Jak umýt polštář?

Jak umýt polštář?

Jak vyčistit polštář

Polštáře jsou vždy na ošetření náročnější než přikrývky, jsou totiž v kontaktu s vlasy a pokožkou těla. V tomto případě ovšem stačí výrobky prostě vložit do pračky. Prát je můžete při teplotě vody kolem 60 °C a sušit v sušičce při stejné teplotě vzduchu. Péřové přikrývky stačí prát alespoň jednou ročně.
Archiv

Jak vydezinfikovat polštář

Způsobů, jak vydezinfikovat polštáře, je několik.

Nejjednodušší je vložit je do pračky, zapnout dezinfekční cyklus, případně cyklus na vysoké teplotě a následně nechat dobře vyschnout. Ideálním místem je sušák s volně proudícím vzduchem či světlé místo s působením slunečních paprsků.

Jak dlouho vydrží polštář

Obecným pravidlem je, že polštáře je třeba vyměnit po 18 měsících. Polštář z paměťové pěny obvykle vydrží déle, až tři roky. A kvalitnější polštáře vydrží déle než ty levné. Pokud používáte polštář starý pět nebo šest let, nedostáváte potřebnou podporu – a nespíte tak pohodlně, jak byste mohli.

Jak vysušit polštář z paměťové pěny

Specifický čisticí proces vyžadují anatomické polštáře, čili polštáře z paměťové pěny. Rozhodně nepatří do pračky ani sušičky, proto je budete muset prát v ruce. Anatomický polštář perte ve vaně napuštěné teplou vodou se lžící tekutého pracího prostředku.
Archiv

Jak často měnit polštáře

Podle odborníků na spánek je ideální měnit polštář každý půlrok. Se správnou péčí vám může vydržet i déle, nikdy ale na stejném polštáři nespěte více než dva roky.

Jak často prát polštář

Polštáře také doporučujeme prát dvakrát za rok. Dalším důvodem, proč přikrývky prát, jsou roztoči. Polštáře a přikrývky perte alespoň dvakrát do roka na 60 °C, tím se zbavíte všech mikroorganismů a roztočů.

Jak vyprat zažloutlé polštáře

Zapněte program alespoň na 60 °C pokud je to možně a výrobce tuto teplotu doporučuje. Do zásobníku pračky dejte dvě lžičky bělidla a prací prášek na bílé prádlo. Po vyprání nechte polštář uschnout běžným způsobem.

Jak prát chlupaté polštáře

Perte na 60 stupňů a program dokončete jemným odstřeďováním. V sušičce přikrývku/polštář sušte spolu s dvěma či třemi tenisovými míčky nebo s míčky určenými do sušičky. Tenisové míčky náplň rovnoměrně rozloží a přikrývky a polštáře tak budou krásně nadýchané.

Po jaké době měnit polštář

Podle odborníků na spánek je ideální měnit polštář každý půlrok. Se správnou péčí vám může vydržet i déle, nikdy ale na stejném polštáři nespěte více než dva roky.

Jak prát peřiny a polštáře

Použijte prací prostředek určený na přikrývky a polštáře s přírodní náplní, který neobsahuje enzymy. Běžné prací prostředky obsahují enzymy, které ničí vlastnosti peří a prachového peří tím, že z nich odstraní přirozenou vrstvu tuku. Na přikrývky z umělých vláken můžete používat běžné prací prostředky.

Kdy vyměnit polštář

Podle odborníků na spánek je ideální měnit polštář každý půlrok. Se správnou péčí vám může vydržet i déle, nikdy ale na stejném polštáři nespěte více než dva roky.

Na jaký program prát polštář

Polštáře a přikrývky se perou podle typu výplně. Program na jemné prádlo nebo na prací program na vlnu v kombinaci s nízkými otáčkami (400 až 600 za minutu) jsou ideální. Pak je důležité lůžkoviny dobře vymáchat, aby se z nich dostaly zbytky pracího prášku. Jestliže nemáte sušičku, přidejte ještě jedno ždímání.

Jak často prát polštáře

Přílišné praní přikrývku zbytečně opotřebuje. Polštáře také doporučujeme prát dvakrát za rok. Dalším důvodem, proč přikrývky prát, jsou roztoči. Polštáře a přikrývky perte alespoň dvakrát do roka na 60 °C, tím se zbavíte všech mikroorganismů a roztočů.

