Jak zateplit strechu z venku?

Jak zateplit strechu z venku?

Jak zateplit střechu z venku

Nadkrokevní izolace znamená, že je instalována nahoře nad krokvemi. Mohou se pro ni používat všechny dostupné tepelné izolanty, skleněné a kamenné vlny, polystyreny nebo moderní tepelné izolace na bázi PIR, PUR nebo fenolické pěny.
Archiv

Čím se zatepluje střecha

Mezi takové materiály patří například tvrdé polyuretanové, resp. polyizokyanurátové izolační panely s označením PIR izolace, které nabízí významné technické výhody a hodí se právě pro nadkrokevní izolace šikmých střech a pro izolace střech plochých.

Jak zateplit střechu

Nejběžnější způsob zateplení podkroví šikmé střechy je mezi a pod krokvemi. Izolace z kamenné vlny se vkládá nejprve mezi dřevěnou konstrukci krovu a posléze i pod ni. Aby byly splněny požadavky na tepelněizolační vlastnosti konstrukce, izolace se pokládá ve dvou nebo i více vrstvách.

Čím zateplit plochou střechu

Naštěstí máte na výběr z velkého množství materiálů:Pěnový polystyren je levný a stavební firmy s ním mají velké zkušenosti.Stříkaná PUR izolace – Hodí se pro zateplení nových i starých plochých střech.Foukaná izolace – hodí se pouze pro zateplení střech s uzavřenou dutinou.Minerální vata je pružná a nehořlavá.

Jaký typ zateplení je nejlepší pro šikmou střechu

Zvoleným tepelně izolačním materiálem je pěnový polyuretan. Pěnový polyuretan má nejlepší tepelně-izolační vlastnosti ze všech používaných materiálů a již při relativně malých tloušťkách izolační vrstvy lze vyhovět současným požadavkům na zateplení šikmých střech. Polyuretan však nabízí velkorysá řešení i do budoucna.

Jak dodatečně zateplit střechu

Pro určité skladby střešního pláště je nutné použít pod panely parozábranu, a tyto panely z horní strany opatřit pojistnou hydroizolační folií. Izolace je ke konstrukci střechy kotvena speciálním vrutem přes kontralať, na kterou se na závěr přichytí laťování pro danou střešní krytinu.

Jak dlouho trvá zateplení střechy

Jak dlouho budou zateplovací práce trvat Zateplení polystyrenem trvá podle složitosti zakázky a v závislosti na klimatických podmínkách asi 2–3 týdny. Je však třeba počítat s přípravnými pracemi (vytvoření projektové dokumentace, výběr a oslovení stavební firmy, nákup izolantu apod.).

Jak se zatepluje

Prvním krokem k zateplení fasády je montáž zakládacích soklových lišt, do kterých vložíte izolační desky. Izolační desky lepte na terče pomocí stěrkového tmelu a postupujte vždy odspodu, nahoru. Izolační fasádní desky byste měli dávat na vazbu, stejně jako třeba cihly.

Jakou izolací na plochou strechu

Z tepelně izolačních materiálů se na plochých střechách a střechách menších sklonů používají nejčastěji polystyreny a minerální vlny, ovšem jako velmi účinná se ukázala být i izolace stříkaná – čili speciální pěny.

Jak na plochou střechu

Plochá střecha musí být ve spádu, čili následuje spádová vrstva, ta se provádí buď vystěrkováním nosné konstrukce lehkým betonem ve vhodném sklonu (minimální je 2%), nebo spádováním izolační vrstvou. V nabídce jsou například spádové termoizolační klíny.

Jakou izolaci pod strechu

Jako nadkrokevní izolant se použít minerální vata dodávaná v deskách nebo rolích. Ta je nehořlavá a má výborné akustické vlastnosti: brání například průniku hluku deště či ruchu z ulice. Další možností jsou PUR či PIR panely. Pozor, PUR či PIR panely jsou hořlavé a mají špatné akustické vlastnosti.

Jakou izolaci na strechu

Polyuretan má nejlepší tepelně-izolační schopnost za všech používaných materiálů. Díky vynikajícím vlastnostem polyuretanu je možné dosáhnout vysokého izolačního výkonu a přitom redukovat tloušťku izolace až o 40% ve srovnání s jinými materiály.

Jakou izolaci mezi krokve

Izolaci uřízneme do požadovaného rozměru a vložíme mezi krokve. Mezi krokve můžeme použít například z kamenné vlny Isover Orsik, Orset, Uni nebo vlnu skelnou, například Isover Unirol Plus či Unirol Profi. Dle modulu krokví bychom měli volit i rozměr materiálu 1000 či 1200 mm.

