Po jaké době měnit matrace?

Po jaké době měnit matrace?

Jak často měnit matrace v posteli

Z hygienického hlediska se doporučuje matraci měnit každých 7–10 let. Spánkem strávíte až jednu třetinu života. Do matrace za tuto dobu vypotíte litry potu. Také na ní každý večer ulpí šupinky lidské kůže, vlasy, ale také prach.
Archiv

Jak casto kupovat matraci

Průměrná životnost matrace je 5 až 7 let. Po uplynutí této doby matrace ztrácí své funkční a hygienické vlastnosti. V případě nekvalitní matrace je výměna nezbytná i mnohem dříve. Nezapomínejte, že investujete do svého zdraví a tady se šetřit za každou cenu rozhodně nevyplácí!
Archiv

Jak casto se má Otacet matrace

Svou matraci otáčejte

Pružinové, pěnové a vrchní matrace by se měly 3 až 4krát do roka otáčet. Nejen dvě plochy na ležení, ale také strana na hlavu a strana na nohy. Nezapomeňte si zkontrolovat, jestli máte oboustrannou matraci. Díky pravidelnému otáčení se matrace neproleží podle vašeho těla.
Archiv

Co se starou matraci

Matrace patří do sběrného dvora.

Jestliže se sběrný dvůr nachází v místě vašeho bydliště, můžete tam odpad bezplatně odevzdat. Některé sběrné dvory dokonce nabízejí odvoz matrací a jiného velkoobjemového odpadu. Ve sběrném dvoře se postarají o to, aby byla matrace správně zlikvidována nebo zrecyklována.

Jaké jsou nejlepší matrace

Mezi nejkvalitnější zdravotní matrace na našem trhu náleží matrace ryze českého výrobce MPO, který zajišťuje vše od řezů pěn matrací až po potahy. Při výrobě klade velký důraz na kvalitu a čistotu materiálů či surovin. Používá velké množství naprosto přírodních materiálů.

Proč se matrace Proleží

Tak jako jiné výrobky, i matrace se opotřebovává. Vytvářejí se na ní proleželá místa a její životnost končí. Ovlivňuje ji materiál, z kterého je vyrobená, i kvalita použité technologie. Co se týče mechanické životností, vydrží kvalitní matrace i několik let ve výborném stavu.

Jak dlouho mít matrací

I ta nejkvalitnější matrace má svou životnost, kterou výrobci stanovují v rozmezí zhruba 15 až 20 let. Z hlediska udržení hygienického standardu však doporučují matraci vyměnit po 7 až 10 letech.

Jak dlouho mít matraci

Konkrétně – z hygienického i ortopedického hlediska potřebuje každá matrace vyměnit za 7–10 let.

Jak využít staré matrace

Pokud máte matraci, ve které jsou pružiny, můžete ji využít jako oporu na kytky. Vyndejte z matrace konstrukci a zbytek můžete vyhodit. Tu pouze opřete o zeď a před ní nasadíte plazivé rostliny. Tím, že budou postupně růst a na konstrukci se hezky uchytí, celou ji zakryjí a vaše rostliny budou vypadat skvěle.

Kam s molitanem

Molitan. Jakkoliv plastově a uměle se tváří, do plastu k recyklaci nepatří. Malé množství můžete dát do směsného odpadu, větší patří do sběrného dvora.

Jaká matrace při spaní na boku

Jestliže spíte na boku, vybírejte matraci měkčí, která se dobře přizpůsobí křivkám lidského těla. Pro spaní na boku jsou velmi vhodné matrace s paměťovou pěnou nebo matrace změkčené v oblasti ramen a boků.

Jaká je nejlepší matrace na bolavá záda

Matrace z latexu mají vyšší bodovou elasticitu, a proto se jako matrace vhodné při bolesti zad doporučují. Přesně podepírají a kopírují části těla, které to potřebují. Díky zónování se lépe přizpůsobí, a to zejména při ležení na boku. Omezují protitlak na kolena a rameno.

Jak tlustou matraci

Nedoporučujeme matrace silnější než 10-12 cm. Nejlépe 6-8 cm, např. kokos-molitan a pod. Matrace také nesmí být v postýlce příliš těsně umístěna, musí rovnoměrně doléhat na snímací desku.

