Kam na pyramidy v Egyptě?

Kam na pyramidy v Egyptě?

Kam na dovolenou pyramidy

Dovolená v Egyptě by nikdy nebyla kompletní bez návštěvy věhlasných pyramid v Gíze. Je to přeci jen památka, která je pro Egypt naprosto zásadní a patří mezi ty nejikoničtější. Pyramidy navíc patří mezi 7 divů světa, takže pokud chcete vidět poslední stále stojící starověký div, Gízu musíte navštívit.
Archiv

Jak se dostat na pyramidy

Káhira se pyšní nejstarším metrem na africkém kontinentu. Metrem se rovněž můžete dostat k pyramidám v Gíze. Cesta z centra Káhiry na Giza railway station trvá jen zhruba 20 minut. Odtud však budete muset přímo k pyramidám ještě autobusem.

Jak dlouho trva cesta z Hurghady na pyramidy

Krajina mezi mořem a Káhirou je zcela vyprahlá. Jakmile se dostanete k Suezu, odbočíte od pobřeží směrem na západ a o něco později dorazíte do Káhiry. Cesta zabere asi 8 hodin. Na druhou stranu se cestuje podobně, opět se většinou vyráží brzo ráno.

Kam se léta do Egypta

Egypt – synonymem mohutnosti a oblíbenosti

Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se do letoviska Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Pro náročnější turisty je tady luxusní letovisko El Gouna, oblíbené je i letovisko Sahan u východního pobřeží Akabského zálivu.

Co je lepsi pro děti Hurghada nebo Marsa Alam

Pokud si chcete užít písčitých pláží i po vstupu do Rudého moře, pro dovolenou v Egyptě zvolte spíše Hurghadu. Naopak ti, kdož milují potápění a šnorchlování, nevadí jim vstup do moře přes korálové podloží či molo a preferují klidnější tempo, pro ty je jak stvořená oblast Marsa Alam.

Jak daleko jsou pyramidy od Marsa Alam

podrobnosti výletu Káhiry | Káhira z Marsa Alam

Ráno odjezd do Káhiry, která je vzdálená cca 490 km (během cesty bude přestávka cca 30 min). Prohlédnete si jeden ze sedmi divů světa – pyramidy v Gíze (vstup je povolen zdarma do pyramidy královny Hetepheres, Cheopsova pyramida cca 200 LE, Chefrenova cca 50 LE).

Kdy jet na pyramidy

2. Kdy jet na pyramidy Nejlepším obdobím pro návštěvu egyptských pyramid je říjen až březen. V tu dobu zde nepanují tak vysoké teploty jako v létě, které jsou možná příjemné při opalování na pláži, ale ne při procházkách kolem starověkých monumentů.

Jak se dostat do Káhiry

Do Káhiry často míří návštěvníci egyptských letovisek. Kromě organizovaných výletů s cestovkami můžete využít i vnitrostátních spojů Egyptairu, které zakoupíte i přes náš vyhledávač letenek. Zpáteční letenky z Hurghady nebo Šarm aš-Šajch stojí i se zavazadlem kolem 2 800 až 3 500 Kč.

Jaké peníze si vzít do Egypta

Nutno říci, že při běžných turistických cestách, zejména pak cestách do letovisek v Hurghadě nebo Marsa Alam, prakticky egyptské libry nevyužijete. Namísto toho si s sebou vezměte drobné v eurech nebo ještě lépe v amerických dolarech.

Kde je v Egyptě Nejhezci moře

Pokud si chcete užít písčitých pláží i po vstupu do Rudého moře, pro dovolenou v Egyptě zvolte spíše Hurghadu. Naopak ti, kdož milují potápění a šnorchlování, nevadí jim vstup do moře přes korálové podloží či molo a preferují klidnější tempo, pro ty je jak stvořená oblast Marsa Alam.

Jak daleko je Luxor z Marsa Alam

V ranních hodinách odjezd do Luxoru, který je vzdálený cca 280 km. V Luxoru navštívíte komplex boha Amona – Rea v Karnaku, poté bude následovat oběd v restauraci na břehu Nilu. Pokračujete návštěvou Memnonových kolosů, Údolí královen (Tutanchamonova hrobka poplatek cca 200 LE) a Zádušního chrámu královny Hatšepsut.

Co nepít v Egyptě

Egyptská kuchyně to jsou tradiční arabská jídla. V zemi je zakázáno jíst vepřové maso a pít alkohol. Základem místních jídel je rýže, pšenice a zelenina, skopové, kozí a jehněčí maso, drůbež (kachny, husy, holubi, křepelky) a samozřejmě čerstvé ryby z Nilu i ze Středozemního a Rudého moře.

