Jak udržovat kamenný koberec?

Jak udržovat kamenný koberec?

Jak obnovit kamenný koberec

Jak opravovat kamenný koberec při poškození

Povrch velmi dobře opravíte smícháním malého množství kameniva a epoxidové směsi a poškozené místo znovu vyplníte. Při úpravách je potřeba aby povrch byl čistý a suchý. Po nanesení laku je nutné 24 hodin nechat místo schnout a nezatěžovat ho.

Jak se zbavit mechu v kamenném koberci

Běžné nečistoty z povrchu lze odstranit zametáním či vysáváním. Pro zametání doporučujeme náš gumový smeták, který je šetrný k lesklému povrchu kamenného koberce. V exteriéru, kde je struktura kamenného koberce otevřená, hrozí především vnikání nečistot právě do jeho struktury.
Archiv

Jak vyčistit kamenný koberec v interiéru

Jak udržovat kamenný koberec v interiéru Kamenný koberec se snadno udržuje celoplošným čištěním. Drobné nečistoty a špínu lze čistit mokrou cestou (vlhký mop, koště s vlhkým hadrem), přístrojem na čištění koberců nebo párou.
Archiv

Čím natřít kamenný koberec

K obnově původního lesku slouží revitalizační nátěr Topstone TopVital . Revitalizační nátěr obnovuje svrchní vrstvu, zaceluje mechanické opotřebení a navrací kamennému koberci nádherně lesklý vzhled. Nenáročnou revitalizací bude kamenný koberec i po letech užívání vypadat jako nový.

Jak dlouho schne kamenný koberec

Standardní kamenný koberec je pochozí po 12 – 24h, pojízdný po 48 hodinách v závislosti na teplotě. Plně vytvrzený a zatížitelný je po 7 dnech. V případě kamenného koberce UV REZIST je plocha pochozí již po 4h v závislosti na teplotě a vlhkosti a plně zatížitelný již po 24h.

Jak opravit koberec

Menší poškozená místa (např. propálená), jednoduše vysekněte pomocí průbojníku. Nyní nalepte nový kus koberce – podle velikosti záplaty použíjte buď lepidlo nebo oboustrannou lepicí pásku. Poté, co lepidlo dostatečně drží, můžete záplatu upravit tvrdším kartáčem, tím místo švu zcela zmizí.

Jak se zbavit mechu bez chemie

Chcete-li se vyhnout chemii, můžete zkusit mech odstranit mechanicky, ať už ručním nebo motorovým vertikulátorem. Ten „vyčeše“ nejen mech, ale i plevel a zbytky odumřelých rostlin. Vůbec nejlepší způsob, jak s mechem bojovat, je ale zabránit tomu, aby se vám na zahradě objevil.

Co ničí mech

Modrá i zelená skalice pomůže proti mechu

Modrá skalice – obsahuje síran měďnatý, který se účinně používá při boji s mechem například na střeše či chodníku. Další využití má například při likvidaci řas v bazénu nebo v odstranění houbových chorob na dřevě.

Jakou penetraci pod kamenný koberec

Epoxidová penetrace se používá i pod kamenný koberec na polyaspartické bázi UV REZIST. Jedinou výjimkou je systém VERTIKAL, kde se namísto penetrace aplikuje kontaktní můstek, který je obsažen v každém balení kamenného koberce VERTIKAL. Pro mozaikové omítky Destone je pak určena akrylátová Omítková penetrace Destone.

Jak napojit kamenný koberec

Pod kamenný koberec lze aplikovat pouze penetraci na epoxidové bázi. V naší nabídce naleznete epoxidovou penetraci Penetryl KK.

Jak zrenovovat koberec

Odstranění propáleného místa. Propálená místa v celoplošném koberci z něj jednoduše vyseknete pomocí průbojníku. Záplatu musíte stejně tak vyseknout ze zbytku stejného koberce. Záplatu natřete ze zadní strany lepidlem a vložíte ji poté do vyraženého otvoru tak, aby směr kobercového vlasu přesně odpovídal okolí.

Jak vyrovnat koberec

Narovnání žehličkou

Vlastníte-li napařovací žehličku, nejprve položte suchou utěrku na postižené místo na koberci a nastavte nejvyšší stupeň napařování. Pak přejíždějte žehličkou po utěrce. Pronikající pára skrze utěrku usnadní mechanické narovnání vláken koberce.

