Jak udělat aby byl marcipán lesklý?

Jak udělat aby byl marcipán lesklý?

Jak si vyrobit marcipán

Příprava pravého domácího marcipánu je velmi jednoduchá. Mandle rozmixujeme na mouku a smícháme s cukrem. Pokud doma nemáte výkonný mixér, můžete mandle nastrouhat i na struhadle. V tomto případě je však namístě extrémní pečlivost, aby byla výsledná hmota opravdu krásně jemná a bez hrudek.

Jak udělat marcipán na potažení dortu

25 dkg sušené mléko polotučné,50 dkg cukr moučka, cukr i mléko prosejte. 2 lžíce vody. Marcipán zpracovat pak dáme na stůl a pokud se vám drobí namočíme ruce v teplé vodě. ZE ZAČÁTKU SE NEBOJTE RUCE NAMÁČET AŽ PO ZÁPĚSTÍ.

Jak se skladuje marcipán

Pravý marcipán zůstává dlouho vláčný a hebký. Při správném uskladnění mu výrobci dávají až roční trvanlivost. Potřebuje k tomu teplotu do 20 °C a vlhkost v rozmezí 45-65 procent. Marcipán tedy nepatří do chladničky (i když marcipánový dort to v ní bez větší újmy den dva vydrží) a už vůbec ne do mrazáku.

Čím Podsypat marcipán

Marcipán nebo fondán je nejlepší rozvalovat na silikonovém válu, kde není třeba hmotu podsypávat. Použitý váleček by měl být plastový nebo silikonový, aby se na něj hmota nelepila. Pokud máte k dispozici jen dřevěný, je nutné použít fólii, nebo potah podsypat moučkovým cukrem, případně škrobem.
Archiv

Jak přírodně obarvit marcipán

Prakticky vzato: když nemáte čas a potřebujete barevný marcipán, mohu doporučit:Zelená: Špenátový protlak, vymačkaný, nemá žádnou chuť, i když ho dáte do hmoty hodně.Hnědá: Kakao na vaření barví vážně skvěle.Růžová a červená: Zkoušela jsem hmotu obarvit rajčatovým protlakem.

Jak se dělá fondán

V hrnci s trochou vody rozpustíte med a smícháte ho se změklou želatinou. Do velké mísy prosejete cukr, přidáte k němu směs želatiny s medem a vše důkladně promícháte. Směs přendáte na vál, posypaný moučkovým cukrem a hnětením vypracujete hustý vláčný fondán.

Jaký krém na dort pod marcipán

Potahovací hmota vám může snadno navlhnout, proto pod ni nepoužívejte šlehačkový krém. Nejlépe funguje máslový, ale to neznamená, že jím musíte plnit celý dort. Vnitřek dortu klidně naplňte šlehačkou či tvarohem, ale okraje potřete alespoň tenkou vrstvou máslového krému.

Jaký je rozdíl mezi fondánem a marcipánem

Obvykle se fondánem označuje jak cukrová hmota, kterou známe například z větrníků, tak i ta hmota, kterou se potahují dorty. Naopak marcipán je směs cukru s blanšírovanými mandlemi. Přírodní marcipán je lehce nahnědlý, má barvu slonové kosti, což způsobují právě mandle.

Jak urychlit schnutí marcipánu

dírkováním s pomocí párátka. Voda více vlhčí, doporučuje se alkohol (např. vodka) – rychle vyprchá (schne). Místo spojovacích párátek můžeme vyrobit tenké marcipánová tyčinky, které po několikadenním zaschnutí poslouží stejně.

Co udělat s tvrdým marcipánem

RE: Marcipán

Baru,přilepila bych bílkem. Změkči medem,vodou nebo javorovým sirupem-toť rada od cukrářky Cukříka.

Jaký krém pod marcipán

Podklad pod potahovou hmotu, musí být vždy hodně tuhý, hladký a rovný – optimální je čistě máslový krém. Stačí malá vrstva krému, aby měla potahová hmota k čemu přilnout. Pod ani na potahovou hmotu nesmí přijít – Marmeláda, pudink, mascarpone, tvaroh, ovoce, želatina, šlehačka, …

Jak udělat Hnedy marcipán

Nebo zkus smíchat zelenou a červenou – přidávej po troškách, mělo by to hodit hnědou a chuť ti to nezmění. Jinak s kakaem to máš na jistotu krásně hnědé.

