Proč zelená fasáda?

Proč zelená fasáda?

Co na zelenou fasadu

Pokud je povrch fasády celistvý bez trhlin, použijte nátěr weberton bio, který se provádí ve dvou vrstvách s přestávkou minimálně 12 hodin. První vrstva se ředí vodou max. do 5 %, druhá krycí vrstva se ředí vodou max do 2 %.
Archiv

Jak na plíseň na fasádě

Odstraníme starý nátěr a plochy napadené plísní, poté aplikujeme účinný prostředek proti plísním (stačí i obyčejné Savo a bude velmi účinné), omítku necháme proschnout a natřeme novým nátěrem. U starších budov bývá ale nejprve třeba povrch omítky vyspravit.

Jak odstranit Lisejnik z fasády

Pokud budou ošetřované plochy následně přetírány fasádním nátěrem, musí být fasáda po omytí tlakovou vodou před natíráním, zcela suchá. U nepřetíraných fasád lze odstranit nečistotu z fasády pomocí weberfasádního čistícího prostředku a následného omytí tlakovou vodou.

Jak odstranit řasy z fasády

Účinné řešení nabízí sanační prostředek SMP FORTE. Praktické balení (1 kg) dokáže při 10% vodním roztoku očistit až 70 m2 napadnuté fasády. 1. V případě vysokého napadení (souvislý porost) se mechanicky nebo za použití vysokotlakého zařízení odstraní nečistoty a porost mikroorganismů.

Co na Plisen na Omitce

Abyste se zbavili plísně na stěnách, smíchejte ocet a vodu v poměru 1:4. Tímto roztokem nastříkejte postižené místo na stěně a nechte zaschnout. Poněkud drobným problémem může být nepříjemný zápach octa, proto by bylo nejlepší místnost po použití dobře vyvětrat.

Jak se zbavit lišejníků na střeše

Pokud chceme přece jen lišejníky a mechy ze střechy odstranit, lze použít vapku, konkrétní chemický přípravek a nebo roztok modré skalice. Chemii používáme za suchého počasí, kdy lišejníky a mechy roztok nasáknou, ten je naruší, načež se za deště a větru ze střechy uvolní.

Jak odstranit lišejník z ovocných stromů

Nejúčinnějším a nejjednodušším způsobem, jak se zbavit neestetických lišejníků, je jejich seškrábání. Obvykle se doporučuje jemně odstranit lišejníky kartáčem ještě koncem listopadu a následně postříkat kmeny a silné větve vápenným mlékem.

Co na mech na fasádě

Cemix Fungicem je nový přípravek sloužící k biologickému odstraňování řas, mechů a lišejníků na fasádách budov a površích stavebních konstrukcí. Je vhodný na zdivo, fasády, omítky, beton, pískovec, přírodní kámen a řadu dalších povrchů. Uplatnění najde i při čištění teras, cest, schodišť, náhrobků či střech.

Jak dlouho je citit Savo

Na napadená místa nastříkejte přípravek ze vzdálenosti 10 – 15 cm a nechte působit. Po 15 – 20 minutách ošetřené místo opláchněte vodou nebo přípravek nechte zaschnout. Plíseň před postřikem neodstraňujte, aby nedošlo k rozptýlení nebezpečných výtrusů.

Jak se zbavit zelené plísně

Místo proto nejprve nastříkáme (přibližně ze vzdálenosti 5 cm) nebo natřeme účinným dezinfekčním prostředkem (například Fungispray Super, Savo, Sanal). Necháme ho působit po dobu doporučenou v návodu a následně místo mechanicky očistíme vlhkým hadrem či kartáčem nasyceným dezinfekčním přípravkem.

Čím umýt střechu

Mech můžete sice můžeme ze střechy odstranit ručně pomocí špachtle, kartáče či smetáku, nejlepší je však vysokotlaký čistič, takzvaná vapka. Navíc se tak kromě mechů zbavíme i lišejníků na střeše. Ať již ale mech odstraníme jakýmkoli způsobem, vždy ve střeše zůstanou jeho zbytky, kořínky, a časem se mech objeví znova.

Jak vyčistit střechu

Suchou střechu pokropíme (třeba zalévací konví) roztokem síranu měďnatého v poměru 500 g na 10 l vody. Ihned poté ji znovu pokropíme, tentokrát však uhličitanem sodným, což je soda na praní. Vše je k dostání v drogerii.

