Kdy se sbira Outkovka?

Kdy se sbira Outkovka?

Jak poznat Outkovku

Zespodu jsou drobné rourky, bílé barvy, ve stáří mohou být lehce nahnělé či našedlé. Výtrusy jsou bílé. Její druhový název naznačuje, že je velmi barevně pestrá– od hnědé, po šedou, namodralou, žlutou, někdy i nazelenalou (tato barva je ale spíše způsoběna řasami, které se na plodnicích mohou vyskytovat).
Archiv

Jak použít Outkovku

Obsahují malé množství vody a tak je možné sušit je v celku. Pro vysoký obsah celulózy se ale velice špatně drtí a je proto vhodné je rozmixovat. Vzniklá hmota připomíná buničinu. Užívá se ve formě odvaru z celých nebo rozmixovaných plodnic či ve formě lihové tinktury.
Archiv

Kdy brát coriolus

6, Chronické záněty močového měchýřevelmi často se Coriolus používá u stavů opakujících se zánětů močového měchýře.dává se pouze u akutních stavů, které se projevují řezáním, pálením, bolestí v urogenitální oblasti.důležitá je ale doba mimo akutní stav, kdy je podle čínské medicíny třeba posilovat energii ledvin.

Jak užívat Březovník

Podáváme po jedné čajové lžičce 1x-2x denně. Prášek je zprvu příjemný, jemně houbové chuti, pokud jej ale ihned nespolknete, dostaví se hořká chuť. Je nutno jej dokonale zapít. Pro lepší polykání je možno dávat například do jogurtu.

Na co je dobré reishi

Zklidňuje nervovou soustavu, zmírňuje bolest, léčí artritidu, nespavost, hypertenzi, astma, bronchitidu, angíny a zlepšuje imunitní systém. Má antiseptické vlastnosti. Houba Reishi je velmi účinná při chorobách srdce a krevního oběhu. Zvyšuje okysličení srdečního svalu.

Co je to shiitake

Shiitake je houba, která má příjemnou chuť a masitou konzistenci, takže se jedná o vynikající náhražku masa. Velmi populární je tedy mezi vegetariány a vegany, a to i díky vysokému obsahu esenciálních aminokyselin. Výskyt: tato houba se česky jmenuje houževnatec jedlý.

Jak kombinovat medicinální houby

Mohu kombinovat různé medicinální houby Ano, není zaznamenaná žádná neslučitelnost v kombinaci s různými druhy medicinálních hub. Jejich kombinací naopak můžete posílit jejich účinnost. Jen je potřeba rozhodnout se pro správný druh na základě vašich problémů, které chcete tímto způsobem řešit.

Kdy se sbírá Březovník

Sbírá se od podzimu do jara, kdy jsou plodnice vyzrálé a mají nejvíce účinných látek. Obsahuje minerály, vitamíny, polysacharidy (β-D-glukany a heteroglykany), triterpeny a steroly (známé svými protiinfekčními a antioxidačními účinky), lipidy, proteiny, polyfenoly a také ergosterol (provitamín D2).

Která houba roste na bříze

Březovník obecný roste ve smíšených lesích nebo v březových hájích, parazituje jak na mrtvém dřevě, tak i na živých kmenech a větvích bříz. Fermentovaný výluh připravíme z 50gr prášku, který zalejeme horkou ne vroucí! vodou, uzavřeme do sklenice či termosky a necháme stát přes noc. Výluh tak krátce zfermentuje.

Kdy jíst reishi

Při preventivním užívání užívejte 1-2 kapsle denně (2-3 měsíce v roce) na lačno (20 minut před jídlem nebo 30 minut po jídle), zapijte vodou nebo slabým čajem. Při zdravotních problémech užívejte 3-4 kapsle denně do zmírnění problémů (je vhodné poradit se s lékařem či praktikem čínské medicíny).

Jak dlouho užívat reishi

Vstřebávání reishi podporuje vitamín C. Je dobré reishi užívat v těchto intervalech: 3 týdny v měsíci a 1 týden vynechat. nebo 5 dní v týdnu a 2 dny pauza.

