Jaký zvolit tvar brýlí?

Jaký zvolit tvar brýlí?

Jaký tvar brýlí pro kulatý obličej

Pro kulatý typ obličeje jsou charakteristické jemné neostré linie, široké čelo a čelist a širší lícní kosti. Tomuto tvaru obličeje sluší hranaté silné obruby, které zostří jemné rysy. Obruba by měla být zároveň s lícní kostí. Pro optické protažení obličeje volte obruby, které se ve spodní části zužují.
Archiv

Jak vybrat velikost brýlí

Pokud vybíráte brýle, a žádné zatím nenosíte, lze si velikost změřit svépomocí. Při pohledu do zrcadla si změřte šířku mezi oblastmi spánků – pro lepší určení můžete za ucho vždy vložit tužku. Objednejte brýle, jejichž součet šířky obou očnic a nosníku bude cca +/- 3 mm shodný s Vaší naměřenou hodnotou.

Jaké brýle na oválný obličej

Oválný obličej

Chcete-li si zachovat přirozenou vyváženost oválného obličeje, vyberte si obruby, které budou minimálně stejně široké (nebo širší) jako nejširší část vašeho obličeje. VYZKOUŠEJTE: S oválným obličejem jde dohromady většina tvarů brýlových obrub. Obruby čtvercové, obdélníkové a jiné geometrické tvary.

Jak vybrat obroučky brýlí

Pohlídejte si, aby spodní obroučky přesně navazovaly na lícní kost. V případě, že hledáte něco méně nápadného, dobře poslouží i jemnější hranaté brýle např. wayfarer. Pozor si dejte na zaoblené obroučky, které by obličej ještě více zakulatily.
Archiv

Jak vybrat brýle podle tvaru obličeje

K oválnému tvaru obličeje se hodí jakýkoliv tvar brýlí. Hranatému tvaru obličeje sluší zejména kulatý nebo oválný tvar brýlí a pro kulatý tvar obličeje je to přesně naopak. Trojúhelníkový tvar obličeje má nejraději kulatější tvar brýlí.

Jak zjistit jaký mám tvar obličeje

Pokud je váš obličej stejně dlouhý jako široký, budete mít pravděpodobně kulatý nebo hranatý typ obličeje. Delší než širší rozměry naopak ukáží na oválný nebo podlouhlý tvar. Pokud se váš obličej od čela zužuje, budete patřit k srdcovitému typu, opačné rozměry ukáží na trojúhelníkový tvar.

Jak se značí velikost brýlí

Velikosti brýlí

První označení udává model, číslo za pomlčkou barvu, následuje velikost očnice, na obr. označeno jako číslo 1 a šířka nosníku jako číslo 2, číslo na závěr je délka stanice. Vše v mm oo9102-36 57O18 137.

Co znamenají čísla na brýlích

Kódy na brýlích označují výrobce, model i rozměry

Barevná varianta bývá v některých případech uvedená zkratkou col. jako (jako color). Další čísla na brýlích nesou také informaci o přesných rozměrech brýlové obruby. Týká se to jak dioptrických, tak slunečních brýlí.

Jaké jsou moderní brýle

Jak už jsme zmínili, rok 2022 bude přát barvám. Kromě stálic černé a transparentní, ovládnou brýlové obruby různé barvy, jako třeba červená, modrá, ale také budete moci vybírat z různých vzorů. Mimochodem, barvou roku podle Pantone je 17-3938 Very Peri. Jedná se o optimistický teplý odstín fialové barvy.

Jaký tvar slunečních brýlí

Ostrým rysům sluší oválné a kulaté tvary. Dokážou totiž ostrost rysů patřičně vyvážit. Na místě jsou i různě zdobené obroučky, které na vašem obličeji nezapadnou, ale naopak krásně vyniknou. Geometrickým tvarům se naopak vyhněte.

Jak zjemnit rysy obličeje

Nejprve naneseme tmavý odstín od ucha směrem ke koutku úst. Tím lícní kosti ustoupí do pozadí a obličej se opticky zúží. Tmavým odstínem i zúžíme bradu, a to tak, že tmavou zjemníme hrany dolní čelisti. Světlý stín je pak zapotřebí nanést na hřbet nosu, mezi obočí a pod oči k projasnění celkového dojmu.

Jak mají správně sedět brýle na nose

Obruba by měla sedět maximálně v úrovni obočí, nejlépe o trochu níže. Výšu posazení brýlí na nose si můžete přizpůsobit pomocí roztažení a nebo stažení nosníků na brýlích, které jsou k tomu uzpůsobené. Spodní část obruby by se neměla dotýkat pokožky tváře. Obruby vybírejte také s ohledem na počet dioptrií.

