Kam se vydat sama?

Kam se vydat sama?

Jak začít cestovat sám

Respektujte sami sebe a nesnažte si hned vybrat zemi, do které potřebujete deset různých očkování, jen abyste si dokázali, že na to máte. Sólo cestování je výzvou samo o sobě a hlavním cílem stále zůstává – užít si ho. Pro první zkušenost se sólo cestováním si zvolte bezpečnější a přátelštější místo s méně výzvami.
Archiv

Kam vyrazit v létě

Pojďme se podívat do míst, kde léto nikdy nekončí.Bali. Nejlepší počasí pro dovolenou na tomto nádherném indonéském ostrově je od konce března do konce listopadu.Vietnam. Vietnam – to je nádherná příroda a naprosto odlišná kultura.Zanzibar.Severní Thajsko.Seychely.Spojené Arabské Emiráty.Srí Lanka.Maledivy.

Kam cestovat sám

Nejlepší dobrodružství: Jižní Amerika.Nejlepší jídlo: Vietnam.Nejlepší meditace a poznání sebe sama: Ubud, Indonésie.Nejlepší noční život: Berlín, Německo.Nejlepší skupinové výpravy: Východní Afrika.Nejlepší mezipřistání či pozastavení na cestách: Singapur.Nejlepší kultura: Řím, Itálie.
Archiv

Proč cestovat sama

Strávíte čas sami se sebou a máte příležitost poznat své pravé JÁ Strávit čas sám se sebou je zdraví prospěšné a zřídka se vám stane, že toho máte dost. Upřímně, neznám lepší balzám pro duši, než se stranit druhým. Životním milníkem pro mne byl pobyt v izolaci a pochopila jsem, že život v ústraní mě nabíjí.

Kam na dovolenou na vlastni pěst

Nejlepší je navštívit Albánii, Bulharsko a Chorvatsko, které v jarním a letním období vytvářejí téměř nebeskou prázdninovou atmosféru. Řecko a Makedonie jsou také ideálními destinacemi pro prázdninové výlety na vlastní pěst.

Kam v prosinci k moři levně

Kam v zimě k moři

Destinace Prosinec / Teplota moře Nejlevnější ubytování**
Srí Lanka 28°C (ideální koupání) 370 Kč
Jih Španělska 16°C (chladné koupání) 4.432 Kč (Málaga)
Egypt 23°C (příjemné koupání v některých oblastech) 791 Kč
Thajsko 28°C (ideální koupání) 582 Kč

Kam na dovolenou v roce 2023

Oblíbené destinace 2023

V současné době jsou nejvíce poptávanými destinacemi Řecko, Bulharsko, Turecko, Egypt a Chorvatsko. V zimě Kanárské ostrovy, Dominikánská republika a Zanzibar, zejména díky přímým letům.

Kde je v Evropě nejlevněji

K levným státům v Evropě patří zejména Ukrajina, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Slovinsko, Srbsko, Černá Hora, relativně levná může být Itálie, Španělsko. Jestliže máte hluboko do kapsy vyhněte se skandinávským zemím, kde jsou ceny jídla a ubytování více než trojnásobné.

Kam se dá nejlevněji letět

8 tipů na levné letenky z PrahyMilán. Milán je tradičně jednou z nejlevnějších destinací pro lety z pražského letiště.Budapešť Do Budapešti létá irská low cost aerolinka Ryanair, a proto bývají letenky z Prahy velmi levné.Malaga.Londýn.Curych.Řím.Eindhoven.Barcelona.

Kam na dovolenou k moři 2023

Oblíbené destinace 2023

V současné době jsou nejvíce poptávanými destinacemi Řecko, Bulharsko, Turecko, Egypt a Chorvatsko. V zimě Kanárské ostrovy, Dominikánská republika a Zanzibar, zejména díky přímým letům.

Jak cestovat bez auta

Během delších cest máte obvykle pět alternativních druhů dopravy: autobus, vlak, letadlo, loď, a zahrnout musíte také autostop nebo BlaBlaCar. Probereme cestu pozemními dopravními prostředky.

Kde u moře je v prosinci teplo

TOP města (8), kde se koupat v prosinci:#1 Cancun. Teplota moře: 26.6°C.#2 Bangkok. Teplota moře: 27.9°C.#3 Punta Cana. Teplota moře: 27.8°C.#4 Cozumel. Teplota moře: 26.6°C.#5 Bombaj. Teplota moře: 26.9°C.#6 Playa del Carmen. Teplota moře: 26.4°C.#7 Riviera Maya. Teplota moře: 26.4°C.#8 Tulum. Teplota moře: 26.4°C.

