Jak vybrat spotřebiče do kuchyně?

Jak vybrat spotřebiče do kuchyně?

Kam umístit troubu v kuchyni

Vestavné trouby instalujeme ideálně ve výšce očí (nad 80 cm) nebo s dalším spotřebičem nad sebe tak, že vyšší spotřebič je vespod. Trouba může být ale i pod pracovní plochou, pokud nám to prostor nedovolí jinak. Vyšší umístění zajistí, že manipulace s horkým nádobím bude jednodušší. Na pečené pokrmy také lépe uvidíte.

Jak si vybrat kuchyň

Zásadním kritériem při volbě kuchyně je dispozice domu či bytu. Podle toho volíme velikost a uspořádání celé kuchyně. Základem je rovná linka, která najde uplatnění především v panelových domech a menších prostorech. Máte-li štěstí a máte doma větší prostor, můžete si vybírat z více tvarů a uspořádání.

Kam umístit vestavnou myčku

Proto doporučujeme myčku umístit v blízkosti dřezu, kde se nachází přívod vody, nejlépe také odpad. Pokud myčku nainstalujete na jiné místo než do blízkosti dřezu a přibalená hadice bude příliš krátká, budete si muset dokoupit novou, delší hadici o velikosti 3/4 palce.

Kam umístit lednici v kuchyni

Lednici umístěte tam, kde je po celý rok přibližně stejná teplota, nejlépe poblíž dveří, abyste do ní po příchodu domů mohli hned ukládat nakoupené suroviny. Pro pohodlnější vyndavání potravin směrujte otevírání dveří ven od pracovní desky, aby vám nijak nepřekážely.

Kam s mikrovlnkou v kuchyni

Mikrovlnnou troubu je také vhodné umístit ne příliš vysoko, aby člověk nemusel zvedat ruce. Nejčastěji se umísťuje do výšky očí, přímo nad pečicí troubu. Vedle této vysoké skříně se umísťuje stejně vysoká lednice s mrazničkou, a vzniká tak dnes asi nejpoužívanější sestava.

Jak vybrat kuchyňskou linku

Na co je nutné při plánování a výběru kuchyňské linky myslet, je správná ergonomie a rozložení pracovních zón, tedy rozmístění skříněk a spotřebičů tak, aby jste měli organizovaně uložené zásoby, prostor na mytí a odklad nádobí a prostory pro vaření.

Jak na novou kuchyň

Základem úspěchu je správné zaměření prostoru, kde má nová kuchyň vzniknout. Je třeba s co největší přesností změřit pokud možno všechny rozměry, jako je výška od země ke stropu, šířka od stěny ke stěně a také velikosti všech výstupků a výklenků. Důležité je rovněž ověřit pravost úhlů v rozích.

Na co si dát pozor při výběru myčky

Na co si dát pozor při výběru myčkyNa energetickou třídu. Podobně jako u jiných spotřebičů i zde platí, že čím vyšší třída, tím nižší spotřeba.Na účinnost mytí a sušení. I to se totiž dělí do tříd.Na spotřebu vody.Na hlučnost.Na členění vnitřního prostoru.Na další funkce.

V jaké výši má být odpad na myčku

Do koupelny se často musí vejít i pračkaVýška pračkového sifonu: 450 – 600 mm.Výška odpadu myčky: 300 – 400 mm.Výška přívodu vody je stejně jako odpady: 300 – 400 mm.Vzdálenost vody od odpadu minimálně: 80 mm.

Jak daleko od zdi má být lednice

Minimální vzdálenosti stěn lednice od okolních předmětů jsou uvedeny v návodu k lednici, zpravidla to je ale minimálně 1 cm u bočních stěn a 3 – 5 cm od stěny zadní. Lednice je zdrojem tepla – z toho důvodu by měla být v dostatečně velké místnosti, aby prostor příliš nevyhřívala.

Co se starou lednici

Nejprve je třeba lednice k recyklaci dostat. Proto se odevzdávají do sběrných dvorů, nebo se sbírají v rámci zpětného odběru. Sebrané lednice je nejprve třeba roztřídit. Vyjmout z nich skleněné části a volné plastové díly (boxy, separátory).

Jak vysoko dát mikrovlnku

Mikrovlnnou troubu umisťujeme vždy do dobře obslužné výšky. Jako optimální se osvědčila spodní hrana horních skříněk (cca 150 cm), pod kterou se mikrovlnná trouba umisťuje (u vestavných tedy výška 110 cm) a pod ní pak pečící trouba (u vestavných tedy do výšky cca 50 cm od podlahy).

