Odkud je Marlenka?

Odkud je Marlenka?

Kdo je majitelem firmy Marlenka

Gevorg Avetisjan (* 1959, Jerevan, Arménie) je arménský podnikatel, který působí v České republice. Jeho nejznámějším produktem je medový dort Marlenka, vyráběný stejnojmennou firmou podle staroarménské rodinné receptury.

Kdo vymyslel marlenku

Příběh medových dortů Marlenka je úzce spjat se svým zakladatelem Gevorgem Avetisjanem, který přijel z Arménie do České republiky a do Frýdku-Místku v roce 1995. Jeho životní příběh je příběhem zázraku z medu, příběhem MARLENKY.
Archiv

Odkud je medovník

Medovník je dort typický velkým obsahem medu z perníkového těsta proloženého krémem. Původ receptu je nejasný, je označován za ruský, staroslovanský, arménský nebo gruzínský. V Rusku je znám jako medovik (Медовик) nebo kovrižka (Коврижка).

Co obsahuje Marlenka

Složeníkakaový prášek – 1,6%med – 3,4%aroma.přírodní vanilkové aroma.vaječná melanžcukr.pšeničná mouka.zahuštěné slazené mléko – glukozový sirup, cukr, mléko.

Kdy má svátek Marlenka

Marlena

Druh jména: ženské
Původ jména: různý
Význam jména: buď spojením jmen Marie a Magdaléna (německý význam); nebo spojením Mar(x) a Len(in) v Sovětském Svazu; možná i holandská podoba jména Magdaléna
Používání jména: ojedinělé
Kdy má svátek Marlena: 12. září (Marie)

Jak se peče Marlenka

Těsto rozdělíme na 3 díly (upečeme 3 pláty) a každý pečeme na pečicím papíru 8 minut v troubě na 200 °C. Náplň svaříme z mléka, cukru a krupice na hustou kaši a necháme vychladnout. Vyšleháme máslo se Salkem a postupně přidáváme mléčnou náplň. Vychladlé pláty dáme na sebe a ořežeme, abychom je měli stejně velké.

Jak uchovat medovník

Medovník skladujte při teplotě 0°C až 6°C maximálně po dobu 21 dní. Při zmražení od -18°C do -25°C si však uchová svou kvalitu až tři měsíce. Abyste zabránili vysušování a okorávání dortu, musí být medovník při skladování neustále zabalen ve fólii.

Kde se prodává Marlenka

Aktuální akční slevy Dort Marlenka 800 g

Lidl platí pro 73 nejbližších poboček cena 229,90 Kč / 800 g 28,74 Kč / 100 g s kakaem, s oříšky Přidat
BILLA platí pro 56 nejbližších poboček cena 47,90 Kč / 100 g 47,90 Kč / 100 g Platí pro členy klubu medový Přidat

Kde koupit Marlenka kuličky

Marlenka Medové kuličky 235g – Tesco Potraviny.

Kdo má svátek 27 5

27. května má svátek Valdemar. Oblíbenost jmen Valdemar.

Co upéct z medu

Podívejte se na sbírku těch nejlepších medových zákusků a vyberte si pro vás ten nejlepší.Medový krémeš Recept najdete ZDE.Marlenka – FOTOPOSTUP. Recept najdete ZDE.Medovník ze sušenek Lotus.Lahodné medové řezy FOTOPOSTUP.Marlenka kuličky.Fenomenální medové řezy s ořechy.Tradiční ruský MEDOVNÍK.Hrníčkový medový perník.

Jak krájet marlenku

Aby se vám fitness marlenka dobře krájela, doporučuji celý plát rozkrojit nejdříve napůl a pak až krájejte podélně, aby plocha byla co nejmenší. Nemusíte se bát, že se těsto bude drolit, opravdu krásně drží pohromadě.

Jak dlouho vydrží Marlenka

Pro jeho výjimečnou kvalitu a také mimořádnou trvanlivost mu byla Ministerstvem zemědělství České republiky udělena značka národní kvality KLASA. 90 dní při teplotě od 2 do 24°C, 9 měsíců při skladování v teplotě do 8°C, 24 měsíců při zamražení v teplotě -18°C.

Jak dlouho nechat uležet medovník

Medovník zatižte prkénkem a dejte ideálně na dva dny do lednice odležet.

Kdo má svátek 1 1

Kalendář jmenin a (státních) svátků

měsíc datum svátek (jmeniny)
Leden 1. 1. Mečislav
2. 1. Karina
3. 1. Radmila
4. 1. Diana

Kdo má svátek 51

Svátek má Dalimil a Dalimila.

Co se hodí k medu

Kromě čaje lze med využít i ve studených nápojích. Kupříkladu med se přidává do domácí zázvorové limonády či do dalších nápojů, jako je smoothie, které lze připravit několika způsoby: avokádové smoothie, kiwimangové smoothie a další. Nesmíme opomenout dříve velmi oblíbenou a tradiční medovinu.

Co si dát s medem

5 lehkých receptů s medemDetoxikační medová voda. Zaveďte si ranní rituál.Snídaně je základ dne. Pokud patříte k těm, co na ni nemají čas, udělejte si ho.Oběd nejen pro vegetariány. Pečená zelenina je lehké, zdravé a jednoduché jídlo.Domácí mátový ledový čaj.Grilovačka – s medem hračka.

Jak dlouho vydrží Marlenka v lednici

90 dní při teplotě od 2 do 24°C, 9 měsíců při skladování v teplotě do 8°C, 24 měsíců při zamražení v teplotě -18°C.

Jak Uchovavat marlenku

Skladujte při teplotě 2–24 °C. MARLENKA international s.r.o.

Jak dlouho vydrží medovník v lednici

Pokud potřebujete koupit dort hodbě dopředu, zvolte medovník. Pokud ho nesníte dřív, vydrží vám v lednici i 14 dní. Pokud si nejste jisti, jak dort skladovat a jak dlouho, raději se zeptejte.

Kde skladovat medovník

Medovník skladujte při teplotě 0°C až 6°C maximálně po dobu 21 dní. Při zmražení od -18°C do -25°C si však uchová svou kvalitu až tři měsíce. Abyste zabránili vysušování a okorávání dortu, musí být medovník při skladování neustále zabalen ve fólii.

Co se slaví 85

V tento den si nejen v České republice připomínáme konec 2. světové války, za který se z pohledu historických pramenů považuje kapitulace německých vojsk, vstoupivší v platnost 8. května, ve 23:01 hodin středoevropského času. V minulosti se svátek nazýval Den osvobození či Den osvobození od fašismu a slavil se až 9.

Co je za svátek 57

Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje je státní svátek České republiky, který se slaví každoročně 5. července jako připomenutí výročí příchodu slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu v roce 863.

Co je za svátek 104

Do konce roku zbývá 265 dní. Svátek má Darja.