Kde se vyrábí Hyundai i30?

Kde se vyrábí Hyundai i30?

Kde se vyrábí i30

Hyundai i30 je pětimístný automobil nižší střední třídy vyráběný jihokorejskou automobilkou Hyundai. Na trh byl uveden v roce 2007. Pro evropský trh se v současnosti vyrábí v továrně ve slezských Nošovicích. Patří mezi nejprodávanější automobily v ČR.

Kde se vyrábí vozy Hyundai

Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech s r.o. (HMMC), se sídlem v průmyslové zóně v Nošovicích, byla založena 7. 7. 2006. Tuto historicky největší zahraniční investici v České republice uzavřeli v Koreji o rok dříve zástupci České republiky, Moravskoslezského kraje, agentury CzechInvest a Hyundai Motor Group.
Archiv

Kdo vyrábí auta Hyundai

Hyundai (korejsky 현대 Hjonde, výslovnost [ˈhjʌndɛ]IPA) je jihokorejský podnik. Jeho výrobní náplní je strojírenská výroba, stavba lodí, chemická výroba, elektronika a výroba automobilů.

Z jaké země pochází Hyundai

1931. Čong Ču-jong, zakladatel firmy Hyundai, se narodil ve vesnici Asan, nacházející se přibližně 45 kilometrů severně od dnešního demilitarizovaného pásma (DMZ), tedy v dnešní Severní Koreji.
Archiv

Kde se vyrábí auta v ČR

Dnes mezi nejvýznamnější výrobce osobních automobilů v Česku patří mladoboleslavská společnost Škoda Auto, vlastněná koncernem Volkswagen, kolínská společnost Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech a nošovický Hyundai. Nákladní automobily se vyrábí v kopřivnické Tatře a v pražské společnosti AVIA.

Jaký klíčový model automobilů Hyundai se vyrábí v České republice

Automobilka Hyundai zahájila v Nošovicích na Frýdecko-Místecku sériovou výrobu nové generace stěžejního modelu kategorie SUV. „Tucson tvoří zhruba sedmdesát procent produkce nošovického závodu,“ uvedl za automobilku Petr Michník.

Jak dlouho trvá výroba auta

„Aktuálně je nejkratší čekací doba šest měsíců, na některé modely se čeká sedm až devět měsíců, nejdelší lhůty jsou pak dvanáct až patnáct měsíců. Situace je způsobena především obrovskou poptávkou po našich modelech v celé Evropě,“ uvádí Jitka Jechová z Toyota Česká republika.

Kde sídlí Hyundai v ČR

Hyundai Motor Manufacturing Czech
Zakladatel Hyundai Motor Company
Adresa sídla Hyundai 700/1, Nižní Lhoty, 739 51, Česko
Souřadnice sídla 49°39′28,51″ s. š., 18°27′13,56″ v. d.
Charakteristika firmy

Kdo vyrábí vozy Kia

Kia Corporation je jihokorejská automobilová značka, která byla založena v roce 1944. Je členem skupiny Hyundai-Kia Automotive Group a její cíl je být jedním z největších výrobců automobilů na světě.

Jaká auta se vyrábí na Slovensku

Na Slovensku se aktuálně vyrábí vozy Volkswagen Touareg, Volkswagen Up, Audi Q7, Škoda Citigo, Seat Mii, Peugeot 208, Citroën C3 Picasso, Kia Cee´d, Kia Venga a Kia Sportage – tedy celkem 10.

Jak dlouho se čeká na Hyundai i30

Protože jsou modely i30 a Tucson vyráběny v domácím výrobním závodě v Nošovicích, je momentální čekací doba 3 až 8 měsíců – samozřejmě v závislosti na zvoleném modelu a jeho konkrétní specifikaci.

Kde se vyrábí kona

Továrna v Nošovicích je jediným výrobním závodem Hyundai v Evropské unii. Produkuje až 1400 aut denně, loni jich vyrobila 309 500 kusů. Vyrábí modely Tucson, i30 v několika variantách, sportovní i30 N a Kona Electric.

