Jak vyčistit kondenzátor sušičky Electrolux?

Jak vyčistit kondenzátor sušičky Electrolux?

Jak vyčistit kondenzátor u sušičky

To také zvyšuje spotřebu energie.Otevřete dvířka a poté otevřete kryt kondenzátoru.Otočením 2 pák odemkněte víko kondenzátoru.Sklopte víko kondenzátoru.Uchopte rukojeť a vytáhněte kondenzátor ze spodního prostoru.Vyčistěte kondenzátor ve svislé poloze nad umyvadlem.

Kde je kondenzátor v sušičce

Výměník tepla, často označovaný také jako kondenzátor, je další součástí, které byste měli věnovat péči alespoň jednou za čtvrt roku (nebo po 30 sušících cyklech). Nachází se většinou ve spodní části sušičky za filtrem a může být buď vyjímatelný, nebo zabudovaný.

Jak vyčistit samočisticí kondenzátor

Čištění je prováděno automaticky pomocí oplachu kondenzátoru vodou, kterou si sušička vezme z vrchního zásobníku na kondenzovanou vodu,proto je tam velice důležitá přítomnost toho modrého sítka v horním šuplíku. Jinak by se "špinavá" voda dostala zpět na kondenzátor.

Jak vyčistit výparník sušičky

Výparník jsem vyčistila rychle: kelímek od jogurtu s horkou vodou s trochou šamponu, mašlovačku na vánočku od Tescomy a po třech "nátěrech" voda černá. Měnila jsem vodu hodně často. Po chvilce se objevily "zlaté" asi měděné trubičky, které před zásahem byly uhelné.
Archiv

Jak vyčistit filtr u sušičky Electrolux

ŘešeníOtevřete dveře.Stisknutím tlačítka otevřete filtr.Vlhkou rukou očistěte obě části filtru.V případě potřeby vyčistěte filtr vysavačem.V případě potřeby odstraňte vlákna z hrdla filtru a těsnění.Pokud jsou filtry nadměrně znečištěné nebo mají vodní kámen, je třeba je umýt pod tekoucí vodou nebo odvápnit.

Proč mi nevoní prádlo že sušičky

Nejvíce nečistot zachytí přední a spodní filtr – v případě, že se zanesou textilními vlákny a zbytky pracích prostředků, bývají nejčastějším důvodem, proč prádlo ze sušičky nevoní. Nečistoty v sobě navíc často drží vlhkost, a vytváří tak ideální prostředí pro vznik plísní.

Jak resetovat sušičku Electrolux

Resetujte spotřebič

Odpojte zástrčku ze zásuvky, vyčkejte 30 sekund a pak ji znovu připojte (stejný výsledek je možné dosáhnout pomocí bezpečnostního spínače). Po zapojení spotřebiče do zásuvky jej zapněte a zvolte program.

Jak často měnit filtr v sušičce

V závislosti na intenzitě používání sušičky, minimálně však jednou za měsíc byste měli prověřit všechny filtry včetně toho, který je umístěn ve spodní části přístroje. Ten zamezuje vniku špíny a chlupů z prádla do výparníku. Znečištěný výparník může vést k vyšší spotřebě energie a ke snížení účinnosti sušení.

Co se nesmí sušit v sušičce

Co nesmí do sušičkyplavky a elastické stahovací prádlo.silonové punčocháče.tenisky a boty s lepenými podrážkami (ostatní obuv ANO pouze v případě, že je sušička na tyto účely vybavená speciálním košem)vlněné či kašmírové oblečenítextilní a jiné hračky.kabelky.

Co dát do sušičky aby prádlo nebylo pomačkané

Pokud vyndáváte prádlo ze sušičky velmi pomačkané, chyba je v tom, že jej vyndáváte pozdě. Prádlo je zapotřebí vytáhnout ještě teplé a nenechat ho v sušičce příliš dlouho. Stihne-li prádlo v sušičce vychladnout, způsobí to jeho pokrčení. Prádlo ze sušičky proto vždy hned vyndejte, uhlaďte a složte nebo pověste.

Proč sušička málo suši

Vyčistěte kondenzátor a prostor kondenzátoru sušičky.

Když je kondenzátor znečištěný, nemůže se teplý vzduch správně kondenzovat, kvůli nedostatečnému proudění vzduchu může dojít ke špatnému výsledku sušení. Pokud je kondenzátor znečištěný, může to být důvod, proč se spotřebič nezahřívá.

Jak provonět prádlo v sušičce

Místo ubrousků můžete použít také tuhá vonítka do sušičky. Ta vydrží vonět v řádech týdnů až měsíců, nejsou ale na trhu zatím příliš rozšířená. Přírodní variantu vůně do sušičky představuje éterický olej. Ten můžete nakapat do speciálních vlněných koulí nebo gumových „vajíček“ a provonět tak prádlo.

