Jak zakrýt velký výstřih?

Jak zakrýt velký výstřih?

Jak zmensit velký výstřih

Pokud se vám zdá výstřih příliš malý nebo příliš velký, začněte s úpravou tak, že k původní křivce průkrčníku v předním a zadním dílu narýsujete paralelní křivku ve vzdálenosti 1 cm, ne více. Celkové zmenšení o 1 cm je poměrně velká úprava, i když se to nezdá.

Jak zmenšit hluboký výstřih

Je-li výstřih příliš hluboký, můžete jeho spodní cíp vyplnit košilkou, podprsenka by neměla být vidět vůbec, pořídit si můžete speciálně vykrojenou, která je uzpůsobena právě hlubokým výstřihům (hledejte ji pod anglickým názvem plunge bra).
Archiv

Jak udělat výstřih na tričku

Zvětšení výstřihu:

Zvětšení výstřihu je jednodušší úprava, protože se dá udělat i na rozešitém triku. Nejprve si sešijeme díly k sobě (přední díl, zadní díl, rukávy) a poté ozkoušíme. Zde jsem šila podle střihu na triko s klasik rukávem, s výstřihem až ke krku.

Jak udělat z kulatého výstřih do V

Dalším způsobem, jak olemovat véčkový výstřih proužkem na poloviny, je křížením proužku ve véčku. Opět lze lemovat fineribem i úpletem, vždy však pružným! Hotové triko s véčkovým výstřihem – užší verze trika s běžným rukávem. Véčko je ideální zpevnit zažehlovací výztuhou.

Jak se šije výstřih do V

A budeme předšívat nejprve levou stranu cca 3 – 4 cm směrem ke špici, ve vrcholu výstřihu necháme zapíchnutou jehlu, zvedneme patku (provedeme nástřih k jehle – kdo nedělal předem), otočíme se na jehle, položíme patku a plynule všíváme pravou stranu v délce opět cca 3 – 4 cm od špice výstřihu.

Jak lemovat výstřih

Dalším způsobem, jak olemovat véčkový výstřih proužkem na poloviny, je křížením proužku ve véčku. Opět lze lemovat fineribem i úpletem, vždy však pružným! Hotové triko s véčkovým výstřihem – užší verze trika s běžným rukávem. Véčko je ideální zpevnit zažehlovací výztuhou.

Jak se plete výstřih do V

Jak pleteme véčko

Sešijeme ramenní švy a nabereme oka kolem celého výstřihu na kruhovou jehlici. Pleteme pružným vzorem (1 oko hladce – 1 obrace) kolem dokola a ve špici sejmem s předchozím okem jako při hladkém pletení, další oko upleteme hladce a sejmutá přes upletené přetáhneme.

Jak zvětšit velikost trička

To je vychytávka!

Sražené oblečení ponořte do vody a nechte namočené asi půl hodiny. Pak ho vyždímejte, přebytečnou vodu můžete vymačkat i mezi dvěma ručníky. Prádlo rozhodně neoplachujte studenou vodou! Snažte se oblečení co nejvíc roztáhnout a zatížit, po chvíli ho nechte na vzduchu přirozeně uschnout.

Jak si zvětšit střih

Zkrácení/prodloužení střihu

Na prodloužení používám tenké pásky, které jsou vystřižené buď z okrajů hotového střihu nebo ze střihového papíru. Ráda používám řezací podložku, kdy střihem prosvítají na sebe kolmé linie, takže nemusím linii střihu rýsovat a mohu ji rovnou provést řezacím kolečkem.

Co je to podsádka

Podsádka je část oděvu, která začišťuje nějaký okraj. Podsádku můžeme mít např. u kabátu na zip – v rubu předního dílu je pruh látky, který kopíruje tvar předního dílu.

Jak Zacistit lem Prukrcniku

Průkrčník je možné začistit několika způsoby: proužkem na polovinu – asi nejjednodušší způsob. proužkem na třetiny/čtvrtiny. podsádkou. kraječkou. jednoduchým založením – tento způsob není úplně profesionální a také se rozhodně nehodí ke všem typům výstřihů!

Jak se dělá podsádka

Jak podsádka funguje Úplně jednoduše – sešijeme k sobě dva stejné tvary a obrátíme. A abychom neměli kus oblečení pak zbytečně dvojvrstvý, stačí toho vnitřního dílu jen “kousek”. Po přetočení sežehlíme a prošijeme/proštepujeme.

Jak Obháčkovat výstřih

Postup obháčkování

Nejprve řetízkovým stehem obšijeme těsně u kraje celý výstřih. Pak vpichujeme háček z líce do rubu středem řetízkových stehů, nabereme přízi a háčkujeme krátké sloupky. Spodní poloviny řetízkových stehů vytvářejí souvislou linku pod krátkými sloupky.

