Jak vybrat Softshellovou bundu?

Jak vybrat Softshellovou bundu?

Co znamená vodní sloupec 5000

Vodní sloupec 5000 mm je vhodný do silnějšího deště. Vyšší hodnoty od 10 000 mm většinou nepromoknou ani při silnějším dešti. Obecně platí, že na horské přechody se hodí vodní sloupec do 15 000 mm. A hodnoty mezi 15 000 mm–20 000 mm zvolte, pokud potřebujete lyžařskou bundu.
Archiv

Co znamená vodní sloupec 8000

Čím víc se potíte, tím vyšší prodyšnost uvítáte.

V takovém případě vám bude vyhovovat membrána 5000-8000 g/m2/24 hod. A naopak. Když se při pohybu příliš nepotíte a bundu chcete hlavně na běžné nošení, lehkou turistiku nebo venčení, vysoká prodyšnost (např. membrána 10000) způsobí, že vám bude zima.
Archiv

Jak poznat nepromokavou bundu

Vodní sloupec jako základní měřítko nepromokavosti

Míru nepromokavosti bundy udává hodnota vodního sloupce v mm. Ta vyjadřuje, kolik vody bunda zadrží, než ji propustí dovnitř. Čím vyšší tedy hodnota vodního sloupce je, tím je bunda odolnější proti promoknutí v dešti či sněžení.

Kdy nosit softshell

Na jaro a podzim využijete softshell s vnitřní vrstvou z microfleecu, je nejvíce univerzální a jeho funkční vlastnosti se uplatní v proměnlivém jarním/podzimním počasí. Přiměřeně hřeje, je tak akorát silný a zajišťuje volnost pohybu. Podle počasí zvolíte spodní vrstvu – tričko, bavlněnou nebo fleecovou mikinku.

Co znamená funkční bunda

Jde o tkaninu, která je příjemně měkká, na povrchu hladká a samozřejmě pružná. Měla by nabízet následující vlastnosti: větruodolnost, voděodpudivost a prodyšnost. A samozřejmě by měla být pohodlná na nošení.

Jak se měří vodní sloupec

Co je to vodní sloupec neboli nepromokavost

Vždy se udává v milimetrech a čím je číslo vyšší, tím je materiál odolnější. Vodní sloupec se měří v laboratořích a to tím způsobem, že se na kus materiálu, který chceme změřit, položí válec a ten se začne plnit vodou.

Co je to Hard Shell

Co je hardshell Hardshellové bundy jsou nepromokavé bundy, jejichž benefitem je nízká hmotnost, vysoká odolnost a ochrana před přírodními živly jako jsou voda, sníh či vítr. Pojem hardshell vychází z charakteru látky, která je tužší než softshell, není moc elastická a je na dotek lehce „tvrdší“.

Jak se starat o softshell

Desatero softshell praníVyprázdněte všechny kapsy.Zapněte zipy včetně suchých zipůOtočte bundu/kalhoty naruby.Používejte speciální prací prostředek.Nepoužívejte bělidla, aviváž, změkčovadla vody.Perte na 30°C-40°C dle pokynů výrobce.Nechte oblečení pořádně vymáchat.Nikdy neždímejte v pračce ani v ruce.

Co USIT že zimniho softshellu

Materiál je pevný, na omak silnější než klasický softshell, ale přitom nijak nepoddajný. Vyrobit z něj umíme leccos – bundy, kabátky, overaly pro miminka, kombinézy, kalhoty do pasu i s laclem, nebo rukavice. I nánožník na kočárek. A ať zodpovíme ten zásadní dotaz: ano, věcičky ze zimního softshellu jsou do zimy.

Jaká bunda je nejteplejší

Bundy plněné peřím patří jednoduše mezi nejteplejší zimní bundy právě především díky skvělým izolačním vlastnostem.

Co je to outdoorová bunda

Outdoorové oblečení je termín pro oblečení, které oblékáme v případě potřeby vykonávat určitou, většinou sportovní činnost ve volné přírodě, vystaveni přitom po delší dobu rozmarům počasí a klimatickým podmínkám. Jeho úkolem je ochránit nás po delší čas především před chladem, větrem a deštěm.

Co je u stanu vodní sloupec

Vodní sloupec určuje nepromokavost materiálu. V našich podmínkách si vystačíte s vodním sloupcem tropika od 2 500 mm. Pokud jedete na hory, kde bude stan vaše jediné jisté suché útočiště, vybírejte stany s vodním sloupcem začínajícím na 4 500 mm. Nejdůležitější údaj o vodním sloupci najdete u podlážky.