Co znamená slovo Kia

Společnost byla založena v roce 1944 a v oboru mobility působí již více než 75 let. Název Kia vychází z čínských znaků: "ki" znamená vzestup a "a" Asii, tedy "vzestup z Asie".

Kde se vyrábí Kia Ceed

Třetí generace (2018–2024) CD

Kia CEED (CD)
Výrobce Kia Motors
Roky produkce 2018 – dodnes
Místa výroby Žilina
Příbuzné vozy Hyundai i30

Co se vyrábí na Slovensku

Slovensko je největším výrobcem osobních aut na světě v přepočtu na 1.000 obyvatel. V zemi působí čytři automobilky (Volkswagen, Peugeot, KIA a Jaguar Land Rover) a více než 350 dodavatelů pro automobilový průmysl. K dalším významným průmyslovým sektorům patří elektrotechnický průmysl, chemický průmysl a metalurgie.

Jaké značky aut se vyrábí v Česku

Dnes mezi nejvýznamnější výrobce osobních automobilů v Česku patří mladoboleslavská společnost Škoda Auto, vlastněná koncernem Volkswagen, kolínská společnost Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech a nošovický Hyundai. Nákladní automobily se vyrábí v kopřivnické Tatře a v pražské společnosti AVIA.

Jak dlouho se čeká na novou Dacii

Dacia před pár lety poměrně rychle rozšířila svoji modelovou řadu ze tří na pět, ale teď už nějakou dobu čeká na novinky. Jak to vypadá, větší modelová obměna přijde až kolem roku 2020. Prodejům to ale nijak nepřekáží, v Evropě loni Dacia rostla tempem 7,3 % a na některé vozy je čekací doba až šest měsíců.

Jaká značka aut se vyrábí v Nošovicích

Továrna v Nošovicích je jediným výrobním závodem Hyundai v Evropské unii. Produkuje až 1 500 aut denně, loni jich vyrobila 309 500. Vyrábí modely i30, Kona Electric a Tucson.

Kdo vlastní Kia

Kia Corporation je jihokorejská automobilová značka, která byla založena v roce 1944. Je členem skupiny Hyundai-Kia Automotive Group a její cíl je být jedním z největších výrobců automobilů na světě. Hyundai koupil společnost v roce 1998.

Co znamená Mazda

Jméno automobilky Mazda má opravdu neobvyklý původ. Odkazuje totiž na boha dobra ze starého asijského náboženství zoroastrismus, který se jmenuje Ahura Mazda. Samo slovo Mazda přitom znamená moudrost nebo inteligenci.

Kde se vyrábí Kia Sportage

Každá druhá Kia prodaná v Evropě pochází z evropské produkce: ve slovenské Žilině provozuje společnost od roku 2006 nejmodernější výrobní závod s roční kapacitou 350 000 vozů. V Žilině se vyrábí SUV Sportage a modely rodiny Ceed.

Co znamená zkratka Ceed

Ceed je totiž zkratka pro Community of Europe, with European Design. V překladu pro evropskou veřejnost s evropským designem.

Kdo je větší Česko nebo Slovensko

Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ), Slovenského statistického úřadu a Eurostatu. Česko mělo ke konci června 10,54 milionu obyvatel, Slovensko 5,44 milionu. Češi tvoří asi dvě procenta obyvatel Evropské unie, Slováci pak zhruba procento.

Jaké je hlavní město Slovenské republiky

BratislavaSlovensko / Hlavní město

Oficiální název země je Slovenská republika. Rozloha Slovenska je 49 035 km2. Hlavní město je Bratislava (423 tisíc lidí).

Kdo vyrábí Toyoty

Toyota Motors a její značky, například Lexus, Scion a Daihatsu, patří do skupiny Toyota Group, která mimo jiné zahrnuje i dodavatelskou společnost Denso.