Jak vybrat PC pro studenta?

Jak vybrat PC pro studenta?

Jaký notebook na vysokou školu

V současnosti je optimální mít alespoň 4GB nebo 8GB operační paměť, 2jádrový nebo 4jádrový procesor a alespoň 500GB HDD. Ale samozřejmě čím kvalitnější jsou jednotlivé součástky, tím lépe. TIP: Příjemným bonusem může být i podsvícená klávesnice, kterou má například extra ohebný notebook LENOVO IdeaPad Yoga 510-14ISK.
Archiv

Jaký notebook na střední školu

Pokud bude laptop vaším společníkem na cestě do školy či na přednášky, vybírejte i podle hmotnosti a vybírejte raději velikost 13,3". Pokud ale půjde o počítač, který budete používat primárně doma, využijete naopak větší displej či pohodlnější klávesnici s numerickým blokem a volte 15,6 či 16".
Archiv

Jaký notebook pro školáka

Ideální je proto notebook s úhlopříčkou 15,6″ a alespoň Full HD rozlišením. Během studia na vysoké škole už můžete mít dost specifické a vyšší nároky na chod notebooku, jeho rychlost, plynulost a spolehlivost. Proto se nebojte mrknout i na výkonné notebooky pro náročnější uživatele.
Archiv

Jak si vybrat správný notebook

Při výběru notebooku se zaměřte i na konkrétní parametry procesoru. Zvláště se jedná o frekvenci (udáváno v GHz) a počet jader. Obecně lze říci, že čím bude mít procesor více jader a čím vyšší bude jeho frekvence, tím vyššího výkonu se u svého notebooku dočkáte.
Archiv

Jaký MacBook Pro studenta

Apple MacBook Air 13,3" 2020 (MGN63CZ/A)

MacBook Air je jasnou volbou, pokud pro vás není překážkou cena atakující 30 000 korun a nevadí vám operační systém macOS.

Jak vybrat notebook HP

U herních notebooků je hlavním kritériem výkon. Zaměřte se proto především na procesor, grafickou kartu a SDD + pevný disk s dostatkem paměti. Ujít by Vám proto neměly zejména notebooky řady HP Omen a HP Pavilion Power. Nezapomeňte, že zážitek z hraní ještě umocníte příslušenstvím v podobě myši nebo sluchátek.

Na co si dát pozor při koupi notebooku

Co hlídatZ mechanických částí zkontrolujte klouby displeje a displej samotný.Plasty mohou různě povrzávat a vykazovat vůle už při koupi, nečekejte proto perfektní stav ani u notebooků starých teprve pár měsíců.Nepočítejte s dlouhou výdrží baterie, bude nejspíše na odpis už u dvouletých kousků.

Jaká je nejlepší značka notebooku

Výkonné a odolné notebooky na práci najdete pod označením Dell Latitude, Dell XPS, Dell Vostro či Dell Precision. Hráči pak mohou vybírat z řad Dell Gaming či Dell Alienware. Všechny notenooky disponují OS Windows. Notebooky z řady HP Pavilion představuje ideální střední cestu pro zábavu i na doma.

Jaký MacBook koupit v roce 2023

Apple MacBook Pro (14 a 16 palců, 2023)

Pokud jste designér nebo někdo, kdo potřebuje notebook s velkým výkonem a porty, je to tak 14palcový a 16palcový MacBook Pro perfektní volba.

Jak získat slevu na Apple

Nárok na slevu má student vyšší odborné školy nebo vysoké školy po předložení platného průkazu ISIC (nebo potvrzení o studiu) pro aktuální školní rok. Je možné předložit také dokument o přijetí na školu. Potvrzení nesmí být starší než 3 měsíce.

Jaký procesor do notebooku

Mezi méně výkonné, přesto však dostačující jsou považovány procesory Intel Core i5 a AMD Ryzen 5. Ti, kdo mohou investovat více, ocení procesor AMD Ryzen 7 nebo Intel Core i7, které jsou výkonnější. K výhodám herních procesorů patří vysoký výkon potřebný pro hraní her, větší počet jader a vyšší frekvence.

Co ovlivňuje rychlost notebooku

Při výběru notebooku se zaměřte na počet jader a frekvenci procesoru. U dnešních notebooků se nejčastěji setkáte se dvěma nebo čtyřmi jádry, přičemž více jader zvládne více práce. Frekvence udává, jak rychle jednotlivá jádra pracují. čím větší frekvenci mají, tím rychleji zvládnou daný úkol zpracovat.

