dažādu Ponzi shēmu spēļu pieaugošā popularitāte. tā tīklā.
Ethereum nav bijis pakļauts tam pašam buļļa standarti kā bitcoin. Kriptogrāfijas tēvs, kurš šobrīd pārdod vairāk nekā 8 100 USD, ir augstākajā punktā kopš aprīļa un tikai dažu nedēļu laikā ir pieaudzis par vairāk nekā 2000 USD, palielinoties no 5800 USD jūlija sākumā līdz pašreizējam skaitlim. Daudzi analītiķi prognozē, ka buļļu skrējiens turpināsies un ka entuziastiem tuvākajās dienās ir daudz ko gaidīt.
Savukārt Ethereum ir atpalicis. Lai gan pagājušās nedēļas sākumā valūtai izdevās sasniegt 500 ASV dolāru atzīmi, Ethereum kopš tā laika ir bijis diezgan stagnējošs, samazinoties līdz zemajam USD 450 diapazonam, pirms nedaudz palielinājies līdz USD 470, kur tas šobrīd atrodas. Neskatoties uz savām gudrajām līguma iespējām un ātrāku darījumu ātrumu, Ethereum nav piemērots bitkoīnam vēlu.
FOMO 3D
Diemžēl pašreizējie notikumi saistībā ar tā tīklu, visticamāk, nepalīdzēs valūtas cenai. Ethereum pagātnē ir sabojājis Ponzi līdzīgas spēles, un jaunākā ir FOMO 3D formā, kas nozīmē “bailes no garām izlaistām 3D iespējām”. Spēle piedāvā spēlētājiem iegādāties “atslēgu” vai žetonu – tādu, kurā cena regulāri pieaug. Tad nopirktā atslēga taimerim, kas ir ierobežots līdz 24 stundām, pievieno 30 sekundes, un, ja taimeris iet uz nulli, lietotājs ar pēdējo iegādāto atslēgu saņems naudas laimestu.
Raksta tapšanas brīdī atlīdzība pārsniedz 21 000 ētera. Žetonu cena ir aptuveni 0,005 ETH, taču to cenas nepārtraukti pieaug, un izredzes uzvarēt sarūk par stundu. Galu galā vienīgais reālais iemesls atslēgas iegādei ir dividendes, tādējādi padarot to ļoti līdzīgu Ponzi shēmai.
Kriptovalūtu kopiena izrādīja milzīgas bažas par jaunāko attīstību, un viens Reddit lietotājs rakstīja:
“Esmu gandrīz pārliecināts, ka visi šie spēļu veidi tiks izmantoti cietā dakša vai kāda cita tīkla problēma laikā.”
FOMO 3D ir ģenerējis aptuveni 25 000 darījumu, kas nozīmē, ka tas ir paredzēts, lai kļūtu par nākamo “CryptoKitties” un surogātpastu Ethereum tīklā.
Atbildīgie iesaka, ka tas nav liels darījums
Viens no dīvainākajiem faktoriem ir tas, cik neuzmanīgi ir izstrādātāji. FOMO 3D vietne ir ļoti atvērta par spēles mēģinājumiem, norādot:
“Laipni lūdzam mantkārības psiholoģiskā sociālā eksperimentā. Nāc, nopērc atslēgu. Visi forši bērni to dara. ”
Izstrādātāji arī komentēja:
“FOMO 3D liek katram spēlētājam šausminošā un vilinošā pozīcijā, lai izietu no visa veida krāpšanās un aizbēgtu ar milzīgu, dzīvi mainošu daudzumu reāla Ethereum. Jums vajadzētu to ņemt … Spēle darbojas tikai pēc cilvēka alkatības, un tā ir izdevīga visiem spēlētājiem. ”
Tajā pašā laikā izstrādātāji neatzīst, ka pati radīšana ir potenciāli krāpnieciska, un tā vietā vaino jebkuru ļaunprātīgu darbību, kas varētu notikt tiem, kas piedalās spēlē:
“Mēs atzīstam, ka neuzticams viedais līgums, kas šādā veidā pārvalda vērtību, vienkārši nebija iespējams pirms šī vēstures aprēķināšanas brīža. Šeit vispār nav nekādas shēmošanas – tā ir atklāta, godīga un pilnīgi pārredzama. “
Daži saka: “Palieciet prom”
Vēl viena spēle, kas pazīstama kā PoWH3D – kas nozīmē “Proof of Weak Hands 3D” – ļauj indivīdiem tirgot Ethereum par P3D žetoniem, un katrs P3D turētājs saņems Ethereum maksu katru reizi, kad kāds cits tirgos ar žetonu. Maksa tiek sadalīta atkarībā no tā, cik monētu ir kaltas noteiktā laika posmā.
Abas lietotnes ir izraisījušas dažus izvirzītos uzacis kriptogrāfiskajā telpā, un daudzi ir devušies uz sociālajiem medijiem, lai brīdinātu savus entuziastus līdzcilvēkiem izvairīties.
Kaut arī mēs nevienam neiesakām piedalīties šāda veida dApps, viņi tomēr parāda, cik spēcīga ir Ethereum tīkla ideja: ikviens var brīvi izveidot un palaist savu lietotni, kas darbosies pati, saskaņā ar viedie līgumi, kas izveidoti neuzticami un decentralizēti. Atgādinot mobilo lietotņu veikalus, būs augstas kvalitātes un noderīgas lietotnes, kas izplatītas zemākas kvalitātes piedāvājumos.