Jak vyleze kuna na strechu?
Co nesnáší kuny
Kuna nesnáší hluk, ultrazvukové vlny, silné světlo, některé pachy a v neposlední řadě kočky. Všech těchto věcí lze využít proti ní. Proti kuně na půdě pomáhá pustit v podkroví hlasitě rádio. Jako trvalejší řešení, které bude fungovat i v noci, je vhodné na půdu umístit akustický plašič kun.
Jak dostat kunu ze zahrady
Rozmístěte do prostoru pachy, které kunám nevoní!
Rozvěsit po půdě naftalinové nebo chlorové tablety. Odradí je také voda po holení, kterou můžete rozprášit do prostoru. Využít lze také levné vůně do auta, které stačí rozvěsit po místnosti.
Jak otrávit kuny
Zabít nebo otrávit kunu je trestné. Český svaz ochránců proto vyzval majitele domů a chat, aby napsali své zkušenosti s vypuzením kun. Kuny se můžete zbavit pouze tak, že ji netrýznivým způsobem vypudíte z domu pryč. Nesmí se ani odchytit živá.
Jak vyzrát na kunu
Do vnitřních prostor je vhodné použít ultrazvukový odpuzovač vyšší třídy. Další možností jsou odpuzovače, které kromě ultrazvukových vln také mají v sobě zabudovaný pohybový senzor a LED světla spustí na kunu světelnou show, na kterou nezapomene.
Archiv
Proč kuna kouše kabely
Zejména během zimních měsíců servisy neustále opravují poškozenou elektroinstalaci, za kterou mohou kuny. Kunám totiž kabely, respektive jejich bužírková ochrana a textilní izolační protihluková výplň kapoty v motorovém prostoru vyloženě voní a kabely vedoucí okolo motoru koušou.
Jak vypadá trus od kuny
Trus kuny je obvykle válcovitý nebo mírně oválný, podobný trusu menších savců. Jeho velikost a vzhled se mohou lišit v závislosti na druhu kuny a její stravě.
Jak škodí kuna
V autech klidně rozkouše kabely. A není nebezpečná jen pro slepice, kdy vnikne do kurníku a všechny pobije. Ničí také drobnou zvěř, kdy prochází revírem a likviduje hnízda třeba bažantů, koroptví nebo kachen.
Jak se zbavit kuny na střeše
Ultrazvukové odpuzovače jsou vhodné v situaci, kdy máte kunu přímo na půdě, nebo se izolace nachází až na stropě. V takovém případě doporučujeme využít 3D ultrazvukový plašič kun, který má dosah i v členitém terénu až 1700 m3 a díky 3 reproduktorům a širokému pásmu signálu dokáže kunu spolehlivě z půdy vypudit.
Na co nalákat kunu
K vnadění se doporučují laskominy, které mají kuny zvláště rády – čerstvá vejce, uzené makrely, sušené švestky, používají se i specielní granule na lasicovité šelmy. Pokud hrozí nebezpečí, že by se do pasti mohla chytit např. kočka, pak jsou prý nejvhodnějším vnadidlem na kuny sušené švestky.
Jak poznám že je kuna
Bezpečně ji poznáme podle bílé náprsenky, která ji sahá až na přední končetiny. Živý se drobnou zvěří, kterou dokáže ulovit, vejci a ovocem. Kuna skalní na půdu zavítá ze dvou důvodů. Buď hledá teplé přístřeší, kde by se mohla zahnízdit nebo potravu.
Jak poznat Prekousane kabely od kuny
Překousaná elektroinstalace
Kunám totiž kabely, respektive jejich bužírková ochrana a textilní izolační protihluková výplň kapoty v motorovém prostoru vyloženě voní a kabely vedoucí okolo motoru koušou. Přítomnost kuny lze odhalit podle odpadaných kusů protihlukové hmoty u baterky.
Jak odradit kuny od auta
Čím odradit kunu od návštěvy autaakustická nebo ultrazvuková plašička.sprej proti kunám.světlo s pohybovým čidlem.pes nebo kočka na zahradělidské vlasy.kočičí nebo psí chlupy.deka, na které spí pes nebo kočka.tygří exkrementy.
Jak zatočit s kunou
K dalším osvědčeným způsobům patří umístění lidských vlasů nebo psích chlupů. Výhodné je nacpat je do starých silonek. Nejlepší jsou prý pro tento účel vlasy přirozeně rostlé a stříhané před umytím, tedy nejlépe pánské. Také tyto návnady jsou nenákladné, jen je musíme pravidelně obměňovat.
Jak vypadá stopa kuny
Kuna má na předních packách celkem 5 prstů. Stopa kuny skalní se navíc pozná podle toho, že jsou na otisku vidět jednotlivé drápy prstů. Stopy jsou zhruba 4,5 cm dlouhé a 3,5 cm široké. Stopy kuny jsou delší než kočičí a působí celkově oválnější.
Jak poznat kunu ve střeše
Jak poznat, že je ve střeše kuna:hluk: škrábání, cupitání a pískáníprůsaky tekutin skrze sádrokarton stropu: vlhké rohy, mokré „mapy“, vznik plísnína půdě jsou výkaly a nacházíte rozcupované kousky izolantu.v půdních prostorech cítíte intenzivní zápach moče a výkalů
Jakou dírou se protáhne kuna
Co jsem však nechápal vůbec, jak tuto objemnou a těžkou kořist vytáhla nahoru a protáhla vletovým otvorem o průměru 13 – 14 cm!
Proč Kuna kouše kabely
Zejména během zimních měsíců servisy neustále opravují poškozenou elektroinstalaci, za kterou mohou kuny. Kunám totiž kabely, respektive jejich bužírková ochrana a textilní izolační protihluková výplň kapoty v motorovém prostoru vyloženě voní a kabely vedoucí okolo motoru koušou.
Kdy Kuna spí
Kdy kuna spí Kuny jsou aktivní převážně v noci. Přes den spí ve svých úkrytech, které se mohou nacházet v hromadách klestí či dřeva, na půdách, ve stodolách nebo zahradních domech. Pokud slyšíte v noci zvláštní zvuky z půdy, může se jednat o kunu, která se právě probudila a hravě vám řádí nad hlavou.
Jak se kuna dostane do motoru
Mohou to být kabely elektroinstalace, hadičky, gumová těsnění, protihlukové výplně, manžety i kabelové svazky. Snadno se vám proto může stát, že ráno přijdete k autu a místo zvuku motoru se rozsvítí kontrolky. Pokud kuna překousla něco důležitého, za opravy zaplatíte i desítky tisíc korun.
Čím se liší kuna lesní od kuny skalní
Kuna lesní má tmavou, jednotně hnědou srst. Kuna skalní má svrchní srst méně hustou, takže přes ní prosvítá bílá podsada. Výsledná barva srsti je spíše šedohnědá až šedá, skrvnitá. Světlou podsadu kuny skalní často snadno rozpoznáte na fotografiích.
Kdy vyvádí kuna mládě
V doupěti kuna metá v dubnu až v květnu dvě až šest slepých mláďat, která kojí a postupně jim přináší masitou potravu. Asi po dvou měsících doupě opouštějí, se soumrakem je samice vyvádí do svého loveckého teritoria a zaučuje v technice lovu do doby než jsou schopna sama se uživit.