Proč odchází turbo?

Proč odchází turbo?

Co se stane když odejde turbo

Může to být až velmi hlučný zvuk, který vychází z nadměrné vůle hřídele, na které jsou turbínové i kompresorové lopatky. Příčinou onoho zvuku je škrtání o plochu skříně. Tím se výrazně opotřebovávají zmíněné materiály a dochází k poškození turba.
Archiv

Jak se pozna že odchází turbo

JAK POZNAT, ŽE ODCHÁZÍ TURBOHlučnost. Pokud turbo začíná vydávat nelibé zvuky či dělá hluk, může jít o příčinu vůle hřídele, na které jsou turbínové a kompresorové lopatky.PískáníKolísající otáčky.Mechanické poškozeníAxiální vůle.Poškození od nasátých nečistot.

Proč netlačí turbo

Pokud turbo je vyvážené řekněme na 100.000ot./min. s koeficientem 1g, tak při dlouhodobém přetáčení nad tuto mez je hřídel prohýbána dvěma gyroskopy, začíná postupně praskat, až praskne úplně. Právě postupné praskání způsobuje onu kulatou prasklinu.
ArchivPodobné

Čím se ničí turbo

Čím vyšší je namáhání motoru, tím vyšší je teplota výfukových plynů a také teplota turbodmychadla. Pro ochlazení, resp. dochlazení turbodmychadla po rychlé jízdě, je třeba nechat motor běžet na volnoběh, a to minimálně 30 s až 1 minutu.

Kdy se sepne turbo

Turbo začíná spínat kolem 1500 ot./m. a naplno „tlačí“ kolem 2000 ot./m. Oproti benzínovým motorům je mnohem níže položen vrchol točivého momentu, což znamená, že například při stokilometrové rychlosti (2000-2200 ot./m.)

Jak dlouho trvá výměna turba

Před instalací turbodmychadla je třeba překontrolovat čistotu všech potrubí a také dostatečně zaolejovat ložiskovou skříň. Po nainstalování nového turba a prvním nastartování by se nemělo zapomínat na opětovnou kontrolu těsností všech spojů. V našem servisu trvá výměna turba 3 – 6 hodin podle konkrétního případu.

Jak dlouho vydrží Repasované turbo

Repas turba trvá zpravidla 1-3 dny. Záleží na konkrétním typu turbodmychadla. Repasované turbodmychadlo od nás je kvalitou rovno novému turbu a repas turbo od nás vydrží až 500 000 Km. Vydrží opravdu nájezd až půl milionu kilometrů.

Jak funguje turbo v autě

Turbodmychadlo zvyšuje tlak vzduchu vstupujícího do motoru a tím i jeho hustotu. Je tedy možné do motoru pustit při stejných otáčkách a objemu válce více paliva při zachování stejného poměru směsi. Při jednom cyklu tedy dojde k reakci většího látkového množství plynů.

Kdy sepne turbo

Turbo začíná spínat kolem 1500 ot./m. a naplno „tlačí“ kolem 2000 ot./m. Oproti benzínovým motorům je mnohem níže položen vrchol točivého momentu, což znamená, že například při stokilometrové rychlosti (2000-2200 ot./m.)

Jak vyčistit turbo bez demontáže

Profesionální sprej na čištění turba pro benzinové i naftové motory od výrobce WYNNS čistí a uvolňuje turbodmychadla bez demontáže. Obnovuje původní sílu turbodmychadla a zajišťuje optimální poměr vzduchu a paliva. Při aplikaci vytváří pěnu, která má dlouhotrvající čistící účinek.

Jak rychle se točí turbo

Turbodmychadlo pracuje za extrémních teplot, v jeho jádru dosahují i u silničních vozů teploty až k 900 °C (zážehové motory), a zatímco běžný civilní motor dosahuje maximálních otáček typicky kolem 6000 za minutu, turbo se běžně točí o několik řádů rychleji (100 – 150 000 ot./min.).

V jakých otáčkách jezdit

Motor je dobré před vypnutím ochladit jízdou pomalejší jízdou při nižších otáčkách, nebo alespoň ho nechat chvíli pracovat ve volnoběžných otáčkách. Optimální je řadit při 2500 ot./min. a otáčky udržovat mezi 1500-2000 ot./m., při kterých se motor cítí nejlépe. Turbo začíná spínat kolem 1500 ot./m.