Jak jednoduše uplést svetr

Jako základ potřebujete umět plést hladce. Pravá jehlice zleva do očka, protáhnout vlnu a přehodit na pravou jehlici. Tak vám vznikne základ, hrubý vlnovkový vzorek. Plést hladce je nádherně rychlé a šálu máte hotovou vážně za jeden večer u filmu.

Proč se srazí oblečení

Mýtus: Prádlo se v sušičce srazí

Ano, to může být do jisté míry pravda, ale pouze při nevhodném zacházení. Avšak pokud budete vaši sušičku prádla používat tak, jak máte, riziko sražení oblečení během sušení klesá na nulu. Při nežádoucím smrštění tkaniny je na vině nedostatek vlhkosti uvnitř vláken.

Jak vylepšit tričko

Parádu uděláte, i když máte knoflíků méně. Předkreslete si na tričko tužkou nebo krejčovskou gumou jakýkoliv tvar – třeba malé srdíčko nebo kytičku. A vyskládejte na něj knoflíky tak, aby celý tvar zaplnily. Pak už jen přišijte a je hotovo.

Jak prodloužit seď u kalhot

Sed je moc nízký

Pokud máte již ušito a kalhoty jsou nízké, můžete vršek kalhot opravit přidáním sedla – a to tam, kde potřebujete kalhotám přidat. Většinou v zadním sedu, ale můžete přidat i vpředu. Nemusíte přidávat rovnoměrně. A důležité je opět zachovat výšku úprav na bočních dílech na předním i zadním stejně.

Jak zkratit Naramenici

Náramenici zkraťte od průramku o tolik, o kolik potřebujete. Dále vykreslíte nově vzniklý tvar průramku. O tolik, o kolik zkrátíte náramenici musíte zvýšit rukávovou hlavici, tu zvyšujeme od jejího vrcholu.

Jak se šije rukáv

Jak správně vsadit rukávKROK: K navolnění rukávové hlavice prošijeme látku velkými stehy z obou stran těsně podél vyznačené švové linie.KROK: Rukáv vešpendlíme lícem k líci do průramku, přičemž nejprve přišpendlíme rukávový šev na boční šev, potom sešpendlíme příčné značky vpředu na rukávu a na průramku.

Jak se sije Prukrcnik

Proužek do průkrčníku doporučuji jako násobek 0,85x obvod průkrčníku (šířku doporučuji 3,5 cm, pokud budeme šít se švovým přídavkem 0,5 cm). Stejným způsobem si odměříme i pomocný proužek na začištění zadního dílu průkrčníku – změříme si délku průkrčníku v zadním dílu a tuto délku vynásobíme číslem x0,85.

Jak začít s háčkováním

Řetízek tvoří začátek každé háčkované práce. Oka v první řadě háčkujeme tak, že nám na háčku leží vždy dvě nitky (smyčka) a třetí je pod háčkem. V každém řetízkovém oku uháčkujeme vždy jeden sloupek. V následujících řadách můžeme vzor měnit podle toho, jak nabereme řetízková oka.

Jakou přízi na svetr

Na halenku zvolte slabší přízi, na svetr nebo šaty spíše silnější. Tyto materiály jsou mírně antibakteriální, dobře odvádí pot od těla a tím pádem je pravděpodobnost nežádoucího zápachu mnohem nižší než při použítí pouze umělých vláken.

Jak zachránit sražený svetr

U sražených vlněných svetrů lze svetr zachránit. Přeperte sražený svetr, namočte do studené vody spolu s delikátním prostředkem na vlnu. Následně se můžete pokusit Váš kousek znovu natáhnout. U bavlněných, nebo lněných oděvů, lze vytahaná vlákna lisovat horkou žehličkou k navrácení vláken do původního tvaru.

Co se stane kdyz Vyperu prádlo na 90

Pozor na vysoké teploty praní

Každý materiál má jinou doporučenou maximální teplotu, na kterou ho můžete prát. Těžko očekávat, že pokud bavlněné tričko máte prát na 30°C a vy ho vyperete na 90°C, nic se nestane.

Co udělat ze starého trička

Stará trička nevyhazujte! Vyzkoušejte některou z těchto možností na jejich kreativní využitíNástěnné umění Máte trička se zajímavým potiskem či výšivkou, ale už ho nenosíteLapač snůNosič pro dítěTašky z triček.Pelíšek pro mazlíčka.Závěsný pelíšek pro kočky.Dekorativní polštáře.Šaty z trička.