Co je stříkaná izolace

Jde o nástřik směsi dvou tekutých složek na různé povrchy s cílem zajistit tak především tepelnou izolaci, v mnoha případech (např. ploché střechy, haly) však i hydroizolaci a ochranu požární.

Kdy delat zateplení

Odborníci ze Sdružení EPS ČR potvrzují, že nejvhodnějším obdobím pro zateplování je jaro nebo léto. V suchém a teplém počasí izolační materiály snadno zasychají, což minimalizuje riziko nehod zateplovacího systému, jejichž následné odstranění výrazně zvyšuje rozpočet na zateplení.

Jak správně zateplit

Kontaktní zateplení fasády

Izolantem je v tomto případě minerální vata anebo pěnový polystyren. Vybraný materiál je napevno přichycen přímo na stávající fasádu. V současné době se k zateplení fasády používá mnohem více fasádní polystyren než minerální vata. Důvodem je jeho nižší cena a snazší opracovatelnost.

Jak zvolit tloušťku izolace

Doporučuje se zateplit fasádu alespoň 20 cm a střechu 30 cm izolantu. Tyto tloušťky jsou i podmínkou pro proplacení státní dotace včetně Nové zelené úsporám Light. Vzhledem k rostoucím cenám energií se nicméně vyplatí na fasádu dát až 28 cm a do střechy 40 cm.

Které druhy materiálu zvolíte pro zateplení plochých střech

TEPELNĚIZOLAČNÍ MATERIÁLY PLOCHÝCH STŘECH

Ve starších střešních konstrukcích se jako tepelná izolace nejčastěji vyskytuje škvára, škvárobeton, keramzit, pórobeton a pěnový polystyren. V současnosti se používají hlavně desky z čedičového vlákna, extrudovaného polystyrenu, expandovaného perlitu a PUR pěny.

Jakou krytinu na plochou střechu

Pravdou je, že nejčastěji se u plochých střech setkáme s asfaltovou krytinou krytou štěrkem, ale výběr je daleko širší. Ve hře je například PVC folie nebo kombinace PVC a bitumenové krytiny. Polyolefinovo-kopolymerovo-bitumenové pásy (POCB). Pro ploché střechy lze v řadě případů využít i plechové střešní krytiny.

Jak zateplit plochou střechu polystyrenem

V případě jednoplášťové ploché střechy se často volí nenasákavá izolace, jako například extrudovaný polystyren, který se umístí na horní stranu pláště, nikoli pod něj. Na izolaci musí ještě přijít ochranná propustná vrstva kamínků nebo nasucho položených dlaždic.

Jakou tloušťku stříkané izolace

Záleží na energetické třídě daného domu, ale doporučuje se od 15 do 30 cm. Pokud není dostatečný prostor, tak je vhodné použit tvrdou pěnu s výrazně nižší tloušťkou nástřiku. Základní tloušťka izolace pro součinitel prostupu tepla U=0,23 W/m2*K – měkká pěna 10 cm, tvrdá pěna 6 cm.

Co je PIR izolace

Materiál PIR je tvořen kombinací uretanových a isokyanurátových vazeb, zatímco PUR obsahuje především uretanové vazby. Na rozdíl od materiálu PUR se při výrobě PIR uplatňují kromě přebytečného izokyanátu také polyesterové polyoly, které zapadají do jeho prstencové struktury.

Jak dlouho trva zateplení

Zateplení trvá podle složitosti zakázky cca 2-3 týdny, resp. 10 pracovních dní v závislosti na klimatických podmínkách.

Jak postupovat při zateplení domu

V tomto článku vás krok po kroku provedeme celou realizací zateplení, tak jak na sebe jednotlivé práce navazují.Příprava podkladu.Založení zateplovacího systému.Lepení fasádního polystyrenu.Zápustné kotvení izolantu talířovou hmoždinkou.Přebroušení polystyrenu a vypěnění spár izolační pěnou.

Jakou izolaci na střechu

Zvoleným tepelně izolačním materiálem je pěnový polyuretan. Pěnový polyuretan má nejlepší tepelně-izolační vlastnosti ze všech používaných materiálů a již při relativně malých tloušťkách izolační vrstvy lze vyhovět současným požadavkům na zateplení šikmých střech. Polyuretan však nabízí velkorysá řešení i do budoucna.