Kde je levněji než u nás

5 nejlevnějších zemí na světě – Kde přežít za 5000 Kč na měsícThajsko. Thajsko leží v jihovýchodní Asii a v současnosti zde žije šestkrát více obyvatel než v České republice.Kambodža. Kambodža, s přibližně stejným počtem obyvatel jako Česká republika, je přímým sousedem Thajska.Filipíny.Kostarika.Belize.

Kde je nejlepší dovolená

Nejlepší dovolená u moře – SROVNÁNÍ

Pořadí Destinace Naše skóre
1. Itálie 21/26
2. Řecko 21/26
3. Turecko 20/26
4. Dubaj 20/26

Kde je levné u moře

Kde je nejlevnější dovolená u mořeBulharsko,Chorvatsko,Polsko,Itálie,Egypt,Turecko,Tunisko,Řecko,

Kam v říjnu po Evropě

Kam se vypravit v říjnu Edinburgh, Skotsko. Amsterdam, Nizozemí Bohinjské jezero a NP Triglav, Slovinsko. Mnichov, Německo. Perugia, Itálie. NP Plitvická jezera, Chorvatsko. Malta, Comino a Gozo.

Jak létat co nejlevněji

Jak hledat nejlevnější letenkyBuďte flexibilní Nejlevnějí letenky na trhu se zpravidla objevují na termíny v týdnu či mimo sezónu.Kupujte letenky s předstihem.Cestujte nalehko.Létejte s nízkonákladovými společnostmi.Létejte z okolních letišťFacebook.Discord.Telegram.

Kam na nejhezčí dovolenou

10 destinací pro perfektní tropickou dovolenouBora Bora.Riviera Maya, Mexiko.Maledivy.Cookovy ostrovy.Fidži.Bahamy.Dominikánská republika.Bali.

Jak cestovat kdyz nemám penize

Rozšířenou možností, jak vycestovat za zadarmo nebo za velmi málo, je dobrovolnictví, tedy práce výměnou za stravu a ubytování. Pomáhat pak budete v různých záchranných stanicích, na farmách, nebo při různých rodinných penzionech.

Jak na levné cestování

Chcete-li tedy hlavně cestovat a nemáte jasně určený cíl ani neomezené finanční možnosti, vyberte si levnější zemi a jezděte mimo hlavní turistickou sezonu. Mezi dostupné a krásné země patří například Albánie, Slovinsko, Bosna a Hercegovina, Ibiza, Rumunsko, Laos, Thajsko či Vietnam a mnoho dalších.

Kam nejblíže k moři

Nejkratší vzdálenost od hranic České republiky k moři činí 283 km vzdušnou čarou. Jedná se o spojnici severního cípu Šluknovského výběžku a Štětínského zálivu v Baltském moři v Polsku. Autem by však bylo potřeba najet přibližně 430 km (5 hodin cesty).

Kde je nejlevnější život

Mezi nejlevnější země pro život v roce 2020 patří Pákistán, Indie, Tunisko, Gruzie, Egypt, Alžírsko, Bolívie, Ukrajina, Rumunsko, Zambie. Zde se však o nějakém vyžití a spokojeném životě mluvit nedá z důvodu bezpečnosti, životní úrovně či dalších podmínek.

Kde je pro Cechy levně

Evropa766 Kč/den. Ukrajina.794 Kč/den. Kosovo.849 Kč/den. Makedonie.850 Kč/den. Bosna a Hercegovina.921 Kč/den. Rumunsko.995 Kč/den. Srbsko.1018 Kč/den. Polsko.1041 Kč/den. Albánie.

Kde v Evropě je nejlevněji

UkrajinaUkrajina.794 Kč/den. Kosovo.849 Kč/den. Makedonie.850 Kč/den. Bosna a Hercegovina.921 Kč/den. Rumunsko.995 Kč/den. Srbsko.1018 Kč/den. Polsko.1041 Kč/den. Albánie.

Kde je nejteplejší moře v Evropě

Mezi místa, kde je v současnosti moře nejteplejší, patří ostrovy Ibiza, Ischia a Hvar. Téměř 30 stupňů má také voda, která omývá Kypr a řecké ostrovy. Vyšší teploty jsou na východě, v Turecku – například v populární Antalyi může dokonce tropickou hranici překročit.