Jak ukotvit dětskou houpačku?

Jak ukotvit dětskou houpačku?

Jak ukotvit houpačku

Do kterých stropů lze houpačku ukotvit

Použijte ocelové kotvy, do které se našroubují ocelová oka. Do nich pak snadno „nacvaknete“ houpačku. DŘEVĚNÉ STOPY – VHODNÉ. Ideální varianta.
Archiv

Jak ukotvit drevenou houpačku

Ukotvěte houpačku do země

Aby houpačka byla stabilní, měla by se zapustit do země do hloubky přibližně 50 cm. Pro zajištění lepšího ukotvení stojí za to do spodní části patky umístit několik šroubů. Často používanou metodou zapuštění houpačky je kotvení do betonové malty.
Archiv

Jak se ukotvuje dětské hřiště

V současnosti se jako nejvhodnější řešení nabízejí zemní vruty, s jejichž pomocí upevníte celou konstrukci pevně do země. S nimi si nezabetonujete zahradu, montáž je navíc rychlá a jejich použití flexibilní, můžete totiž hřiště rozšířit nebo přesunout. Vruty dostatečně zapusťte do země, aby se o ně děti nezranily.
Archiv

Jak uvázat houpačku na strom

Houpačkový úvaz

Tento uzel byl dříve používán k přivazování dětské houpačky na větev stromu nebo trám. Uvážeme okolo trámu lodní smyčku, přední konec přehodíme přes trám dozadu. Bývalý zadní konec vedeme za druhým, pak dopředu a pod závit lodní smyčky.

Jak ukotvit do stropu

Upevňování do stropu z pórobetonu

Těžší předměty nebo břemena, která se pohybují vinou vlastní práce (větráky) či v průvanu, je bezpečnější ukotvit hmoždinkou fungující na principu tvarového zámku. Sem se řadí např. fischer GB, FTP K nebo první ocelová kotva do plynosilikátu FPX.

Na co zavěsit houpačku

Karabina závěsu umožňuje snadné zavěšení a sejmutí houpacího křesla. Výhodou otočného závěsu je možnost otáčení křesla podle libosti – určitě si pamatujete, jak jste se jako děti otáčeli s houpačkou kolem své osy tak dlouho, jak to šlo, a pak se nechali rychle odmotat zpátky.

Jak daleko od sebe houpačky

Nejklasičtější variantou je zavěšení sítě mezi dvěma stromy. Jejich vzdálenost se řídí velikostí sítě – minimálně by stromy měly stát 3 m od sebe a být dostatečně silné, aby udržely váhu těla či více těl. K upevnění sítě potřebujete dva provazy: každý uvážete kolem jednoho stromu a zavěsíte na něj jeden konec houpačky.

Jak upevnit houpačku do sádrokartonu

Zavěsit poličku na sádrokartonovou stěnu je možnéKovové rozpínací hmoždinky se hodí do všech deskových materiálůObrazy lze do sádrokartonu snadno připevnit pomocí natloukacích háčkůDo sádrokartonu vrtejte bez příklepu a na nízké otáčky.

Jak ukotvit detsky domek

Větší herní sestavy a dětské domečky doporučujeme ukotvit pevně k zemi. Tatko ukotvená hřiště mají větší stabilitu a navíc je dřevo chráněno od vlhkosti z půdy. Výrazně se tak prodlouží výdrž sestavy či dětského domečku. Pro ukotvení se používají zemní kotvy vyrobené z kvalitního kovu, který odolá korozi.

Jaké dřevo na dětské hřiště

Odolnost a životnost materiálu

Pokud je pro vás prioritou, aby hřiště sloužilo dlouhé roky, zvolte jako materiál tvrdé dřevo (akát, dub) nebo kov. Taková hřiště vydrží déle než dětská hřiště z plastu či měkkého dřeva. Akátové dřevo totiž výborně odolává dřevokazným houbám i povětrnostním podmínkám.

Jak uchytit Houpaci síť

Pro zavěšení houpací sítě v interiéru nebo na terase jsou vhodné stěny z betonu či sádry. Do stěny se připevní skoba a k ní se přiváže provazem konec houpací sítě. Pro starší stavby, jejichž stěny nemusí být dostatečně nosné, se hodí speciální skoby, které rozloží váhu do několika vyvrtaných děr a stěně tím odlehčí.

Jak správně pověsit houpačku

Většina houpaček se prodává společně s ocelovými kotvami. Nejsnadnější je instalace do betonového stropu – ten můžete navrtat a kotvu umístit přímo do něj. U stropů z jiných materiálů je nutné využít nosníků. V takovém případě je ideální provrtat strop skrznaskrz a nosníky sešroubovat shora.