Kdy je nejtepleji v Egyptě

Absolutně nejteplejší období z celého roku v Egyptě panuje od července do poloviny října. Teploty jsou extrémní a není výjimkou, že překonají i 40 °C ve stínu.

Kdy jsou nejlevnější letenky do Egypta

Informace, které byste před odletem měli vědět.

Nejlevnější letenka, kterou jsme našli 3 546 Kč
Nejlevnější měsíc k odletu září
Možné destinace 15
Nejoblíbenější letecká společnost Smart Wings
Letů týdně 54

Jak se dostat do Egypta bez pasu

Pokud občan ČR cestuje pouze do sinajských resortů Šarm aš-Šajch, Nuwejba, Dahab či Taba a plánuje zde pobývat do 15 dní – vízum do Egypta nepotřebuje. V momentu, kdy by ale chtěl vycestovat z těchto resortů do hlavního města Egypta (do Káhiry), musí si vízum zajistit.

Co jíst a nejíst v Egyptě

Místní kuchyně Egyptská kuchyně to jsou tradiční arabská jídla. V zemi je zakázáno jíst vepřové maso a pít alkohol. Základem místních jídel je rýže, pšenice a zelenina, skopové, kozí a jehněčí maso, drůbež (kachny, husy, holubi, křepelky) a samozřejmě čerstvé ryby z Nilu i ze Středozemního a Rudého moře.

Jak je draho v Egyptě

Kolik co stojí V Egyptě je podstatně levněji než u nás. Pokud chcete využívat služeb pro Egypťany a ne úplně ty nejlevnější, ušetříte více jak polovinu oproti našim cenám. Služby v hotelových resortech jsou tak o 20 % levnější, než v Česku.

Kde jsou v Egyptě vlny

Na egyptském severním pobřeží často fouká a Středozemní moře tu dělá velké vlny, takže na plavání nejsou zdejší podmínky nic moc. I proto zůstává tahle část Egypta hájemstvím výhradně domácích turistů.

Jak dlouho trvá cesta z Marsa Alam do Luxoru

Z MARSA ALAM. Celodenní výlet do Luxoru z Marsa Alam s návštěvou karnackého chrámu , Memnonových kolosů, Údolí královen a chrám královny Hatšepsut. Cesta do Luxoru trvá asi 3 hodiny.

Proč se nesmí pít voda v Egyptě

Voda v Egyptě obsahuje různé bakterie, viry a parazity. Bakterie E. coli, Salmonela a další bakterie mohou zkazit dovolenou a ještě můžete problémy řešit v ČR. V lepších hotelích bych se nebál ledu, ale jinak v menších bistrech a na spoustě místech bych před tím byl opatrný.

Kde je tepleji Marsa Alam nebo Hurghada

Vzhledem k tomu, že Marsa Alam se nachází jižněji, je zde počasí malinko příznivější a nedochází k velkým výkyvům teplot. Oproti Hurghadě je v Marsa Alam také méně větrno. Teplota moře dosahuje v průměru příjemných 20 °C.

Jak je v Egyptě v říjnu

Říjen bude připomínat naše pozdní léto. Denní teploty se pohybují okolo 30 °C, sluníčko neustále na obloze a teplota vody i moře bude mít okolo 26 °C.

Jak nejlevněji do Egypta

Tyto trasy mají nejlevnější lety do destinace Egypt, nalezené uživateli momondo (Česká republika)

Odlet Destinace Nejlepší cena
Praha Hurghada 6 357 Kč
Praha Káhira 7 449 Kč
Praha Marsa Alam 7 558 Kč
Brno Hurghada 8 847 Kč

Jak dlouho se letí do Egyptu

Jak dlouho se letí do Egypta, kudy se letí a jaká je trasa letu z Prahy U času říkáme, že obvyklá doba letu z Prahy, Brna i Ostravy trvá okolo 4 hodin letu. Vše samozřejmě záleží na konkrétních letištích, letové trase a především povětrnostních podmínkách.

Co si vzít za léky do Egypta

Nejlepším řešením jsou místní léky Anitnal, Drotazide, Diax nebo Streptoquin. Antinal, Drotazine i Diax jsou k sehnání i ve formě sirupu pro děti. Dostanete je v každé egyptské lékárně a často i na hotelové recepci, stojí většinou do 5 L.E. V lékárnách často šidí turisty právě na cenách těchto léků.