Jak vyuzit body České dráhy?

Jak vyuzit body České dráhy?

Jak uplatnit body České dráhy

Při placení jízdenky v eshopu je potřeba vybrat možnost „Uplatnit slevový kód, voucher nebo věrnostní body“ a následně zaštntnout možnost „Uplatnit body z Věrnostního programu (sleva XX Kč) -XX bodů“.
Archiv

Na co lze vyuzit ČD body

ČD body vám nabízejí různé výhody, k nimž patří:skupinová víkendová jízdenka za 150 bodů (regionální) nebo 300 bodů (celostátní)cesta sdíleným autem Autonapůl za 40 bodůpůjčení kola v cíli cesty za 50 bodůknihy a audioknihy na cestu.
Archiv

Jak funguje věrnostní program

Základní princip. V praxi věrnostní program spočívá v tom, že za užívání služeb jsou udělovány body a za určitý počet bodů získá zákazník dárek nebo slevu. Věrnostního programu často využívají firmy, které se obávají (nebo již zaznamenávají) přesun zákazníků ke konkurenci.

Jak označit jízdenku ve vlaku

Před nástupem označit předem zakoupenou jízdenku v označovači na nástupišti (v prostorách stanice). Na některých stanicích je též možné zakoupit jízdenku v automatu na jízdenky nebo na pokladně ČD (viz vysvětlivky mapy). Neprodleně po nástupu do vlaku označit jízdenku v označovači ve vlaku.

Co je to Inkarta

In Karta je bezkontaktní čipová karta Českých drah standardu Mifare DESFire EV1 (dle ISO 14443). Vzhledem a velikostí připomíná běžnou bankovní platební kartu. Do čipu karty lze pomocí čtečky zapisovat a číst data pomocí speciálního SW a bezpečnostního prvku SAM modulu.

Jak koupit IN kartu

In Kartu si můžete pořídit u kterékoliv pokladní přepážky ČD na nádraží, kde vyplníte potřebný formulář (případně si jej přinesete již vyplněný z domova). In Kartu je možné koupit také přímo přes internet v e-shopu ČD nebo v mobilní aplikaci Můj vlak.

Jak vytvořit věrnostní program

Jak vytvořit úspěšný věrnostní programRozhodněte se, za co budete udělovat body. Zásadní otázkou při tvorbě programu je cíl, kterého chcete dosáhnout.Pojmenujte svůj program a body.Rozhodněte o hodnotě bodůKolika body odměňovat.Vytvořte stránku s vysvětlením a věrnostní program propagujte.

Jak se počítají pásma PID

Tarifní pásma PID na sebe navazují v tomto pořadí: P, 0, B, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 nebo 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1, B, 0, P. Například třípásmová jízdenka platí pro pásma 2, 3, 4; v žádném případě neplatí zároveň pro pásma 1, 3 a 5!

Co znamená in 25

IN 25 je elektronická slevová aplikace nahraná do nepřenosné čipové In Karty vystavené pro konkrétního člověka. Samotná In Karta je vystavena na dobu 10 let a lze do ní opakovaně dokupovat různé slevové aplikace (i s kratší platností) pro cestování vlaky Českých drah.

Kde všude platí In Karta

In Karta zakládá nárok na slevy pouze ve vlacích Českých drah, a to jak ve vlacích provozovaných na vlastní podnikatelské riziko, tak ve vlacích objednávaných a dotovaných státem či kraji. Majitelé In Karet také mohou používat elektronickou peněženku, pomocí které je možné nakupovat většinu jízdenek bezhotovostně.

Jak platit Zetkou ve vlaku

V případě, že je Zetka elektronicky nečitelná, bude takový cestující odbaven v hotovosti. V případě kontroly obsluhy ve vlaku předá cestující Zetku obsluze, která tuto přiloží k zařízení POP a zkontroluje. V případě, že je Zetka elektronicky nečitelná, bude takový cestující odbaven Page 11 dle Tarifu ČD a AV.

Jak dlouho platí In Karta

Nosič In Karta platí 10 let (u starších karet 6 let), aplikace na něm může platit i dobu kratší, dle vašeho výběru zákaznické aplikace. Po skončení platnosti aplikace je možné nechat nahrát na In Kartu další aplikaci.

Kde všude platí PID Lítačka

Aplikace PID Lítačka už tato omezení nemá. Může jí využívat Čech i turista, člověk s kontaktní či bezkontaktní platební kartou, ceny jízdenek jsou bez přirážek či poplatků za odeslání SMS a jízdenky platí ve všech prostředcích PID v Praze a na celém území Středočeského kraje.

