Na co Susit Perovou bundu?

Na co Susit Perovou bundu?

Na co Susit peří

Peří patří do sušičky

Pro bundy, ale také polštáře či přikrývky plněné peřím se proto používají speciální plastové míčky, které se vkládají do bubnu sušičky, vystačíte však i s čistými tenisáky. Někteří producenti péřového oblečení už je dokonce přikládají ke svým výrobkům rovnou.
Archiv

Jak dlouho se suší péřová bunda v sušičce

Nastavte sušičku na teplotu mezi 30°C a 60 °C na 40 až 60 minut. Pokud je bunda po prvním sušení stále vlhká, postup opakujte, dokud není zcela suchá. Pak svou bundu nechte na 24 hodin zcela uschnout na ramínku.
Archiv

Jak prát a Susit péřové bundy

Pokud jste se intenzitu sušení na všitém lístečku nedočetli, zvolte sušicí program pro jemné prádlo, případně program “teplý vzduch” a nízkou teplotu. Tento program je šetrný a péřové bundy krásně načechrá. Pokud se vám nepodařilo péřovou bundu kvalitně vyprat a vysušit doma, pravděpodobně budete potřebovat novou.
Archiv

Jak dlouho schne péřová bunda

Sušení péřových věcí

Pokud na to půjdete ručně, počítejte s 3 – 4 dny, kdy je třeba ji často protřepávat a chuchvalce peří roztahovat zpět do komor. I to je způsob, jak co nejšetrněji bundu vysušit. Nikdy bundu nesušte na přímém slunci, ani na topení.
Archiv

Na jaký program sušit peřiny

V zájmu optimálního sušení nastavte speciální program pro vlnu. Pokud vaše sušička nemá program na vlnu, nastavte dlouhý cyklus při střední teplotě a použijte kuličky pro sušení, aby bylo po vysušení všechno jemné, nadýchané a voňavé. Ze sušičky nevybírejte oblečení, které není 100% suché.

Co nedávat do sušičky

Co nesmí do sušičkyplavky a elastické stahovací prádlo.silonové punčocháče.tenisky a boty s lepenými podrážkami (ostatní obuv ANO pouze v případě, že je sušička na tyto účely vybavená speciálním košem)vlněné či kašmírové oblečenítextilní a jiné hračky.kabelky.

Jak pečovat o péřovou bundu

Jako první si pořiďte speciální prací prostředek na péřové oblečení. Ten je opravdu klíčový a koupíte ho běžně v drogerii. Klasické přípravky mají odmašťující účinky a zbavily by peří jeho přirozené mastnoty a tím i unikátních izolačních vlastností a pružnosti! Pak můžete zamířit k pračce.

Jak nosit Perovou bundu

Neváhejte ji nosit se sukní

Dodejte svému péřovému kabátu romantičtější atmosféru tím, že ho zkombinujete s teplou vlněnou nebo pletenou sukní. Pro extra chladné dny přidejte vysoké kozačky a punčochy. Nejenže vám bude teplo, ale i ryze sportovní kousek jako je péřová bunda, bude vypadat šik.

Jak pouzivat Perovou bundu

Bundu perte samostatně a pouze na nízkou teplotu (ideálně 30 °C). Využijte na pračce také šetrný režim, ideálně bez ždímání. Péřovou bundu můžete sušit i v sušičce. Ideálně s míčky na sušení, na nízkou teplotu a s nastaveným režimem na peří (či s jiným režimem, v závislosti na možnostech sušičky).

Co se nesmí sušit v sušičce

Co nesmí do sušičkyplavky a elastické stahovací prádlo.silonové punčocháče.tenisky a boty s lepenými podrážkami (ostatní obuv ANO pouze v případě, že je sušička na tyto účely vybavená speciálním košem)vlněné či kašmírové oblečenítextilní a jiné hračky.kabelky.

Jak sušit Perovku

Sušení péřového oblečeníV dobře větraném prostoru rozložíme bundu horizontálně na sušáku.Pravidelně ji několikrát během sušení protřepáváme a otáčíme, nezapomínáme na kapuci.Nedáváme sušit na přímé slunce, pokud sušíme venku, pak vždy ve stínu, nesušte ani na topení (peří by se přesušilo a začalo se lámat)

Jak provonět prádlo v sušičce

Místo ubrousků můžete použít také tuhá vonítka do sušičky. Ta vydrží vonět v řádech týdnů až měsíců, nejsou ale na trhu zatím příliš rozšířená. Přírodní variantu vůně do sušičky představuje éterický olej. Ten můžete nakapat do speciálních vlněných koulí nebo gumových „vajíček“ a provonět tak prádlo.

