Kdy kvete aloe vera?

Kdy kvete aloe vera?

Jak zalévat aloe vera v květináči

Jedná se o subtropickou rostlinu, nepotřebuje tedy příliš mnoho vláhy. Aloe vera stačí zalévat jednou týdně menším množství vody. Je-li rostlina přes léto na slunci, např. balkoně, můžete dopřát vody více.
Archiv

Jak vypadá květ aloe vera

Aloe barbadensis) je jednoděložná, vytrvalá, stálezelená, sukulentní bylina s přízemní růžicí dlouhých dužnatých a na okraji řídce ostnitých listů. Květy jsou žluté a červeně naběhlé, válcovitého tvaru, uspořádané ve štíhlém a poměrně vysokém hroznovitém květenství. Květy jsou opylovány ptáky konzumujícími nektar.

Jak pečovat o aloe vera v květináči

Aloe vera dává přednost suchým podmínkám s dobře propustnou půdou. K dosažení tohoto cíle přidejte do běžné zeminy v květináči velké množství perlitu. Aloe Vera vyžaduje minimálně 6 až 8 hodin přímého slunečního světla denně. Při zalévání zalévejte hluboko a nasyťte půdu a zalévejte až po úplném vyschnutí půdy.
Archiv

Jak Letnit aloe vera

Aloe vera preferuje slunné, větrané stanoviště, ovšem letnění provádíme postupně, aby si zvykla na prudké slunce. V létě vyžaduje vydatnější zálivku a hnojení jednou za 14 dní běžnými tekutými hnojivy určenými pokojovým rostlinám, případně speciálními hnojivy pro kaktusy a sukulenty (ta se aplikují jednou za měsíc).

Jak dlouho žije aloe vera

Aloe vera je víceletá, stále zelená rostlina, která dorůstá do výšky kolem 30 cm. Listy jsou velké, kopinaté, na konci zašpičatělé, mají modrozelenou barvu a vyrůstají z přízemní tmavě zelené listové růžice.

Na co je dobrá šťáva z aloe vera

Šťáva z listů aloe vera má skvělé dezinfekční účinky, podporuje tvorbu nových kožních buněk, a proto se nejčastěji využívá pro léčbu popálenin nebo odřenin. Její zázračné účinky oceníte také při léčbě oparů, ekzémů nebo při poštípání hmyzem.

Jak se pozna práva aloe vera

Aloe vera vytváří krátký stonek hustě pokrytý masivními, silně dužnatými u báze velmi širokými listy, ve směru ke špičce se listy zužují. Listy jsou stavěny v růžici, jednotlivé růžice často tvoří trsy. Listy jsou dužnaté. Okraje až 50 cm dlouhých listů jsou zoubkované.

Jak se dělá gel z aloe vera

List Aloe Vera odřízněte úplně u stonku. Nařízněte list podélně. Mezi slupkou a gelem je nepotřebná dužina, po rozříznutí nechte list vyschnout, a pak naberte lžičkou jen gel bez dužiny. Gel smíchejte s kokosovým olejem (při 24 C mění skupenství v tekuté a bude se vám s ním lépe pracovat).

Jak použít aloe vera na vlasy

Než zábal nanesete na vlasy, doporučujeme je předtím umýt klasicky šamponem. Poté aplikujte zábal z aloe vera, směs naneste do celé délky vlasů a nezapomeňte ji vmasírovat také do pokožky hlavy. Vlasy následně zabalte do čepice nebo potravinové folie, poté ještě do ručníku a nechte působit 10-20 minut.