Co je pásmo 0

Zastávky příměstských linek na území hl. m. Prahy jsou zařazeny do pásem 0 a B. Obě pásma 0 a B se pro jednotlivé jízdné započítávají samostatně (tedy jako dvě tarifní pásma) a pro předplatní časové jízdné jako jedno tarifní pásmo (označované jako pásmo 0).

Kdy se vyplatí in 50

Pokud vlakem cestujete často nebo pravidelně dojíždíte, nákup aplikace IN 50 se vám určitě vyplatí. Sleva IN 50 je vhodná také pro aktivně cestující důchodce do 65 let.

Jak nahrát In Kartu do mobilu

In kartu pořídíte bez čekání

Aplikaci Můj vlak najdete v obchodu GooglePlay (pro telefony Android) nebo AppStore (pro telefony iOS), kde ji stáhnete zdarma. Pokud nemáte uživatelský účet, tak vás k jeho vytvoření navede přímo aplikace Můj vlak a vše vyřešíte přímo v mobilním telefonu.

Jak funguje In Karta ČD

Podmínky aplikace IN 25 na In Kartě

Samotná In Karta je vystavena na dobu 10 let a lze do ní opakovaně dokupovat různé slevové aplikace (i s kratší platností) pro cestování vlaky Českých drah. In Karta s aplikací IN 25 % je určena pro dospělé do 65 let, kteří vlakem pravidelně dojíždějí do zaměstnání.

Jak vyřídit Zetku

V případě objednání ZETKY na kontaktních místech musí žadatel uhradit poplatek za objednání ZETKY dle aktuálního ceníku, vyplnit Žádost o vydání ZETKY a předložit doklad totožnosti, aktuální fotografii průkazového formátu a případně doložit nárok na slevu dle Tarifu IDZK, pokud má žadatel na slevu nárok.

Kde dobít Zetku

Jak si kartu dobiju Kredit do karty si můžete dobít přímo u řidiče, na nádražních pokladnách, u průvodčího ve vlaku, ve všech informačních kancelářích IDZK nebo on-line na našem e-shopu.

Kam plati Lítačka ve vlaku

Jízdenky PID – Pražská integrovaná doprava. Přestupní jízdenky pro jednotlivou jízdu a časové jízdenky lze použít ve všech osobních a spěšných vlacích a ve vybraných spojích dálkové dopravy na tratích integrovaných v PID. Pro časové kupóny PID lze využít jako nosič vašeho jízdného nejen Lítačku, ale také In Kartu ČD.

Co kdyz si zapomenu Lítačku

Pokud se neprokážu platným jízdním dokladem: Doklad 1000 Kč 1500 Kč – základní přirážka (pokuta) při přepravě cestujícího bez platného jízdního dokladu, která se snižuje na 1000 Kč, když je zaplacena na místě kontroly nebo nejpozději 15. kalendářní den ode dne kontroly v doplatkové pokladně.

Jak koupit jízdenku na pasma

V mobilní aplikaci „PID Lítačka“

Aplikace „PID Lítačka“ je k dispozici zdarma pro platformy Android a iOS. Pomocí ní lze zakoupit všechny jednotlivé elektronické jízdenky PID pro Prahu i Středočeský kraj platné od 30 minut (v kraji od 15 minut) do 3 dnů (v kraji do 1 dne).

Kde všude platí Lítačka

Aplikace PID Lítačka už tato omezení nemá. Může jí využívat Čech i turista, člověk s kontaktní či bezkontaktní platební kartou, ceny jízdenek jsou bez přirážek či poplatků za odeslání SMS a jízdenky platí ve všech prostředcích PID v Praze a na celém území Středočeského kraje.

Jak mít levnější jízdné

Pořiďte si Inkartu. Věrnostní karta Českých drah vám může ušetřit opravdu hodně peněz. Základní varianta IN25 stojí 990 korun na 3 roky a může se vám vrátit už při několika málo delších cestách za rok. Získáte díky ní totiž 25% slevu na všechny běžné jízdenky, slevu na Včasné a akční jízdenky i na jízdenky do zahraničí …

Jak koupit virtuální In Kartu

In kartu pořídíte bez čekání

Pokud ještě nemáte In Kartu, můžete si nyní pořídit zdarma Virtuální In Kartu snadno během chvilky prostřednictvím mobilní aplikace Můj vlak nainstalované přímo ve vašem chytrém mobilním telefonu se systémem Android nebo iOS.