Jak sušit prádlo v sušičce aby se nesrazilo

Suším vše na syntetiku, zapínám program 2× za sebou a nesrazilo se mi nikdy nic. Akorát ručníky dávám na vysokou teplotu program ručníky, jinak vše ostatní syntetika. Já používám šetrný program a nikdy se mi nic nesrazilo, rozhodně ne nijak zásadně. Je to sice delší než obyčejné sušení bavlny, ale prádlo je v pohodě.

Jak vyprat Perovou bundu bez sušičky

Praní péřového oblečení

Zvolte šetrný program BEZ ŽDÍMÁNÍ a odstřeďování a teplotu 30°C. Používejte pouze šetrné prací prostředky bez aviváží, nejlépe přímo určené pro praní oblečení z peří např. Grangers Down Wash nebo Grangers Down Wash Kit. Po máchání vodu z bubnu pouze vypusťte.

Jak zachránit péřovou bundu

Pokud nemáte sušičku, sušte bundu na vodorovném povrchu a alespoň pětkrát denně ji pořádně protřepávejte a rozdělávejte prsty jednotlivé chuchvalce peří. Úplné proschnutí trvá až tři dny a po celou dobu je třeba bundu čechrat. Můžete si pomoci fénem, kterým budete na bundu rovnoměrně foukat nepříliš horký vzduch.

Co je to prošívaná bunda

Prošívané bundy jsou elegantní a při nošení příjemně zahřejí. Prošití je nejen slušivý designový prvek, ale zároveň umožňuje rovnoměrné rozvrstvení výplně v bundě, čímž zaručuje stejné teplo v každém místě.

Na jaký program prát bundu

Bundy z funkčních materiálů je vhodné prát při šetrném programu (někdy také značeném jako program na delikátní prádlo) a maximální teplotě 40 °C za použití speciálních přípravků. Při praní nikdy nepoužívejte avivážní prostředky. Ty narušují strukturu a pevnost vláken a technické materiály ničí.

Co nepatří do sušičky

Do sušičky rovněž nepatří oblečení s plastovými zipy, které se mohou zkroutit. Podobně jako podprsenky s výplní, které se mohou zdeformovat. Vyvarujte se sušení čehokoliv, co může na sobě obsahovat jakýkoliv druh hořlaviny, jako např. ručníky znečištěné lakem na vlasy.

Co dát do sušičky aby prádlo nebylo pomačkané

Pokud vyndáváte prádlo ze sušičky velmi pomačkané, chyba je v tom, že jej vyndáváte pozdě. Prádlo je zapotřebí vytáhnout ještě teplé a nenechat ho v sušičce příliš dlouho. Stihne-li prádlo v sušičce vychladnout, způsobí to jeho pokrčení. Prádlo ze sušičky proto vždy hned vyndejte, uhlaďte a složte nebo pověste.

Co nesušit v sušičce na prádlo

Do sušičky nepatří:vlna.hedvábíkrajky.plastové zipy.velkoplošné nažehlovací obrázky.outdoorové oblečení

Jaká bunda je nejteplejší

Bundy plněné peřím patří jednoduše mezi nejteplejší zimní bundy právě především díky skvělým izolačním vlastnostem.

Jak prát Prosivane bundy

Bundy z funkčních materiálů je vhodné prát při šetrném programu (někdy také značeném jako program na delikátní prádlo) a maximální teplotě 40 °C za použití speciálních přípravků. Při praní nikdy nepoužívejte avivážní prostředky. Ty narušují strukturu a pevnost vláken a technické materiály ničí.

Jak často prát bundu

Bundu perte pravidelně

Perte ji na začátku a na konci každé sezóny. Praním z ní odstraníte prach a osvěžíte vlákna. Pokud si na praní bundy netroufáte, odneste ji do čistírny.

Co se muze sušit v sušičce

Všeobecně nejrozšířenější je sušení ovoce. Ve stejných sušičkách ale můžete sušit houby, zeleninu, bylinky, houby a dokonce i maso. K sušení si vždy vybírejte jen zralé plody bez plísně nebo jiného poškození a nastavte správnou teplotu sušičky potravin: 35–40 °C je ideální teplota pro sušení bylin a koření.

Proč míčky do sušičky

Vlněné míčky do sušičky mají mnoho výhod. V první řadě zabraňují tvorbě statické elektřiny na prádle a zároveň ho změkčují. Jsou vyrobené z bavlny, neobsahují žádné chemikálie, takže jsou vhodné pro alergiky, děti, pro lidi s citlivou pokožkou i pro přírodu, protože jsou ekologické.