Co je důležité u notebooku

Procesor neboli CPU je mozkem počítače. Řídí veškeré procesy, stará se o všechny výpočty i přenos informací mezi jednotlivými komponenty v notebooku. Při výběru notebooku je to jeden z nejdůležitějších parametrů vůbec. Frekvence procesoru se udávají v GHz a udávají počet pokynů, které procesor vykoná za vteřinu.

Jaký je rozdíl mezi MacBook Pro a Air

Zatímco MacBook Air využívá první generaci čipů M1, v MacBooku Pro najdeš vylepšené varianty M1 Pro a M1 Max. Nové MacBooky Pro využívají větší mini LED displej, více portů a kvalitnější 1080p kameru. Pro verze poskytují také větší výdrž baterie.

Jaký iPad pro studenty

Nejlepší iPad pro studenty – iPad Air 4 (2020)

Má široké využití – můžeš ho zasadit do klávesnice a máš z něj notebook, pak vezmeš Apple Pencil a děláš si poznámky a večer na něm zkoukneš videa nebo si přečteš knížku. Navíc je skladný a lehký, přibližně 460 gramů na zádech v batohu ani nepocítíš.

Co je lepší AMD nebo Intel

Kde Intel vyhrává, jsou především hry. To je dáno především lepší prací s pamětí díky lepšímu paměťovému řadiče. Ovšem v oblasti středně výkonných a lowend procesorů je situace mezi procesory AMD vítězí lepší cenou a úspornějšími procesory.

Co je lepší AMD Ryzen 5 nebo Intel Core i5

Pokud se rozhodujete mezi procesory Intel Core i5-7600K a AMD Ryzen 5 1600, pak je procesor AMD Ryzen 5 1600 jasná volba – má celkově lepší parametry a také poměr cena/výkon!

Na co si dat pozor při koupi notebooku

Co hlídatZ mechanických částí zkontrolujte klouby displeje a displej samotný.Plasty mohou různě povrzávat a vykazovat vůle už při koupi, nečekejte proto perfektní stav ani u notebooků starých teprve pár měsíců.Nepočítejte s dlouhou výdrží baterie, bude nejspíše na odpis už u dvouletých kousků.

Jaký procesor je nejlepší

Nejlepší procesory

Pořadí Název Hodnocení
1. Intel Core i5-11400 BX8070811400 ⭐ 100 %
2. Intel Core i3-12100F BX8071512100F ⭐ 98 %
3. AMD Ryzen 5 5600X ⭐ 95 %

Jak dlouho vydrží Mac

Podle společnosti Apple přístroje MacBook vydrží 1 000 cyklů a stále budou dosahovat 80 % úvodní kapacity baterie. To přirozeně znamená, že přístroj vydrží déle, ale už se jeho výdrž bude úměrně snižovat.

Co je to MacBook

MacBook je přenosný počítač od společnosti Apple, který využívá vlastní operační systém macOS. Je vhodný jak pro každodenní činnosti, tak i pro profesionály, kteří na svou práci vyžadují maximální výkon.

Co je lepší AMD nebo Nvidia

Zatímco AMD zůstává u rasterizace (tradičního zpracování obrazu), NVIDIA začíná čím dál tím více využívat ray tracingu v kombinaci s upscalingem. A k tomu využívá vlastní AI (umělou inteligenci). A mimochodem, ray tracing je právě to, co v poslední době přilévá olej do ohně v už tak vznícených diskuzích na toto téma.

Jak otestovat výkon počítače

Otestovat výkon počítače lze mnoha programy (benchmarky) například: PassMark, Cinebench, Catzilla, CrystalDiskMarkatd, NovaBench,.. K jedněm z nejlepších patří produkty od společnosti Futuremark jež mají své místo na trhu už řadu let.

Co je jádro v počítači

Jádro operačního systému (anglicky kernel, výslovnost [ˈkəːnl]) je ve výpočetní technice část operačního systému, která je při startu počítače zavedena do operační paměti, kde zůstává až do vypnutí počítače.

Proč se mi nenabíjí MacBook

Otestujte elektrickou zásuvku

Pokud elektrická zásuvka funguje, připojte do ní USB-C napájecí adaptér a zkuste Mac nabít. Pokud se Mac stále nenabíjí, vypněte ho a na 30 sekund zavřete displej, pak displej otevřete a zkuste Mac nabít znovu. Pokud nemáte Mac s čipem Apple, zkuste resetovat řadič SMC.