Jak dlouho se vaří shiitake

Při vaření hub shiitake použijte malé množství vody a do vroucí vody přidejte semínka fenyklu a česnek. Vařte 3 minuty, pak pánev odstavte z ohně a nechte houby stát pod zavřenou pokličkou. Po uvaření hub lze vývar použít jako vývar do polévek s jedinečnou, bohatou chutí.

Kde roste shiitake

Výskyt. Šiitake se přirozeně vyskytuje v teplém a vlhkém podnebí jihovýchodní Asie. Je to dřevokazná houba a roste po skupinách na rozkládajících se kmenech listnatých stromů, zejména šii, kaštanu, dubu, javoru, ambroně, buku, topolu, habru či moruše.

Na co je chaga

Čaga je houba, která se používá pro své očišťující vlastnosti – čistí krev, játra, regeneruje orgány a žlázy. Sibiřská čaga uchovává mladost, podporuje zdraví a dlouhověkost. Díky svým účinným ochranným vlastnostem a vysokému stupni bezpečnosti je vedena jako „bylina prvotřídní kvality“.

Co roste na Brize

Březovník většinou najdete pouze na břízách – na rozpadajících se starých kmenech bříz, ležících na zemi. Někdy je viděn i na živém stromě.

Jak se užívá Březovník

Užívá se při léčbě žaludečních a dvanáctníkových vředů. Březovník můžeme konzumovat ve formě namletého prášku, nálevu nebo tinktury. Lze zakoupit také extrakt. Prášek si připravíme z nakrájených nasušených plodnic, které rozemeleme v mlýnku, nebo rozmixujeme v sekáčku, případně rozdrtíme v hmoždíři.

Jak najít Čagu

Výskyt. Houba čaga roste zejména na Sibiři a je to vlastně druh choroše. Nejvíce roste na břízách, dále na jilmu, jasanu či jeřabině. Čaga rostoucí na břízách přejímá nutriční hodnoty tohoto stromu a má nejvyšší léčivé účinky.

Jak vypadá houba reishi

Jak reishi vypadá a kde na ni můžeme narazit Jedná se o chorošotvarou plodnici s hladkým, lesklým povrchem a vějířovitým či ledvinovitým tvarem klobouku o průměru cca 3 až 25 cm. Mladé houby jsou zbarvené dožluta, postupně tmavnou do rezavě hnědé, tmavě kaštanové až purpurově černé.

Co s houbami shiitake

Nabobtnalé houby pak můžete využít na mnoho způsobů. Shitake můžete dusit, smažit, grilovat i péct. Můj oblíbený recept je podusit je na cibulce s uzeným tempehem, přidat jen lehce povařený bulgur a ještě krátce podusit ve vývaru, dokud bulgur nezměkne a chutě se nespojí.

Jak očistit shiitake

Shitake. Napněte jejich klobouček a jemně odstraňte prsty nebo papírovou utěrkou vnější nečistoty. Následně je opláchněte pod tekoucí vodou. Ujistěte se, že nejsou pod vodou moc dlouho.

Kdy sklízet shiitake

Při pokojové teplotě (nejlépe kolem 20-22 °C) stačí udržovat substrát vlhký a plodnice začnou během pár dní rašit. Za týden již můžeme sklízet.

Jak poznat kvalitní Čagu

Velikost by měla mít alespoň jako grapefruit. Správná barva houby je rezavá, proto se pro posouzení doporučuje houbu naříznout a kousek z ní vyříznout. Zajímavé je, že vnitřní část čagy bývá měkčí a je typická svým žlutým až hnědým zbarvením.

Jak dlouho užívat chagu

Léčba sibiřskou čagou vyžaduje svůj čas. Většinu zdravotních problémů si každý v sobě buduje po dlouhou dobu. Pokud budete užívat výtažek z čagy pravidelně, příznivý účinek můžete očekávat za 3-6 měsíců. Ideální stav organismu je 12 měsíců.

Kdy raší bříza

Zajímavým druhem je i bříza Ermanova, původem z Dálného východu. Její kůra má nažloutlý, někdy až mírně oranžový nádech. Je to strom, který zvěstuje jaro, protože raší mezi prvními, ale také se mezi prvními na podzim vybarvuje a opadává.

Jak rychle roste bříza

Převisající kultivar, s obloukovitými větvemi, dorůstá do výšky 6 m. Roste relativně pomalu, roční přírůstek je kolem 30-40cm.