Jak ležet na polštáři

Obecně platí, že polštář by měl dokonale podpírat krk a udržovat jej v jedné rovině s páteří. Jakékoli vychýlení od této polohy může postupem času vést k bolestem krční páteře. Při spánku na zádech by měl být polštář umístěn pod krkem, aby se udržela přirozená křivka krční páteře.

Jak správně ležet na polštáři

Důležité: Dbejte na to, aby vám polštář nezvedal hlavu příliš vysoko. Udržujte přirozeně rovnou polohu páteře. Nezapomínejte na vhodný anatomický polštář, který vyplní prostor nad ramenem a šikovně podepře hlavu a krk.

Proč nespat na břiše

Odborníci spánek na břiše nedoporučují

Znamená to, že jeho krční páteř je vytočená do jedné strany a dochází tak k jejímu zatěžování. I když člověk spící na břiše během spánku polohu hlavy mění, časem se to může projevit bolestmi krční páteře. Spánek na břiše se také nedoporučuje během těhotenství.

Na kterém boku je lepší spát

Zlepšuje trávení

Žaludek není v těle umístěn přesně veprostřed, ale nachází se spíše na levé straně těla. Spánkem na levém boku tedy můžeme pomoci snazšímu průchodu odpadních látek směrem z žaludku do tlustého střeva, a tedy i zvýšit pravděpodobnost návyku stolice v dopoledních hodinách.

Na které straně má spát muž

Matrace by měla být jednolitá, oddělené matrace by mohly přispívat k odcizení partnerů. Vpravo má v souladu s filozofií feng-šuej spávat muž a vlevo žena. Lampičky by se neměly umísťovat nad hlavu spících osob, mají být spíše bokem od lůžka, nejlépe je postavte na noční stolky.

Proč se nesmí spát nohama ke dveřím

Aby vám neutekla ve spánku energie

Neměla by směřovat nohama ke dveřím, protože tudy odchází energie, a tudíž je odsávána i z vašeho těla.

Jak spíte s partnerem

Zvýzkumu vědců z univerzity Hertfordshire vyplývá, že „partneři spící vzdáleni do dvou centimetrů, jsou spokojenější než páry spící téměř půl metru od sebe“. Nejčastěji podle studie spávají partneři zády k sobě, jen čtyři procenta partnerů spí natočených tvářemi k sobě. Vzájemně se dotýká přibližně třetina párů.

Na kterém boku se má spát

Zlepšuje trávení

Žaludek není v těle umístěn přesně veprostřed, ale nachází se spíše na levé straně těla. Spánkem na levém boku tedy můžeme pomoci snazšímu průchodu odpadních látek směrem z žaludku do tlustého střeva, a tedy i zvýšit pravděpodobnost návyku stolice v dopoledních hodinách.

Na kterou stranu má být postel

Západ – západní strana je pro spánek dobrá, navíc údajně pomáhá ke zlepšení finančních příjmů. Na druhou stranu však podporuje lenost a ztrátu motivace. Severozápad – ideální pro dlouhý a hluboký spánek, ocení ji především starší lidé se zkušenostmi.

Kde má být hlava při spanku

Pro většinu lidí je správným směrem poloha – hlava na západ až sever, nohy pak východ až jih. Pokud trpíte nespavostí, situujte svou postel výhradně na sever.

Co znamenají polohy ve spánku

Nejzdravější je poloha na boku

Spánek na zádech může naopak bolesti zad zhoršit. Pokud jste však na spánek na zádech zvyklí, pomůže vám malý polštář pod koleny, páteř se díky němu dostane do přirozenější polohy. Nejhorší je podle odborníků spánek na břiše. Při něm je v nepřirozené poloze krční páteř i oblast beder.

Jak by měla být umistena postel

Jak správně tedy umístit postel v ložnici Postel bychom měli vždy umístit tak, abychom byli nohama ke dveřím či oknu (pokud možno k obojím) a zároveň na dveře či okno viděli z postele, aniž bychom se museli zvedat. V ideálním případě by pak postel měla být umístěna na severojižní úhlopříčce procházející domem.