Jakou vřetenovou sekačku koupit?

Jakou vřetenovou sekačku koupit?

Která sekačka je nejlepší

Benzínové sekačky

Hodnocení Produkt
Top 1 92,3 % Vítěz srovnání VeGA 545 SXHE 7in1 Přečíst recenzi
Top 2 85,4 % Nejlepší cena-výkon VeGA 51 HWXV 6in1 Přečíst recenzi
Top 3 73,6 % Pro nenáročné Riwall PRO RPM 4735 Přečíst recenzi
Top 4 84,2 % I na vysokou trávu Riwall RPM 4640 PRO Přečíst recenzi

Jakou sekačku na 1000m2

Benzínové sekačky o výkonu 1 500–2 250 W – takové sekačky jsou ideální pro trávníky o ploše maximálně do 1000 m2. Benzínové sekačky o výkonu 2 250–3 000 W – zvládnou pozemek o výměře cca 1 750 m2 a poradí si i s vyšším a hustším porostem.
Archiv

Jak často sekat vřetenovou sekačkou

Sekejte tak často, jak nízký trávník chcete mít. Pokud ho chcete mít úplně nejnižší, sekejte denně vřetenovou sekačkou na 6 mm (tak se upravují greeny), chcete-li 10 mm, tak sekejte 3x týdně, a chcete-li 20 mm, sekejte 2x týdně. Je třeba nikdy nestříhat víc než 1/3 délky stébla.

Jakou sekačku na zahradu si vybrat

Při výběru zahradní sekačky je třeba sledovat hned několik klíčových parametrů – mezi ně patří především pohon, způsob sekání, šířka záběru nebo kvalita konstrukce. Důležitou roli však hraje také to, jak velkou plochu budete sekat, či terén, ve kterém se pohybujete.
ArchivPodobné

Kdo je výrobcem sekaček VeGA

Zahradní technika značky VeGA, kterou výhradně od roku 2005 dováží do České republiky firma V–GARDEN s.r.o., nabízí ze svého sortimentu velice zajímavé produkty.

Jak vybrat aku sekačku

Pro AKU sekačky na trávu rozhodně doporučujme baterii o kapacitě 5,0 Ah – čím větší kapacita, tím delší běh baterie na jedno nabití. Kapacity 2,5 Ah u sekaček na trávu vydrží přibližně 10 min, jedná se totiž velký stroj, který vyžaduje více energie, proto je lepší sáhnout po dvojnásobné kapacitě.

Jaký výkon sekačky

Výkon motoru

Pozor, aby nebyla sekačka naddimenzovaná po stránce šířky záběru, ale s malým motůrkem. Velice zjednodušeně lze říct, že pro nejmenší zahrady si vystačíte s motorem o výkonu 4 HP, pro střední stačí 5 HP. Pro velké zahrady nad 1 500 m² chtějte stroj o výkonu 6 HP.

V jaké výšce sekat trávu

Běžný užitkový trávník se seče na výšku asi 4–5 cm, pro trávník ve stínu se doporučuje výška asi 6 cm. Všeobecně nesekejte příliš nízko, protože to zpožďuje růst nových výhonků a zanechává holá místa, na kterých se rád zabydluje plevel. Obecně platí: Stébla vždy zkracujte pouze o třetinu jejich současné výšky.

Na co je vřetenová sekačka

Popravdě označení sekačka je u té vřetenové celkem nepřesné, protože trávu neseká, ale dokonale zastřihává do roviny. Nože vřetena se otáčejí proti pevně umístěnému druhému noži a podobně jako ostří nůžek zastřihávají jednotlivé listy trávníku. Řez je tedy dokonale rovný a rychle se hojí.

Jak sekat malou zahradu

Na zahradu do 500 metrů čtverečních není potřeba kupovat drahou techniku. Vystačíte si s levnou elektrickou sekačkou a malým vyžínačem. A exponovaná místa těsně kolem domu si můžete ošetřit ruční vřetenovou sekačkou, její pomocí vyrobíte anglický trávník.

Kdo vyrábí sekačky Stiga

Stiga je švédská firma vyrábějící zahradní techniku (travní sekačky, sekací traktory, křovinořezy, motorové pily, sněžné frézy, nůžky na živý plot atd.), sportovní vybavení (např. pro stolní tenis) a stolní hry (stolní hokej).

Kdo je výrobce značky riwall

Riwall je značka patřící českému společnosti Garland, která se zabývá výrobou vybavení pro dílnu a zahradu. Pod značkou Riwall se prodávají mimo jiné tlakové myčky, rotační sekačky, provzdušňovače, kultivátory, vyžínače, křovinořezy, řetězové pily, plotostřihy, vysavače, drtiče nebo sněhové řetězy.