Co to je Hardshellová bunda

Co je hardshell Hardshellové bundy jsou nepromokavé bundy, jejichž benefitem je nízká hmotnost, vysoká odolnost a ochrana před přírodními živly jako jsou voda, sníh či vítr. Pojem hardshell vychází z charakteru látky, která je tužší než softshell, není moc elastická a je na dotek lehce „tvrdší“.

Jak impregnovat softshell bundu

Impregnace na bundy

V případě pochybností sáhněte po impregnaci a obnovte impregnační vrstvu. Impregnaci na softshell seženete ve spreji či v tekuté formě. Dokonce ji můžete koupit v balení 2v1 spolu s pracím práškem.

Jak prát softshellové bundy

Softshellka a pračka

Bundu tedy lze prát, dokonce je to velmi vhodné, ale vždy se řiďte pokyny od výrobce, které najdete na vnitřním štítku zboží. Softshellové bundy je většinou doporučeno prát na 30°C.

Jakou nití síť softshell

Softshell šijeme polyesterovou nití, která nenasáká vlhkost. Nit síly 120 je tenčí, nit síly 80 je silnější, pevnější a ozdobnější, ale je třeba volit pak silnější jehlu.

Co se zbytky softshellu

Z větších zbytků softshellu můžete ušít třeba rukavice. Dámské rukavice, dětské palčáky i rukavičky bezpalečky. Větší kousky softshellu se dají využít na barevná kolena u softshellových kalhot a kapsy u softshellových bund (střihů v nabídce je víc).

Co je to prošívaná bunda

Prošívané bundy jsou elegantní a při nošení příjemně zahřejí. Prošití je nejen slušivý designový prvek, ale zároveň umožňuje rovnoměrné rozvrstvení výplně v bundě, čímž zaručuje stejné teplo v každém místě.

Jak poznat pravou The North Face bundu

Bundy North Face

Proto se také často padělají. Existuje řada rozdílů, podle kterých můžete poznat, zda se jedná o fejk. Všechna písmena loga na originálních výrobcích jsou vyšívána samostatně a neměly by mezi nimi být žádné nitě.

Jak vrstvit oblečení v zimě

Základem správného vrstvení je, aby vám nebylo velké a příliš volné, ale naopak nebylo ani moc těsné. Úkolem termoprádla je odvádění potu od těla. Je tedy třeba zamezit mezerám mezi tělem a prádlem. Mezi základní spodní prádlo patří sportovní podprsenky, kalhotky, boxerky, ponožky i podkolenky.

Jaký materiál ti při sportu udělá tu nejlepší službu odvede vlhkost od těla a izoluje

Za nás nejlepší volba, pokud si nejste jistí aktivitou či jejich poměrem a toužíte po univerzálním termoprádle, který si bere z každého materiálu to nejlepší. Kombinovat lze i s bambusem (odvádí vlhkost 2x rychleji než bavlna), který také výborně funguje.

Co je prodyšnost

Prodyšnost je schopnost materiálu propouštět vodní páry produkované lidským tělem do okolního prostředí. Je velmi závislá na okolních klimatických podmínkách, zátěži a dalších faktorech. Podstatné je pro lidské tělo těchto par se přes oblečení zbavit, jinak by došlo k přehřívání organismu.

Na co prát softshell

Softshellové bundy i kalhoty většinou snesou praní do 40° C, ale přikláníme se spíše ke 30° C a šetrnému praní. Oblečení je vhodné dobře vymáchat, aby se prací prášek skutečně dobře odstranil. Pokud to výrobce nedovolí, bundu ani kalhoty neždímejte a nesušte v sušičce.

Jak vyžehlit softshell

Softshell se žehlí na dva puntíky, maximálně 2,5, přes pečící papír. Osobně bych vždy softshell nejprve vyprala, vypráním se pomačkání ztratí a není třeba žehlit. Žehličku na softshell používám jen na nažehlení reflexních nažehlovaček.

Jak vyčistit softshell

Nejpodstatnější pro praní softshellové bundy je výběr pracího prášku. V běžném tekutém nebo sypkém pracím prášku totiž můžete poškodit voděodolnost tkaniny. Speciální prací prášek na softshell zakoupíte ve sportovních potřebách, větších drogeriích a také v prodejně pracovního oblečení.