Jaký materiál na kuchyňskou linku

Čím dál populárnější jsou dnes MDF desky s laminátovou úpravou. Jsou totiž odolné, i když ne tak jako kámen, nenáročné na údržbu a ještě skvěle vypadají – imitovat mohou takřka cokoli, ať už kámen, dřevo nebo třeba bambus. Pochopitelně se dají sehnat i jednobarevné. MDF desky jsou v dnešní době velmi oblíbené.

Jak vysoko skříňky v kuchyni

Výška horních skříněk kuchyňské linky

Horní skříňky bývají většinou mělčí. Přesto, budou-li příliš nízko nad pracovní deskou, mohou začít nepříjemně překážet. Většinou proto neklesnou níže než 50cm nad horní hranu pracovní desky. Umístění výše naopak ničemu nevadí.

Na co si dát pozor při výběru kuchyně

Zaměřte při plánování rozvody vody, odpadu, plynu a nezapomeňte na elektrické přípojky. Také si rovnou ujasněte, kde mají stát spotřebiče. Tvar a barva kuchyňské linky záleží na vašich preferencích a parametrech.

Jak daleko může být dřez od odpadu

DŘEZ – přívod studené a teplé vody ve výšce cca 60cm, odpad ve výšce cca 40cm. Plánujeme-li drtič potravinového odpadu, nesmí být odpad výše než 35-40cm. Pro drtič umístíme navíc jednu zásuvku 220V, ovládanou buď vypínačem nebo tzv. pneu spínačem drtiče.

Jaká je životnost myčky na nádobí

Životnost myček se předpokládá asi 10 let, u kvalitnějších 15 i více.

Jak dlouho vydrží sůl do myčky

Jak o myčku pečovat

Přidejte a pravidelně doplňujte sůl. Klasický systém nastavení doplnění soli po každých 30 mytí byl nahrazen elektronickým řízením. Myčka sama vyhodnotí, které byly použity cykly, při jaké teplotě a jakém množství vody a kdy je potřeba sůl doplnit.

Jak vysoko dát odpad v kuchyni

Instalace je vždy nutné připravovat na konkrétní podobu kuchyně. DŘEZ – přívod studené a teplé vody ve výšce cca 60cm, odpad ve výšce cca 40cm. Plánujeme-li drtič potravinového odpadu, nesmí být odpad výše než 35-40cm.

Na jakou vodu se pripojuje myčka

Maximální doporučená teplota je 60 °C. Pokud odebíráte horkou vodu z alternativních zdrojů (např. solární panely, větrná energie), použijte tuto horkou vodu ke snížení spotřeby energie.

Jak změřit spotřebu lednice

Jde samozřejmě o přibližnou hodnotu, reálnou spotřebu lednice vám změří tzv. wattmetr, který umístíte mezi zásuvku a spotřebič. Kvalitnější měřič vám výsledek rovnou vynásobí cenou energie. V obchodě s elektronikou ho pořídíte za 200–500 Kč.

Co nepatří do lednice

Obecně platí, že do spodních přihrádek a zásuvek v lednici patří zelenina a ovoce, kterým teplo nesvědčí: ledové a jiné saláty, květák, kapusta, mrkev, celer, petržel, brokolice, řepa a další málo odolné druhy. Ve spodní přihrádce (či mřížce) je chlad největší, dosahuje až -2 stupňů Celsia.

Kam dát mikrovlnku v malé kuchyni

Pokud máme malou kuchyň a musíme šetřit místem, umístíme pečicí troubu klasicky pod varnou desku. Mikrovlnnou troubu je také vhodné umístit ne příliš vysoko, aby člověk nemusel zvedat ruce. Nejčastěji se umísťuje do výšky očí, přímo nad pečicí troubu.

Co se starou mikrovlnkou

Každý má možnost odevzdat vysloužilý spotřebič také v obchodě s elektronikou. Obchodník jej musí vzít zdarma. Když nemá prostor, aby staré spotřebiče skladoval, musí vám poradit, kam jej odevzdat – nejspíš to bude nejbližší sběrný dvůr.

Z jakého materiálu se vyrábí kuchyně

Nejběžnějším materiálem na výrobu dvířek kuchyňského nábytku je laminát. Má přijatelnou cenu, nenáročnou údržbu i širokou nabídku dekorů. „Novinkou jsou povrchy v módním plastickém reliéfním provedení. Zákazníci si mohou vybrat třeba ze vzorů dubového, cedrového, borového nebo exotického dřeva.