Proč míčky do sušičky

Vlněné míčky do sušičky mají mnoho výhod. V první řadě zabraňují tvorbě statické elektřiny na prádle a zároveň ho změkčují. Jsou vyrobené z bavlny, neobsahují žádné chemikálie, takže jsou vhodné pro alergiky, děti, pro lidi s citlivou pokožkou i pro přírodu, protože jsou ekologické.

Proč je prádlo že sušičky zmačkané

V první řadě byste měli vědět, na kolik kilogramů prádla vaše sušička je, a respektovat to. „Pokud je přeplněná, pak se vzduch nedostává mezi prádlo a to zůstane zmačkané. Pamatujte na to, že maximální kapacita sušičky je určená pro bavlnu, ostatní druhy tkanin je potřeba sušit podle objemů uvedených v návodu.

Proč potřebuje sušička vodu

Při sušení prádla používají i tyto spotřebiče pochopitelně ohřátý suchý vzduch, který na sebe naváže vlhkost z prádla. Jak ale tento vzduch zchladit, aby voda zkondenzovala Nejběžnější a nejrozšířenější je systém chlazení výměníku tepla pomocí vody.

Jak sušit ložní prádlo v sušičce

Povlečení sušte na nižší teploty, zabráníte tak přílišnému opotřebení povlečení. Ideální je přímo program na ložní prádlo, pokud ho sušička nemá, volte jemný cyklus. Sušte ho naruby, ochráníte tak barvy. Před sušením zapněte všechny zipy a knoflíky.

Co se nesmí dávat do sušičky

Co nesmí do sušičkyplavky a elastické stahovací prádlo.silonové punčocháče.tenisky a boty s lepenými podrážkami (ostatní obuv ANO pouze v případě, že je sušička na tyto účely vybavená speciálním košem)vlněné či kašmírové oblečenítextilní a jiné hračky.kabelky.

Jak urychlit sušení v sušičce

Trik s míčky

Proces sušení urychlíte, když do bubnu vložíte dva míčky (existují speciální do sušičky, ale mohou to být i tenisáky). Míčky budou v bubnu poskakovat sem a tam a jednotlivé kusy prádla tím od sebe oddělí, takže se nebudou lepit na sebe a usuší se rychleji.

Co dělat s vodou že sušičky

Tady je několik tipů, kde zbylou vodu použít ještě jednou:Splachování WC. Slít vodu z kondenzačního zásobníku sušičky do kbelíku a využít ji na spláchnutí WC nebo vymytí dětského nočníku je asi nejsnazší nabízené řešení.Vytírání podlahy.Odmáčení a předpírka.Mytí bot.Napařovací žehličky.Zalévání květin.

Co potřebuje sušička

Jediné, co opravdu potřebujete, je elektrická zásuvka.

Po vybalení jej zkontrolujte, jestli není poškozený, odstraňte všechny ochranné fólie a jde se instalovat. Pokud jste se rozhodli pro komínové sestavení, nezapomeňte si s sebou z obchodu přivézt rovnou i vhodný spojovací mezikus.

Jak sušit zaclony v sušičce

Závěsy a záclony by se neměly sušit v sušičce, proto byste je hned po vyprání měli pověsit na vzduch. Ideální je pověsit záclony a závěsy ještě vlhké na tyč nebo kolejnici, tak se narovnají pomocí vlastní váhy a nezmačkají se.

Jak vylít vodu ze sušičky

Voda ze sušičky je destilovaná voda, tudíž ji používáme tam, kam je třeba destilovaná voda. Většinou ji vylejvám do umyvadla (to je nejjednodušší, stojí hned vedle), ale nejdřív ze sušičky vytahám takové ty chloupky a špínu a co mi zamaže umyvadlo, tak tím to umyvadlo aspoň spláchnu a nemusím pouštět vodu.

V čem vyprat záclony aby byly bílé

Bělení solí: do lavoru připravíme bělicí roztok. 3-5 lžic hrubé soli rozpustíme společně s pracím práškem v teplé vodě. Do roztoku pak záclony ponoříme a necháme je v něm 3-4 hodiny, ideálně však přes noc. Pak záclony vypereme klasickým způsobem.

Na jakou teplotu se perou záclony

Při praní záclon zvolte program na jemné prádlo s teplotou 30 či 40 stupňů Celsia. Na závěr praní záclony jen krátce (v podstatě jen pár sekund) odstředíme na nejnižší stupeň otáček (maximálně 600), aby z nich nekapala voda, ale zůstaly ještě vlhké.

Jak často prát záclony

Záclony by mohly časem zašednout a také často pohlcují (a později vydávají) pachy. Působí i jako lapače prachu, a proto by se obzvlášť v domácnosti alergiků měly prát poměrně často, například jednou za tři měsíce.