Jak určit velikost podprsenky?

Jak určit velikost podprsenky?

Jak se počítá velikost podprsenky

Od obvodu přes prsa odečteme obvod podprsenky a výsledným rozdílem získáme velikost košíčku podle tabulky. Příklad: Pokud si klientka naměří pod prsy 84 cm a přes prsa 101 cm, bude postupovat následujícím způsobem: v první tabulce zjistí, že vhodný obvod podprsenky bude 75.
ArchivPodobné

Jak zjistit velikost spodního prádla

Jakou velikost spodního prádla zvolit Velikost spodního prádla určí míra v pase (C) a přes nejširší místo na hýždích (D). Následně vyhledejte správnou velikost v tabulce. Měřte se ve vzpřímeném postoji.
Archiv

Co určuje velikost prsou

Nejdůležitější roli v tom, jakou velikost a tvar budou mít vaše prsy, hraje právě genetika. Vaše geny totiž ovlivňují hladinu hormonů, které působí na vaše prsní tkáň. Geny určují také hustotu prsů a pružnost vaší pokožky, která také ovlivňuje tvar prsů.

Jak by měla sedět podprsenka

Spodní okraj podprsenky by měl těsně přiléhat k tělu pod lopatkami a tvořit vodorovnou linii okolo celého hrudníku. Jak se vám posouvá výš, obvod podprsenky je příliš těsný. Ženám s větším poprsím doporučujememodely, které mají vzadu širší zapínání.

Jak si správně vybrat podprsenku

Pro určení velikosti potřebujeme znát obvod hrudníku přes prsa a pod prsy. Obvod přes prsa se měří v nejširší části hrudníku, u žen to zpravidla bývá přes bradavky. Další míru, tedy obvod pod prsy, je potřeba měřit skutečně těsně pod prsy. Jakmile máme takto naměřené míry, snadno zjistíme správnou velikost podprsenky.

Co znamená písmeno u podprsenky

V tabulce velikostí naleznete dva základní údaje – číslo a písmeno. Písmeno (A–F) označuje velikost košíčku a odvozuje se od míry přes prsa. Číslice (70–85) značí míru pod prsy, tedy obvodu, která je klíčová. Zjednodušeně můžeme říci, že naměřený obvod 70 cm odpovídá dle tabulky také rozměru 70.

Co je za velikost 40

Dámské

Velikosti XS M
Konfekční velikost 34 40
Výška postavy 160 168
Obvod hrudníku 82 – 86 91 – 93
Obvod pasu 66 – 68 75 – 77

Jak zjistit jakou mám velikost

Stačí se jen změřit, nejlépe krejčovským metrem, podle níže uvedeného návodu. Pro určení velikosti jsou nejdůležitější tři rozměry: obvod hrudníku, obvod pasu a obvod boků. U dětí se navíc řídíme ještě výškou postavy. Pamatujte na to, že správně zvolená velikost je základ úspěchu.

Jak se dělí velikost prsou

Velikost prsou se určuje z rozdílu obvodu hrudníku pod prsy a obvodu přes prsa. Tímto rozdílem se dá snadno odvodit velikost košíčků u podprsenek. Obvod pod prsy měřte nejlépe krečovským metrem. Měřte těsně pod prsy.

Jaká je průměrná velikost prsou

Česká republika se s uváděnou průměrnou velikostí D řadí mezi vnadnější země. Ženy žijící v Africe či asijských zemích mají průměrnou velikost košíčků A nebo B, zatímco v Británii, střední Evropě či Spojených státech je průměrná velikost C nebo D, v Austrálii pak C.

Proč padá ramínko od podprsenky

Ramínka podprsenky padají nebo sklouzávají

Pokud ramínka neustále sklouzávají z ramen, přestože je stále přitahujete, zkontrolujte si obvod podprsenky. Pokud je obvod příliš volný a posouvá se směrem nahoru po zádech, neustále vám tak vlastně uvolňuje ramínka, která mají tendenci padat.

Co je to odlehčující podprsenka

Odlehčovací podprsenka je ideální pro všechny ženy s velkými prsy. Podprsenky mají dostatečně široký obvod a v zádové části pak 3 a více háčků, vedle toho také i silnější nastavitelná ramínka. Košíčky vytváří dobrou podporu. Pozor však, tyto vysoké podprsenky se nehodí do příliš hlubokých výstřihů.