Kdy Vápnit zahradu proti mechu

Kdy se má trávník vápnit

Vápnění můžete provádět mimo vegetační období. To znamená buď brzy na jaře, kdy už roztál sníh, ale tráva ještě nezačala růst (únor/březen), nebo na podzim, kdy traviny naopak růst přestávají (říjen/listopad). Pokud je to ale možné, zvolte si raději podzim.

Kdy proti mechu

Nejlépe hned na jaře provzdušníme trávník vertikutátorem, ten také naruší souvislé kořenění mechu.

Kdy davat stop mech

Použití: V době intenzivního růstu trav tzn. na jaře a po seči, v případě potřeby, ale i v létě a na podzim rovnoměrně rozhodíme Mech-stop na suchý travní porost. Po této aplikaci na trávník nevstupujeme a následně 48 hodin po aplikaci trávník dobře zalijeme.

Co dát na beton pod koberec

Nejvhodnější podklad koberce je mřížkový podklad. Ať již se jedná o mřížku typu AB (Action Backing), Juta (mřížka z jutového vlákna), Duotex (kombinace mřížky a slaboučkého filcu), atp. Samostatnou třídou jsou tkané koberce typu Axminister, které mají nejkvalitnější podkladní vrstvu.

Jak obnovit Sešlapaný koberec

Oblíbená je prášková soda, kterou vetřete do koberce a necháte působit přes noc. Pak ji pečlivě vysajete. Některé dámy používají octovou vodu nebo kysané zelí. Oboje odstraní lepivé zbytky alespoň z vrchní vrstvy koberce.

Jak srovnat boule na koberci

Oboustranná páska se využívá u místností do 16 m2. Aby byl koberec dokonale vypnutý a nevznikaly vlnky a boule, výborně poslouží dřevěné lišty, připevněné hřebíčky po obvodu místností. Na celoplošné lepení se využívá speciální lepidlo, které dokonale přilne k povrchu.

Jak vyčistit koberec pomocí sody

Plošné čištění koberce – smíchejte 1 díl sody, 1 díl octa a neřeďte vodou tak, aby vznikla jemná pasta. Tu naneste za pomoci kartáče na koberec, nechte přes noc působit a poté vysajte. Čištění skvrny na koberci – nasypte jedlou sodu přímo na skvrnu, pokropte místo horkou vodou a nechte několik hodin působit.

Jak často měnit koberec

Čištění koberce je tak nutné alespoň jednou týdně. Pokud jsou v domě děti a domácí zvířata, je třeba koberce pravidelně čistit denně a jednou za 2 až 3 měsíce provést hloubkové praní. Děti si často raději hrají na podlaze. Zároveň mají koberce schopnost hromadit mezi vlasem bakterie a škodlivé látky.

Co nesnáší mech

Mechy nesnášejí zásaditost a hodně živin, vápenatá hnojiva jsou tedy pro ne silným nepřítelem. Dobré je hnojit například ledkem vápenatým, pozor však na správné použití. S mechem umí zatočit i speciální hnojiva založená na správném poměru dusíku a železa.

Jak dostat do půdy vápník

Postřikem proti nedostatku vápníku

Preventivně se proti nedostatku vápníku jabloní, rajčat, a papriky doporučuje postřik na list (u zeleniny i hnojivá zálivka) chloridem vápenatým nebo také ledkem vápenatým.

Co pomaha proti mechu

Mechy milují kyselé pH, tak úpravou pH půdy se dá jejich výskyt omezit. Proti mechům v trávníku byly doposud dostupné převážně minerální hnojiva (zelená skalice, aj.). Jedná se o přípravky, které jsou na bázi solí.

Jak spojit koberec

Koberec je možné zafixovat buď oboustrannou samolepicí páskou nebo lepidlem na koberce. Záleží na tom, jak velkou místnost máte a jak moc budete koberec zatěžovat. Obecně platí, že oboustranná páska je vhodná do menších místností do velikosti 20 m². Podlepením zabráníte následnému vzniku boulí a zvlnění koberce.

Jak správně řezat koberec

Při řezání je vhodné koberec zatlačit do rohu mezi podlahu a stěnu a vytvarovat ohyb přesně v místě, kde bude koberec řezán. Poté přitlačíme nůž v úhlu cca 45° ke do rohu mezi stěnu a podlahu a provedeme přesný řez koberce.