Jak se vyznat v předpisu na brýle

Jak číst předpis, tištěná verze

Hodnota -3,75 znamená, že potřebujete 3 a 3/4 dioptrie, která koriguje vaší krátkozrakost. Čím vyšší číslo dioptrie bez ohledu na znaménko, tím silnější čočky potřebujete. Na předpisech se před dioptrickou hodnotou můžete někdy setkat se znaménkem (=).

Jaké brýle 2023

Kulaté brýle jsou už roky velmi populární a na trendovosti nebudou ztrácet ani v roce 2023. Jemné kruhové brýle časem nabyly na výraznosti. Pokud máte hranaté rysy obličeje, získáte s tímto tvarem dokonalou rovnováhu a budete vypadat velmi šik.

Jaké jsou nejlepší sluneční brýle

Nejlepší sluneční brýle

Pořadí Název Hodnocení
1. Ray Ban RB2132 901, dámské ⭐ 94 %
2. Delphin SG 02, pánské ⭐ 91 %
3. Relax Antarctica R5418A, dámské ⭐ 90 %
4. Vans Spicoli 4 Shades, unisex ⭐ 89 %

Jak vybrat kvalitní sluneční brýle

Při výběru tak dbejte na číslo, které určuje sílu UV filtru, čím vyšší číslo to je, tím vyšší pak bude ochrana před UV-A a UV-B zářením. Jeho minimální hodnota by pak měla být 400. Kvalitní sluneční brýle by měly mít EEC standard – certifikát o schopnosti pohlcovat UV-A a UV-B záření.

Jak na povadlé kontury obličeje

Výrazně účinné jsou při řešení konturace injekční výplně na bázi kyseliny hyaluronové, které pomáhají vrátit objem stárnoucímu obličeji, modelovat bradu a čelist a omladit celkový vzhled. Pokud kromě modelace kontur toužíte i po pleti bez vrásek, může pro vás být řešením vyhlazení vrásek botulotoxinem.

Jak utáhnout nožičky u brýlí

Ten je důležitý proto, abyste si ochránili sklo. Překryjte jím tedy z obou stran sklo, chyťte brýle prsty. Brýle opřete v místě šroubování o okraj stolu, nebo jiné pevné podložky. Šroubek šroubujte jemně a dávejte pozor, abyste ho nepřetáhli!

Jak vidí lidé s astigmatismem

Astigmatismus je oční vada způsobená nepravidelným zakřivením rohovky. Světlo, které rohovkou prochází, se láme všemi směry a na sítnici se tedy paprsky nesbíhají do jednoho bodu. Díky tomu je obraz rozostřený a vidění může být rozmazané. Toto onemocnění je velmi rozšířené a trpí jím zhruba 10 % naší populace.

Jaké brýle se teď nosí

Jak už jsme zmínili, rok 2022 bude přát barvám. Kromě stálic černé a transparentní, ovládnou brýlové obruby různé barvy, jako třeba červená, modrá, ale také budete moci vybírat z různých vzorů. Mimochodem, barvou roku podle Pantone je 17-3938 Very Peri. Jedná se o optimistický teplý odstín fialové barvy.

Jak nosit sluneční brýle

Slaďte brýle a oblečení

Pokud chápete, že nemluvíme o cukru, jste na dobré cestě. Dobrá rada pro začátek – barva rámečků vašich brýlí by měla ladit s barvou obuvi nebo tašky, nebo něčeho jiného, co máte na sobě… Když nebudete ladit, můžete ve slunečních brýlích vypadat trochu jako šašek.

Jak poznat kvalitní brýle

Kvalitní brýle mají na vnitřní straně postranice uveden certifikát CE a zároveň stupeň ochrany. Kategorie slunečního filtru se označuje číselnou hodnotou od nuly do čtyř. Podstatným kritériem při výběru slunečních brýlí je, při jakých činnostech je budeme nosit.

Jak poznat polarizační brýle

Vyzkoušejte jednoduchý test:

Dejte dvě polarizační čočky (nebo brýle s polarizačními čočkami) za sebe a podívejte se do světla žárovky. Poté otočte jednu čočku o 90 stupňů a zjistíte, že se tyto čočky stanou skoro neprůhlednými. Pokud bude jedna z čoček nepolarizační, budou obě čočky nadále průhledné.

Jak vyhladit obličej

K odstranění odumřelých buněk se používají AHA kyseliny. Proto jsou často součástí domácích chemických peelingů a postarají se o vyhlazení a vypnutí pleti. Před volnými radikály chrání naši pleť vitamíny C a E. Tyto aktivní látky vytvoří na naší pleti bariéru a odpuzují látky, které jsou pro nás naopak škodlivé.

Jak zpevnit Povisle tvare

Jeden z nejefektivnějších způsobů, jak výrazně oživit, zpevnit a především pozvednout stárnoucí části obličeje bez nutnosti chirurgického zákroku, je tzv. niťový lifting. Zákrok, který se provádí bez nutnosti narkózy, je nebolestivý a nenáročný.