Jak poznat vhodnou matraci

Lidé s nižší váhou mohou vybírat měkčí matrace, lidé s vyšší váhou by měli volit matrace spíše tvrdší, které poskytnou tělu dostatečnou oporu. Obecně platí, že ženy a osoby staršího věku preferují měkčí matrace, muži naopak volí spíše tvrdší varianty.

Co se starou posteli

Odvoz staré postele

Zvládneme dokonce odvézt a ekologicky zlikvidovat vaši starou postel. Vám tak odpadne starost o to, kam s ní a jak ji dopravit do sběrného dvora.

Kam se starou posteli

Se starým nábytkem, kolem i lyžemi do sběrného dvora

Ještě než jej odvezete na sběrné středisko, myslete na to, že objemný odpad, jako například skříň či postel, je nutné objemově upravit, tedy rozložit či rozdělat na desky. Druhou možností, kam velkoobjemový odpad odevzdat, jsou kontejnery na velkoobjemový odpad.

Kam vyhodit obal od Nivei

Obaly od laků na nehty

Když se nám podaří zcela spotřebovat její obsah, prázdnou ji vytřídíme do barevného kontejneru na sklo. Někdy se ovšem stane, že na lak zapomeneme, tak nějak nám zatuhne a už prostě není OK; vždy pak vyhazujeme lahvičku se zbytkem obsahu do směsného odpadu!

Co patří do žlutého pytle

Žlutý kontejner na plasty

Do kontejnerů na plasty patří fólie, sáčky, plastové tašky, sešlápnuté PET láhve, obaly od pracích, čistících a kosmetických přípravků, kelímky od jogurtů, mléčných výrobků, balící fólie od spotřebního zboží, obaly od CD disků a další výrobky z plastů.

Jak poznat správnou matraci

Ani tvrdá, ani měkká

V každém případě – matraci je nutné si vyzkoušet, alespoň několik minut na ní poležet v poloze, ve které nejčastěji usínáte a také ve které spíte převážnou část noci. Ideální je, pokud si matraci můžete půjčit domů a vyzkoušet ji přes noc.

Jak se pozná špatná matrace

Matraci byste tedy měli vyměnit, pokud:cítíte ve vaší posteli pružiny, proleženiny či hrboly.matrace vydává při pohybu divné zvuky.uprostřed matrace se vytvoří prohlubeňmatrace vykazuje viditelné známky opotřebení (např. hrboly, roztrhaný povlak atd.)

Jak dlouho si tělo zvyká na novou matraci

Stejně jako si tělo musí zvykat na diskomfort a nepohodlí, musí se přizpůsobit i kvalitě a pohodlí. A není to nic neobvyklého – pokud začínáte spát na matraci s jinou tuhostí, nosností či složením, může to trvat až 14 dní, než se tělo přizpůsobí. Do té doby vás bohužel mohou i trápit bolesti a nepohodlný spánek.

Jaká by měla být výška matrace

Pro každodenní spaní dospělého člověka se doporučují matrace s minimální výškou 15–20 cm. Platí, že čím vyšší, tím kvalitnější. Matrace nižší než 14 cm se hodí jen pro občasné přespání. Tenčí matrace sice pořídíte za nižší cenu, ale musíte počítat s tím, že se brzy proleží.

Jak vysoká by měla být postel

Průměrná výška kolena dospělého se pohybuje mezi 40cm až 55 cm nad zemí, což znamená, že výška rámu postele v tomto rozmezí by měla být ideální. Pokud si výškou své nové postele nejste jisti, vybírejte raději vyšší modely s rámem 45-50 cm vysokým. Vstávání a ulehání zde pro vás bude určitě velmi pohodlné.

Jaká je lepší matrace

Stupeň tvrdosti

Čím je vaše hmotnost vyšší, tím tvrdší byste měli volit matraci. Tvrdá matrace vám poskytne lepší oporu. Obecně platí, že ženy, starší lidé a děti preferují měkčí matrace a muži naopak tvrdší. Pokud vybíráte matraci do pokoje pro hosty, zvolte středně tvrdou.

Kam s použitým nábytkem

Pokud se vám nepodaří prodat starý nábytek přes internet, odvezte ho do sběrného dvora. Některé obce také pořádají mobilní svoz velkoobjemového odpadu. Informaci vám podá obecní úřad. Do těchto mobilních kontejnerů ovšem nepatří nebezpečný odpad, stavební suť ani stará elektrozařízení, ledničky a pračky nevyjímaje.