Jak udělat Černý marcipán

Žádné drahé gelovky,obyčejné sypké barvy kovandovi a trochu kakaa.Do trošky vlažné vody jsem nasypala zelenou,aby byla pořádně sytá,do toho stejné množství modré a stejné červené už v kalíšku byla opravdu čená a po obarvení kakaového marcipánu byl výsledek perfektní.

Jak udělat fondán na věnečky

Postup pro přípravu fondánové polevy

Fondánový prášek smícháme důkladně s vodou a zahřejeme na 45-48°C. Při této teplotě je poleva připravena k použití. Věnečky potáhneme namočením vršku do polevy. Přebytečnou polevu otřeme stěrkou a necháme zatuhnout.

Jak se dělá ganache

Na ganache potřebujete hořkou čokoládu s obsahem kakaa minimálně 60 %, dále smetanu, nejlépe tedy smetanu ke šlehání. Postup přípravy je snadný. Smetanu zahřejete v kastrůlku a horkou ji pak nalijete do misky s rozlámanou čokoládou. Za stálého míchání se čokoláda ve smetaně rozpustí a vytvoří kompaktní hmotu.

Jak si vyrobit fondán

Do kastrolu dejte 50% cukru a 50% vody. Tuto směs svařte tzv. na bublinu. Do rozvařené směsi vložte drátěné očko (takové je např na konci rukojeti od metličky) na kterém se musí vytvořit blanka, do které když foukneme, tak se musí vytvořit bublina.

Jak dlouho vydrží marcipán na dortu

Některé lednice mají i funkci pro regulaci vlhkosti, systém pro odvod vlhkosti ven, atd. Dort v ní vydrží po celou dobu trvanlivosti, což je většinou 3 – 5 dní od výroby, dle použitého krému nebo náplně.

Jak změkčit ztvrdlý marcipán

Změkči medem,vodou nebo javorovým sirupem-toť rada od cukrářky Cukříka.

Jak rychle usušit marcipán

Nech to uschnout normálně na vzduchu. Klidně v ledničce, ale ne mrazák. Do mrazáku dávám třeba na chvilku, když potřebuji, aby mi vytuhl ve formě a já ho pak vyndám, ale musí se nechat ještě dotuhnout na vzduchu.

Proč teče marcipán

Dorty potažené mléčným marcipánem jsou citlivé na vlhkost. Někdy marcipán vlhne, mokvá až teče, je dobré v lednici při jejich uskladnění nastavit vyšší stupeň chlazení, zvlášť pokud se zadní stěna v lednici rosí. Pokud se tak přesto stane, přeneseme vlhký dort do průvanu, po chvíli oschne.

Jak se dělá poleva

V kastrůlku rozmícháme na mírném plameni za stálého míchání máslo s mlékem, cukrem, kakaem a pudinkovým práškem (plnější lžíce). Vše necháme krátce provařit a dále polevu použijeme podle potřeby. Mléka dáváme dle požadované hustoty. Pokud je poleva hustá, dá se dobře naředit a opět rozmíchat.

Jak udělat štěkající čokoládu na dortu

Jak připravit stékanou polevu

Nejvhodnější na polévání dortu je čokoládová ganache. Připravujeme ji z čokolády a smetany ke šlehání v poměru 1:1. Nasekanou čokoládu zalijeme horkou smetanou a mícháme, dokud se čokoláda nerozpustí. Dort před poléváním musí být dobře vychlazený, aby se poleva pěkně přichytila.

Jak se dělá pařížský krém

250 ml tekuté smetany ke šlehání zahříváme s 350 g moučkového cukru, když se začne ze smetany kouřit, důkladně do ní rozkvedláme 100 g práškového holandského kakaa a necháme směs přejít varem. Pak ihned odstavíme a po zchladnutí uložíme v chladničce do druhého dne.

Jak zchladit dort

Dort MUSÍ být vždy v lednici – opravdu nestačí "chladné místo", komora či sklep, doporučuji lednici stáhnout na menší stupeň chlazení, 1 či 2 (ideální teplota je od 6 do 10°C) Dort NIKDY nevyndavejte z krabice, ve které jste dort dostali.

Jak vysušit marcipán

Nech to uschnout normálně na vzduchu. Klidně v ledničce, ale ne mrazák. Do mrazáku dávám třeba na chvilku, když potřebuji, aby mi vytuhl ve formě a já ho pak vyndám, ale musí se nechat ještě dotuhnout na vzduchu.