Jak ředit zelenou Skalici

DávkováníHnojení postřikem roztoku na list u okrasných rostlin, ovocných dřevin a révy vinné v červnu: 0,2 – 0,4 % roztokem ( červen )Okrasné a rekreační trávníky tvorbě mechů: 0,2 – 0,4 % – 20 g resp. 40 g hnojiva zelená skalice rozpuštěním v 10 litech vody = 0,2 resp. 0,4% roztok.

Proč rostou lišejníky na sever

Což je způsobené tím, že v Česku převážně fouká severozápadní vítr. Proto také na této straně rostou lišejníky – aby kůru stromů chránily. A taky, abychom nezabloudili. Takže si pamatujte, že lišejníky najdeme zásadně na SEVERNÍ nebo SEVEROZÁPADNÍ straně stromu – a to si zapište za uši.

Jak se čistí fasáda

Umýt fasádu vodou.

Méně odolné skvrny zdoláte i sami namočeným kartáčem, na ty náročnější už použijte wapku, oficiálně vysokotlaký čistič. Můžete přidat i čisticí fasádní prostředek, např. od výrobců Weber, Biotec či Kärcher.

Jak umýt fasádu od Blata

Čištění vodou a kartáčem

Zaprášená nebo jinak znečištěná fasáda je čištěna šetrně bez rizika jejího poškození. K čištění se využívá demineralizovaná voda, která na sebe váže prach a jiné nečistoty usazené na fasádě a dochází k hloubkovému čištění. Díky tomu vydrží fasáda čistá delší dobu, než je tomu u běžného čištění.

Co se stane když se nadýchám Sava

Nadýchání Sava tedy rozhodně nepředstavuje nic dobrého. Krátkodobé nadýchání způsobuje podráždění plic, dlouhodobé pak může způsobit dokonce i edém plic. Pravidelné a opakované nadýchání pak může nakonec způsobit i rakovinu.

Na co je dobré SAVO

Savo Original tekutý dezinfekční přípravek účinný na dezinfekci užitkové vody (bazény, studny) a povrchů. Spolehlivě likviduje bakterie, viry, řasy a houby. SAVO je tradiční značka čistících prostředků, která už více než 50 let pečuje o české a slovenské domácnosti a zanechává je hygienicky čisté.

Co způsobuje plíseň

Nejčastějšími příčinami zvýšené vlhkosti jsou stavební závady (zatékání při deštích, netěsnosti potrubních systémů), špatná izolace budovy, která způsobuje teplotní rozdíly, zeměpisné podmínky a lidská činnost (vaření, sušení prádla, sprchování, pěstování rostlin, apod.).

Co s mechem na střeše

Na trhu jsou běžně k dostání i přípravky přímo určené na likvidaci mechu, např. Anti-Moss či Mech-stop. Přípravky se na střechu nanáší štětcem či postřikovačem. Ideální je nástřik provádět za suchého počasí (aby se látka stihla vstřebat) a bezvětří (aby nedošlo k zanesení chemické látky mimo požadované místo).

Jak se zbavit lišejníků ze střechy

Pokud chceme přece jen lišejníky a mechy ze střechy odstranit, lze použít vapku, konkrétní chemický přípravek a nebo roztok modré skalice. Chemii používáme za suchého počasí, kdy lišejníky a mechy roztok nasáknou, ten je naruší, načež se za deště a větru ze střechy uvolní.

Jak zabranit mechu na střeše

Na trhu jsou běžně k dostání i přípravky přímo určené na likvidaci mechu, např. Anti-Moss či Mech-stop. Přípravky se na střechu nanáší štětcem či postřikovačem. Ideální je nástřik provádět za suchého počasí (aby se látka stihla vstřebat) a bezvětří (aby nedošlo k zanesení chemické látky mimo požadované místo).

Co ničí mech

Modrá i zelená skalice pomůže proti mechu

Modrá skalice – obsahuje síran měďnatý, který se účinně používá při boji s mechem například na střeše či chodníku. Další využití má například při likvidaci řas v bazénu nebo v odstranění houbových chorob na dřevě.

Kdy použít zelená skalice

Síran železnatý se používá brzy na jaře, ale může být použit i v průběhu vegetačního období od dubna do června.

Na co je dobrá zelená skalice

Hnojivo má kyselou reakci. Postřikem na list umožňuje zelená skalice odstranit příčinu akutního nedostatku železa. Zelená skalice má herbicidní účinky a to zPRODUCTNAMEná, že nesmí být použito jinak než je doporučené. Zelená skalice se také používá k hubení mechů a lišejníků v okrasných trávnících.