Jaká je velikost podprsenky 75B

75B je velikost, která by nejlépe seděla ženě s obvodem hrudníku asi 81 až 86 centimetrů ve výdechu a obvodem okolo 89 centimetrů přes prsa.

Co je velikost 40 42

tabulka dámských velikostí

odpovídající velikosti
obvod hrudníku – cm obvod pasu – cm velikosti
74 – 77 60 – 62 32/34
78 – 81 63 – 65 36/38
82 – 85 66 – 69 40/42

Jaká velikost je 42

Tabulka velikostí pro kalhoty, jeansy, šortky, sukně

velikost (INT) XS M
Číselné značení velikosti 34 42
Obvod pasu (cm) 66 84
Obvod boků (cm) 90 108

Jaká je velikost 164

Tabulky velikostí dětského oblečení

Velikost Výška postavy Obvod přes boky
152/158 (S) 152-158 cm 84-88 cm
158/164 (M) 158-164 cm 88-92 cm
164/170 (L) 164-170 cm 92-96 cm
170/176 (XL) 170-176 cm 96-99 cm

Jak zjistit cislo prsou

Vezměte do ruky krejčovský metr a změřte si obvod „přes prsa“ a „pod prsy“. V případě prvního měření si oblékněte podprsenku s mírnou výztuží a metr přiložte do takové úrovně prsou, ve které jsou nejplnější. Získáte tím tak rozměr, podle kterého poté snadno určíte velikost košíčku.

Co znamená 75B

75B je velikost, která by nejlépe seděla ženě s obvodem hrudníku asi 81 až 86 centimetrů ve výdechu a obvodem okolo 89 centimetrů přes prsa.

Jaká je největší velikost podprsenky

Mnohé z nich se pyšní také krásnými ňadry, na která se ale obtížně shánějí podprsenky. Naštěstí to výrobci už pochopili a na základě přání žen s velmi velkým hrudníkem vznikla největší podprsenka, jaká se prodává na českém trhu: má košíček M. Na vývoji a výrobě podprsenky s košíčkem M se pracovalo několik let.

Jak vyrovnat velikost prsou

Pokud se potýkáte s výraznější asymetrií poprsí, na kterou ani vhodný střih podprsenky nestačí, vyplňte prázdné místo v košíčku u menšího prsa vycpávkou, kterou seženete v každé galanterii. Prso tím zvednete a velikost poprsí dorovnáte.

Jak poznat push up podprsenku

Podprsenka Push-Up pozvedává ňadra a vytváří plný dekolt. Jedná se o vyztuženou podprsenku s kosticí (může být i bez), která má ve spodní části vycpávky, díky nimž jsou prsa zvednuta a dělají dojem plnějšího dekoltu. Tyto vycpávky mohou být vyjímatelné, všité či vlisované přímo do košíčku.

Co mám dělat když mám jedno prso větší

Jestliže máte jedno ňadro o hodně větší než druhé, můžete uvažovat i o plastické operaci. Větší prso se dá zmenšit nebo se do menšího z dvojčat vloží implantát. Promluvte si s gynekologem o rizicích operace. Musíte počítat s tím, že po ní občas zůstávají viditelné jizvy nebo můžete ztratit v ňadrech citlivost.

Jak vybrat tvář podprsenky

Když odečtete rozměr obvodu přes prsa od obvodu pod prsy dostanete velikost košíčků. Příklad: Pokud naměříte pod prsy 80 cm a přes prsa 92 cm, pak postupujeme následovně: obvod je změřený na 80 cm, ale podprsenka by měla perfektně sedět na svém místě celý den, a proto se nebojte volit minimálně o 5 cm menší obvod.

Co je velikost 85C

Naše podprsenky ve velikosti 85C odpovídají těmto mírám: obvod pod prsy v rozmezí 83-87 cm. obvod přes prsa v rozmezí 101-103 cm.

Co je velikost 80C

Naše podprsenky ve velikosti 80C odpovídají těmto mírám: obvod pod prsy v rozmezí 78-82 cm. obvod přes prsa v rozmezí 96-98 cm.