Jak vybrat strunovou sekačku

V nabídce výrobců jsou běžně elektrické strunové sekačky s příkonem v rozmezí od 250 do 1000 W. Pokud udržujete větší plochu zahrady, doporučujeme sekačku s vyšším výkonem. U akumulátorových strunových sekaček, platí stejné pravidlo jako u jiného akumulátorového nářadí.

Jaký motor do sekačky

Při výběru upřednostněte sekačku s motorem od renomovaných výrobců (Honda, Briggs, Tecumseh nebo český Jikov). Při koupi sekačky, která má obsloužit plochu větší než tisíc metrů čtverečních, volte motory s rozvody OHV nebo OHC či dvoutakty Jikov. Takové jednotky mají vyšší životnost.

Kdy je nejlepší sekat trávu

První sekání koncem dubna nebo začátkem května, respektive tehdy, kdy už má trávník alespoň decimetr výšky. Pažit pak zkracovat o třetinu výšky, a jestli jde o čerstvý trávník, tak raději nastoupit do práce s kosou, než sekačkou. Tím totiž zabráníte tomu, aby docházelo k vytrhávání mladých rostlinek i s kořínky.

Proč se seká tráva

Pokud budeme trávu sekat třeba s poloviční frekvencí, vznikne vyšší trávník, který je bohatší na druhovou skladbu rostlin. Je tím stabilnější a lépe odolává výkyvům počasí. Hustý porost zadrží sluneční paprsky a poskytuje životní prostor i potravu mnohým živočichům, hlavně bezobratlým.

Jak brousit vřetenovou sekačku

Broušení vřetene probíhá na speciální brusce, kterou jen tak doma někdo v garáži nemá. Vřeteno je nejdříve broušeno čelně, aby vzdálenost konce každého nože od středu byla naprosto stejná. To je zajištěno rychlým otáčením vřetene a pojezdem rotujícího brusného kotouče (viz video).

Jak často sekat

Doporučuje se sekat trávník jednou týdně. Chcete-li mít pěkný a hustý trávník, pravidelně ho sekejte. Sečení zajistí, že se stvoly trávy u báze rozvětví. Pravidelné sekání trávníku zajistí jeho větší hustotu.

Jak sekat travu bez sekačky

Nejjednodušším a pravděpodobně i nejstarším nástrojem k sečení trávy je srp. Hodí se k vyžínání cestiček a prostorů kolem stromků, kam se nedostaneme s kosou nebo sekačkou. Vyrábí se i pro leváky, nabrousíte ho brouskem na kosu. Variantou srpu je malá jednoruční kosa.

Odkud je Stiga

Stiga je švédská firma vyrábějící zahradní techniku (travní sekačky, sekací traktory, křovinořezy, motorové pily, sněžné frézy, nůžky na živý plot atd.), sportovní vybavení (např. pro stolní tenis) a stolní hry (stolní hokej).

Kdo je výrobce MTD

Společnost MTD Products Inc. byla založena v roce 1932 v USA třemi německými inženýry. Dnes patří mezi největší světové producenty zahradní techniky. Její výrobní závody najdete v USA, Kanadě, Asii a Evropě.

Jak výkonný křovinořez

Dostatečný výkon křovinořezu je základem úspěchu

Výkon křovinořezů se pohybuje nejčastěji mezi 1 – 4 kW, obecně platí, že benzínové modely se řadí mezi nejsilnější a nejvýkonnější. Běžné aku a elektrické modely s hmotností 3 – 4 kg jsou vhodné na vyžínání menších ploch, bez velkého množství křovin.

Na co je strunová sekačka

Strunové sekačky jsou praktickým nástrojem pro úpravu okrajů trávníku, posekáte jimi porost kolem plotů, okrajů zdí, schodů, záhonů i pod lavičkami a převislými stromy. V naší nabídce najdete dva typy strunových sekaček – akumulátorové a elektrické.

Jakou benzínovou sekačku

Nejlepší benzínové sekačky dle srovnání

Varianta výběru Hodnocení Vzhled a název
Vítěz srovnání 92,3 % VeGA 545 SXHE 7in1 Přečíst recenzi
Nejlepší cena-výkon 85,4 % VeGA 51 HWXV 6in1 Přečíst recenzi
Pro nenáročné 73,6 % Riwall PRO RPM 4735 Přečíst recenzi
Další na zvážení 84,2 % Riwall RPM 4640 PRO Přečíst recenzi

Co s motorem ze sekačky

Záleží na výkonu, třeba zpřevodovat a použít na nějaká naviják, vrátek, nebo malý traktůrek a pod. Nebo s nějakou převodovkou na cirkulárku, někam, kde není elektřina.