V jakých otáčkách radit

Optimální otáčky

Vyšší převodové stupně řaďte co nejdříve, a to mezi 2 000 a 2 500 otáčkami za minutu. Volte vždy takový převod, na kterém motor při citlivém sešlápnutí plynu ještě zareaguje mírným zrychlením. Jakmile dokončíte přeřazení a přidáte plyn, sundejte vaše chodidlo zcela ze spojkového pedálu.

Na co si dát pozor při výměně turba

Příruby a závity nemohou být opotřebené ani poškozené. Dále je třeba vyměnit motorový olej a olejový i vzduchový filtr. Doporučujeme vyměnit olejové potrubí, přičemž při jejich instalaci v žádném případě nesmí být použito těsnících tmelů.

Jak zajet nové turbo

Nutné je použití výrobcem předepsaného oleje a olejového filtru pro daný typ vozidla. Po namontování nového turba odpojit konektory vstřikovačů, 15 sec. protáčet motor pouze startérem, poté připojit vstřiky vozidlo nechat 5 min. běžet na volnoběh.

Jak pročistit turbo

Aplikujte čistič ze vstupní strany turbodmychadla v krátkých intervalech (vždy počkejte na srovnání otáček motoru) dokud nepoužijete celý obsah nádoby. Poté nechejte motor běžet několik minut na volnoběh, vypněte motor a připojte zpět hadici sání.

Jak namazat turbo

Před připojením přívodu oleje do turbodmychadla naplňte otvor mazání na turbu až po okraj. Zabraňuje poškození při nedostatku oleje a chodu nasucho při prvním startu. Jedná se o plně syntetickou přísadu s obzvlášť dobrými vlastnostmi při nouzovém chodu. Je vhodná pro všechny motorové oleje.

Jak prodloužit životnost turba

Základem je vždy správná údržba motoru, zejména pak včasná výměna oleje a volba oleje kvalitního. Olej totiž zajišťuje jak mazání vysoce namáhaných dílů, tak u mnoha modelů i chlazení. Pokud je olej starý či nekvalitní, jeho efektivita klesá a mohou se v něm vytvářet i usazeniny, které turbodmychadlu výrazně škodí.

Kdo vymyslel turbo

Je tomu již sto let, co turbodmychadlo spatřilo světlo světa. Švýcarský konstruktérAlfred Büchi si ho nechal patentovat v roce 1905.

Jak dlouho vydrzi 1.9 TDI

Jasné je, že 500.000 km určitě. A ten zmiňovaný milion by neměl být problém. Otázka spíš je životnost vozidla – pokud s ním najezdíš 100.000 km za rok, tak je to 10 let a člověk s takovým nájezdem si kupuje auto na 3 roky maximálně. Pokud najedeš méně, tak auto stejně vyměníš dřív, než dojezdíš.

Jak řadit podle rychlosti

Rychlostní stupněstupeň: 0–15 km/hod – výhradně pro rozjezdy a přizpůsobení rychlosti v nepřehledných křižovatkách.stupeň: 15–35 km/hod – křižovatky, hustý provoz ve městě, obytné zóny a dalšístupeň: 35–55 km/hod – přehledné úseky v obci.stupeň: 55–80 km/hod – mimo obec.

Jak se má jezdit s turbomotorem

U TB je vhodné dávkovat plyn pomaleji a jemněji, při běžné civilní jízdě si často vystačíte s první ¼ chodu pedálu, u těch silnějších motorů jde doslova o pár prvních milimetrů. Zde opět, pokud se jedná o plynulou jízdu, tak je nejlepším pomocníkem tempomat, který vše udělá za vás.

Jak vyčistit EGR bez demontáže

Čištění EGR bez demontáže vypadá trochu jinak. Přípravek se aplikuje do sání za chodu motoru. Poté se spálí spolu s nečistotami. Čistič EGR bez demontáže by měl být vstřikován po malých dávkách a otáčky motoru by měly být mírně zvýšeny, jak doporučuje výrobce.

Jak dlouho by se mělo chladit turbo

Honeywell, největší výrobce turbodmychadel na světě, říká, že postačí 30 sekund chlazení, aby teplota dmychadla klesla na únosnou mez. Tato doba se ale bude různit podle toho, jestli máte turbodmychadlo chlazené i chladicí kapalinou či nikoliv, jak starý je váš turbomotor a jak rychle či ostře jste jeli, mimo jiné.

Co Roztaci turbo

Jsou-li variabilní lopatky (VNT) přivřeny v nízkých otáčkách, výfukové plyny k turbíně proudí rychleji, což znamená, že se turbo rychleji roztáčí (má menší prodlevu) a v nízkých otáčkách motoru je větší tlak.