Jak upevnit houpačku do stropu

Většina houpaček se prodává společně s ocelovými kotvami. Nejsnadnější je instalace do betonového stropu – ten můžete navrtat a kotvu umístit přímo do něj. U stropů z jiných materiálů je nutné využít nosníků. V takovém případě je ideální provrtat strop skrznaskrz a nosníky sešroubovat shora.

Jak zavěsit houpačku do sádrokartonu

Dobrý den, vyříznout sádru a vložit kovový svařenec s oky nebo dřevěnou výstuhu, napojit parozábranu… Sádrokartonový podhled ji pochopitelně neudrží, musíte ji ukotvit až do stropu jako takového.

Jak zkratit houpačku

Jsou dva způsoby zkrácení podle typu oka nebo háčku na zkracování lan houpaček. Pokud má upínací karabina záklopku – viz levý obrázek, je potřeba záklopku otevřít, lano prostrčit skrz oko a záklopku vrátit do původní polohy. Poté již můžete lano libovolně zkracovat jeho posouváním po laně se závěsným okem.

Jak kotvit do stropu

Ke kotvení do zdi či stropu používají profíci kombinaci ocelových závěsných prvků s chemickou maltou, kdy hovoříme o takzvaném chemickém kotvení. Nejlepší způsob upevnění ocelové spojovací techniky do zdiva je právě chemické kotvení. Nenamáhá zeď rozpěrnými silami, nepodléhá času ani vlhku.

Jaké dřevo na houpačku

Co se týče výběru dřeva, doporučujeme vybrat si řezivo z českých jehličnanů typu borovice nebo smrk. Toto dřevo je pro zahradní houpačku dostatečně tvrdé a není tak nákladné jako třeba dřevo z dubu nebo z jiných listnatých či exotických stromů.

Jak ukotvit do sádrokartonu

Speciální hmoždinky pro kotvení lehčích předmětů

Pro snadné a rychlé upevňování lehčích předmětů (obrazů, nástěnných lamp, háčků na ručníky) použijte speciální samořezné hmoždinky určené pro montáž do sádrokartonu. Vyrábí se v provedení z nylonu i kovu a vhodné jsou pro zatížení do cca 10 kg.

Jak ukotvit zahradní domek

Zahradní domek můžeme přikotvit k zemi pomocí samořezných šroubů do dřevěného rámu, nebo do běžných natloukacích hmoždinek přímo skrz základový rám (šrouby ani hmoždinky nejsou součástí balení).

Co dát pod zahradní domek

Betonová deska je nejvhodnější řešení pod zahradní domky.

V terénu vytvořte jámu o hloubce 250 mm, kterou vyplňte štěrkem (výška 100 – 200 mm), frakce 16 – 32 mm. Štěrk zhutněte vibračním válcem nebo deskou, aby podloží bylo stabilní.

Co dát pod dětské hřiště

Nejčastěji se používá tzv. kačírek, jemnější frakce 8-16 mm. Žádná ostrohranná drť, ale pěkně zaoblené kamínky, Ty lehce oprší, takže se o ně děti neumažou, a i z hlediska dopadu jsou „příjemné“ a bezpečné. Posypat ale kačírkem posečený trávník, je nesmysl, protože tráva kamínky rychle proroste.

Jaký povrch na dětské hřiště

Ideálním řešením dopadových ploch na dětských hřištích je bezpečný jednolitý a měkký povrch. Tato celistvá hrací plocha má dlouhou životnost, je vysoce pružná a zůstává celistvá po celou dobu životnosti. Hřiště bude děti lákat nejen pestrými barvami, ale i nevšedními grafickými 3D prvky zakomponovanými v povrchu.

Jak vyrobit stojan na houpací síť

Stojan na houpací síť lodičkového tvaru

Umístěte dvě latě proti sobě horizontálně na šířku natažené houpací sítě. Doprostřed dejte dvě latě vedle sebe, mezera odpovídá šíři podpěrné latě. Získáváte velké písmeno „I“. Doprostřed na každý konec umístěte stojnou lať.

Jak upevnit houpačku do trámu

Nejlépe tedy pevný vyzrálý beton, nebo zdravé a silné trámy nejlépe z hustého dřeva. V balení jsou obvykle hmoždinky do betonu. Na dřevěný trám si musíte dokoupit vhodné vruty do dřeva s hrubým závitem. Osvědčily se ty z uhlíkové oceli.

Jak upevnit polici do sádrokartonu

Pro zavěšení kuchyňských skříněk nebo poliček na knihy je musíte mít hmoždinky do sádrokartonu nebo speciální kotvy, které vydrží potřebné zatížení. V nabídce najdete hmoždinky plastové nebo kovové. Hmoždinky z plastu sice nemají takovou únosnost, za to se dají rychle zasunout do předvrtaného otvoru.